У Миколаєві влада зустрілась з представниками акції «Гроші на ЗСУ»: про що говорили, - ФОТО
У Миколаєві, 17 листопада, пройшла зустріч між міською владою та містянами, які організовують мітинги "Гроші на ЗСУ!".
Як повідомляє редакція 0512. у ході цієї зустрічі перший віцемер Віталій Луков розповів про те, як місто допомагає військовим, а активісти, своєю чергою, намагались дізнатись, навіщо витрачати під час війни кошти на ремонт доріг чи придбання автівок для мерії.
Зі слів Лукова, за дев'ять місяців 2023 року в бюджет міста надійшло близько 2,4 мільярда гривень військового ПДФО. З них на потреби ЗСУ витратили 700 мільйонів гривень.Крім того, влада допомагала військовим і технікою.
Також віцемер зазначив, що через те, що у Миколаєва забрали військове ПДФО з 1 жовтня — за три місяці 2023 року бюджет міста недоотримає близько 600 мільйонів гривень.
— Для деяких міст — це втрата приблизно 5% дохідної частини, а для Миколаєва — це майже 50%. Кожна громада вирізняється і є особливою в плані надходжень. Адже у Миколаєві один із найбільших військових гарнізонів. Місто жило коштом військових, — каже Луков.
Миколаївці ж вважають, що міська влада мало допомагає військовим. Наголосили вони і на недоцільності витрачання бюджетних коштів. Замість ремонту доріг чи тротуарів або ж закупівлі техніки в мерію, можна було б направити кошти на придбання дронів.
— Ми вважаємо, що усі ці тендери злочинні, ніхто не розуміє навіщо ці квіточки, навіщо ці автомобілі, навіщо ця плитка. Як ми можемо на це вплинути? Для чого це, продукція для відзначення та нагородження, букети. Кого ви нагороджуєте увесь час? Там ще є годинники з гравіюванням, — заявили активісти.
На це Луков сказав, що неможливо уникнути та не проводити роботи з ремонту доріг чи розмітки — до них звертається поліція з прохання проводити роботи, аби уникнути аварійних ситуацій на дорогах. Автомобілі для мерії теж потрібно закупати, бо з початку повномасштабного вторгнення автопарк зазнав збитків та не оновлювався. Машини потрібні, щоб працівники могли виїжджати на обʼєкти та обстріли. Букети та інша продукція закупається, зокрема, і для нагородження військових, адже у Миколаєві започатковано нагороду "За оборону Миколаєва", яку присвоюють військовим і тим, хто загинув захищаючи Україну.
Згадали активісти і високі зарплати чиновників, але Віталій Луков зазначив, що ніхто по 70 тисяч не отримую, а займатись благодійністю з бюджетних коштів міська влада не має права, а зарплата — це захищена стаття витрат.
— Ви отримуєте по 70 тисяч гривень зарплати, отримуєте на оздоровлення, майже як військові на передовій, які ризикують своїм життям. Ви що військові, захищаєте когось? Хто з вас вийшов і сказав: "А як ми будемо хлопцям в очі дивитись? Проживімо на 20 тисяч гривень"? Ніхто, а за ці кошти можна купити дрон. Один дрон — це чиєсь життя, — зазначили активісти.
Нагадаємо, що у Миколаєві пройшло вже три акції "Гроші на ЗСУ!". Головною метою акції було питання про доцільність використання бюджетних коштів. Миколаївці висловили думку, що спочатку кошти мають йти на підтримку Сил оборони України, а вже потім на інші напрямки. Також нагадаємо, що замість висадки дерев місто придбає на ці кошти автівки для ГУР.