• Головна
 • У ВР готують законопроєкт про мобілізацію: що може змінитися
18:10, 20 листопада
Надійне джерело

У ВР готують законопроєкт про мобілізацію: що може змінитися

У Верховній Раді готують до реєстрації законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Як повідомила заступниця голови комітету з нацбезпеки й оборони Мар'яна Безугла, згідно з законопроєктом у військового, якого звільнили з полону, з’явитьсянова додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 днів. 

Нові обов’язки з'являться для військовозобов’язаних щодо обов’язкового проходження медичного огляду та лікування згідно з рішеннями ВЛК і наявності при собі військово-облікових документів, які пред’являти за вимогою уповноваженого представника ТЦК та СП.

Також пропонують нові підстави для звільнення у:

 • іноземців та осіб без громадянства за власним бажанням;
 • у зв’язку із звільненням з полону (крім тих, хто добровільно здався у полон)
 • у зв’язку з достроковим розірванням контракту для курсантів-жінок;
 • у зв’язку з наявністю інвалідності І чи ІІ групи;
 • у зв'язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО.

За словами Мар'яни Безугла, на сьогоднішній день, крім зазначених нових підстав, військовослужбовці під час дії воєнного стану мають право звільнитися з військової служби за таких підстав:

 • за віком - при досягненні 60 річного віку;
 • за станом здоров’я – за рішенням ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
 • у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі;
 • через сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу). 

Водночас на відстрочку від призову на військову службу нададуть педагогічним працівникам закладів фахової передвищої освіти.

Також зменшилось коло громадян, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або яка потребує постійного догляду. Тепер це можуть робити тільки сім’ї першого ступеня споріднення (батьки та батьки чоловіка (дружини), діти, діти чоловіка (дружини), у тому числі усиновлені). Військовозобов’язані, які мають дружину чи чоловіка з інвалідністю ІІІ групи, втрачають право на відстрочку.

Також змінився порядок надання відстрочки від призову громадянам, які здобувають передвищу та вищу освіту. Зі змінами хочуть усунути можливість уникнення від призову шляхом здобуття другої, третьої передвищої або вищої освіти.

Пропонують розширити перелік осіб, які беруться на військовий облік, зокрема:

 • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
 • які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;
 • яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові звання офіцерського (середнього начальницького) складу або, які отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

Також у рамках законопроєкту:

 • скасовується заборона на надання відомостей про реєстрацію місця проживання чи перебування призовниками, військовозобов’язаними та резервістами при укладанні трудового договору;
 • уточнюються обов’язки місцевих органів виконавчої  влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо мобілізації, а саме здійснювати та забезпечувати оповіщення та прибуття громадян до ТЦК та СП;
 • уточнюється порядок прибуття військовозобов’язаних та резервістів до ТЦК та СП під час мобілізації, зокрема, на підставі спільного розпорядження керівника місцевої державної адміністрації (військової, військово-цивільної) та керівника ТЦК та СП або розпорядження керівника ТЦК та СП;
 • надаються повноваження Кабінету Міністрів України затверджувати Порядок організації проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період на заміну внутрішнім директивним документам Збройних Сил України;
 • уточнюється порядок присвоєння військового звання «рекрут»;
 • запроваджується окремий військовий облік військовозобов’язаних та резервістів розвідувального органу Міністерства оборони України та надається право цьому органу призивати на військову службу по мобілізації  військовозобов'язаних та резервістів, які проходили військову службу у розвідувальному органі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація в Україні #війна в Україні #хто підлягає мобілізації #зміни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
24 лютого росія напала на Україну під виглядом спецоперації. Зараз рашисти обстрілюють будинки, дитсадки,школи, лікарні. Не гребують вбивати мирних та розкрадати будинки в селах. Ми боремось за нашу свободу!!
Оголошення
live comments feed...