• Головна
  • Навіщо і за допомогою чого проводиться полірування виробів з нержавіючої сталі?
Новини компаній
09:00, 8 грудня 2023 р.

Навіщо і за допомогою чого проводиться полірування виробів з нержавіючої сталі?

Новини компаній

Сфера застосування нержавіючого прокату воістину безмежна. Важко відшукати вид діяльності, де б такі сплави не використовувалися. Незважаючи на більш високу вартість порівняно зі звичайною сталлю, прекрасні експлуатаційні характеристики нержавійки переважують такий недолік. Випускають прокат з різними типами полірування поверхні. Наприклад, круг нержавіючий надходить у продаж шліфованим, полірованим і матовим - це пов'язано з вимогами щодо його використання. Але в деяких випадках доводиться полірувати поверхню прокату або виробів з нього із зовсім інших причин. Давайте дізнаємося про це докладніше.

Полірування як спосіб збереження високих експлуатаційних характеристик

Зрозуміло, що полірування поверхні частіше застосовується, щоб зробити її ідеально гладкою і за необхідності надати відбивних здібностей. "Дзеркальна нержавійка" має просто приголомшливий вигляд і застосовується в архітектурній сфері та дизайні. Фасади, де використовуються такі листи, можна часто зустріти на найкращих зразках сучасної урбаністичної архітектури, насамперед в офісних будівлях і торгових спорудах.

Але нерідко доводиться полірувати поверхню і з більш прозаїчною метою. Річ у тім, що:

  • Процес обробки нержавійки не надто щадить її поверхню. Адже виробам необхідно надати необхідну форму, заготовки часто доводиться свердлити, різати.
  • Порушення якості поверхні проявляються у вигляді подряпин, задирок, сколів, виїмок тощо.
  • Зниження естетичних характеристик - це один бік медалі, проте часто обробка негативно позначається на технічних і експлуатаційних характеристиках.

Щоб відновити початкові параметри, зробити поверхню гладкою, стійкою до утворення іржі (нерідко механічні пошкодження порушують захисний шар оксиду хрому), повернути необхідну міцність, не обійтися без полірування.

Навіщо і за допомогою чого проводиться полірування виробів з нержавіючої сталі?, фото-1

Як полірують нержавійку

Розрізняють кілька способів полірування:

Механіка ніколи не застаріває

У цьому випадку поверхня обробляється з метою зняття верхнього шару, що зазнав деформації. Таким чином усуваються всілякі дефекти, зокрема подряпини, відколи, поглиблення. Товщина зрізу не перевищує 1 мкм, тому конфігурація виробу залишається незмінною. У промисловості застосовують спеціальне обладнання, але зробити поверхню дзеркальною за допомогою механічного полірування, звичайно ж, не вийде.

Хімія на службі людини

Найчастіше такий спосіб застосовують слідом за механічним поліруванням. Важливо скласти правильне дозування компонентів, що входять до складу суміші, врахувати марку сталі та її стійкість до агресивних реагентів. Для приготування полірувального складу в дистильовану воду додають кислоти (наприклад, сірчану або соляну), столярний клей або хлористий натрій.

Фізхімія також приносить користь

Анодна методика передбачає використання спеціального електричного обладнання, тому здебільшого її застосовують у промисловості. Усе відбувається так:

  • До анода підключають виріб, що потребує обробки.
  • Деталь опускають у ємність із хімічно активним середовищем.
  • Пропускається струм, який швидко, рівномірно і якісно полірує поверхню.

Хай буде плазма!

Це досить складний метод, що вимагає неухильного дотримання регламенту і правильного встановлення параметрів впливу на поверхню. Плазмове полірування схоже на анодне, з тією лише різницею, що тут немає агресивних середовищ, натомість застосовується нагрів до високої температури і використовується напруга вище 220 В.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...