• Головна
  • У Миколаєві презентували проєкт допомоги дітям з досвідом війни та РАС, - ФОТО, ВІДЕО
16:10, 5 грудня 2023 р.
Надійне джерело

У Миколаєві презентували проєкт допомоги дітям з досвідом війни та РАС, - ФОТО, ВІДЕО

3 грудня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького команда громадської організації «Всеукраїнський союз культури та мистецтв інвалідів» презентувала проєкт «LIFE MUST GO ON», який покликаний допомогти дітям з досвідом війни та РАС, використовуючи терапевтичну дію мистецьких практик.

У бібліотеці пишуть, що Громадська організація «Всеукраїнський союз культури та мистецтв інвалідів» існує з 2015 року. Одним із пріоритетних її завдань є створення нової дієвої арттерапевтичної системи адаптації й соціалізації дітей, які мають досвід війни й дітей аутистів. В основі процесу введення дітей у стан творчості з подальшою корекцією фобій.

У Миколаєві презентували проєкт допомоги дітям з досвідом війни та РАС, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

«У чому специфіка? Специфіка в тому, що ми шукаємо…точніше, даємо можливість дітям більше бути в стані творчості, ніж у стані малювання. Мета організації – допомога людям, дітям з обмеженими можливостями, у тому числі із синдромом РАС, засобом творчих процесів. Ми об'їздили всю Україну. Ми проводили виставки, брали участь неодноразово у конференціях лікарів, психологів ну і так далі», - говорить засновник ГО «Всеукраїнський союз культури та мистецтв інвалідів» Сергій Попов.

Проєкт «LIFE MUST GO ON» є наступним етапом розвитку арттерапевтичної системи Сергія Попова. Його амбасадори Олег Максимов і Оксана Кузьменко. Українка іще у дев`яностих роках минулого століття виїхала до Італії. З початку повномасштабного незаконного вторгнення російських окупантів на територію нашої країни всіма силами допомагає Україні, особливо дітям.

У Миколаєві презентували проєкт допомоги дітям з досвідом війни та РАС, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

У Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького Сергій Попов провів низку майстер-класів для дітей та їх батьків. Ділився досвідом з колегами-психологами.

«Розпочну із того, як я малювала. Це було дійсно дуже дивовижно. Це особливі емоції, це особлива історія. І ти відчуваєш на собі дію творчості. У нас не завжди є можливість зупинити час і якось приділити його собі. А сьогодні в Миколаєві, чи будь-якому іншому місті, яке все ж таки знаходиться на лінії війни й потерпає від війни, все ж таки це дуже важливо. Стосовно взагалі враження від роботи колег – вони мега молодці. По-перше, що не залишаються осторонь таких важливих питань. Бо сьогодні роботи в плані збереження психічного здоров`я буде дуже багато. Адже у нас багато людей просто виснажених, емоційно вигорілих. Щоб зберегти, якоюсь мірою реабілітувати населення України, і в тому числі тих, хто найбільше страждає… вразливі це у нас діти, ветерани, члени їх сімей, то звісно будь-яка ініціатива, яка має позитивний результат, а вони вже презентують позитивний результат, вона має сенс. Тому дуже вдячні», - поділилась враженнями психологиня, завідувачка навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ ім. П. Могили Людмила Панасенко.

«Творчість – це завжди те, що допомагає відновитися, те, що допомагає відреагувати на якійсь певні емоції, які закарбувалися в тілі. Це дуже допомагає наповнюватись ресурсом і подолати досвід війни. Те, що пропонують колеги з Києва – це дієво. Тому що ми також це робимо. Працюємо через творчість. Працюємо через малювання, через від реагування. Тому це дуже цінно. Дуже цінно було послухати колег з Києва. Тому що вони робили, вони робили практично. Вони мають багато досвіду. І завжди цінно послухати колег. Подивитись, що саме вони роблять і як це у них виходить. Тому це й цінно. Чим більше ми будемо об`єднуватись, тим швидше подолаємо все, що зараз у нас відбувається», - зазначила Марина Дробишева психологиня БФ «Голоси дітей».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#терапевтичні практики #новини миколаїв #війна миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...