Пункти обігріву, одяг та гаряче харчування: у Миколаєві показали, де та яку допомогу надають безхатькам, - ФОТО
Станом на 24 листопада у Миколаєві працюють шість точок, де безхатьки можуть отримати гаряче харчування, одяг та навіть переночувати у холодний період.
Як розповів заступник міського голови Анатолій Петров, повідомляє 0512, пункти обігріву розгорнули на базі соціальних територіальних центрів у кожному районі міста, а також у випадку сильного похолодання готуються додаткові намети у разі морозів.
- Ми маємо на сьогодні чотири постійні точки та у разі необхідності можемо розгорнути ще 4-5 намети у визначених для цього місцях. КУ "Центр реінтеграції бездомних осіб" може, наприклад прийняти одночасно 50 людей. Пункти обігріву будуть працювати цілодобово. Як такої статистики безхатьків у Миколаєві немає, тому що люди постійно кудись пересуваються. На мою думку, за час війни, таких людей стало трохи менше, адже до цього чимало їхало людей на заробітки та через різні обставини залишались у Миколаєві. На сьогодні ми маємо 76 осіб, які зареєстровані у КУ "Центр реінтеграції бездомних осіб" та ще близько 80, які проживають на базі БО "Миколаївський центр соціальної реабілітації "Відновлення", - сказав Петров.
У кожному пункті обігріву є генератори на випадок відключення світла, засоби обігріву, лавочки. Також там безхатьки можуть отримати за необхідністю одяг та гарячу їжу.
Директор міського департаменту соцзахисту Сергій Василенко відмітив, що на утримання одного безхатька виділяється 107 гривень на добу.
- На підтримку БО "Миколаївський центр соціальної реабілітації "Відновлення" ми виділили в цьому році 1,3 мільйона гривень. Щодо КУ "Центр реінтеграції бездомних осіб", як і територіальні центри, то вони працюють в штатному режимі. Територіальні центри дають заяви й гаряча їж готується тут, у центрі реінтеграції, а тоді організовується розвіз їжі, - сказав Сергій Василенко.
За словами Сергія Василенка із постачанням одягу допомагають різні міжнародні донори та благодійні організації.
Найбільшим центром у Миколаєві для безхатьків залишається база колишнього дитячого табору у с.Весняне, а нині БО "Миколаївський центр соціальної реабілітації”, який був заснований ще у 2004 році. За словами директора центру - Володимира Тимошенко максимально центр може прийняти близько 100 осіб.
- 25 людей - це люди, які не можуть самостійно пересуватись. З 80 нині що проживає людей у нас, 27 - це жінки. Як правило, кількість людей у нас збільшується, коли приходять морози вже. До війни так взимку у нас перебувало до 110 осіб. Інформацію про наш центр та інші точки обігріву, частіше всього безхатьки передають методом “сарафанного радіо”. До нас люди по різному потрапляють, інколи з лікарень, інколи з ізоляторів. Є у нас тут люди похилого віку просто, які евакуювалися з Херсонщини й у них немає просто родичів та до когось поїхати, - зазначив Володимир Тимошенко.
У Миколаївському центрі соціальної реабілітації “Відновлення” при підтримці різних донорів поступово приводять до ладу територію та облаштовують будівлі. Також на території центру, люди, які там проживають ведуть власне господарство, по черзі готують їжу, таким чином соціалізуються.
Також центр “Відновлення” планує у разі необхідності та різкого зниження температури повітря додатково відкрити пункт обігріву для бездомних у сквері біля автовокзалу.
Нагадаємо, адреси пунктів, де безхатьки можуть отримати допомогу.