• Головна
 • Розробка проекту від A до Z: Відкатні ворота DIY для вашої власної земельної ділянки
Новини компаній
11:00, 31 серпня

Розробка проекту від A до Z: Відкатні ворота DIY для вашої власної земельної ділянки

Новини компаній

X8SXex46hJ_7nPqdUu2o7nq89ULSSOFYIMwUOgAJX0zxSaxcUNJQQG-o4xukKzjUystTcSPhe39dF02ghph0phenvzK5zFLEcmEuoZhpluU_kGpghVUVdhEXZfYWsmjJutc9cIiLs_W4

В'їзні ворота - це величезна категорія в'їзних воріт, в тому числі ворота самонесучі та рейкові, автоматичні та ручні. Вони цінуються за економію простору, естетичність і комфорт і встановлюються як в приватних і корпоративних приміщеннях, так і в промислових приміщеннях. Скільки коштують такі відкатні ворота зі зборкою? Це залежить від багатьох змінних, тому давайте розберемо це!

З чого складаються консольні відкатні ворота

Розберемо зараз саме цей тип відкатних воріт, оскільки, на нашу думку, він має найвдалішу конструкцію. При переміщенні стулка не торкається поверхні проїзду, а також не обмежує його по висоті. Консольні ворота мають наступні складові частини:

 1. Каркасна основа

 2. Зашивка

 3. Деталь для кріплення кареток - закладна

 4. Комплектуючі для відкатних воріт – фурнітура

 5. Автоматика для відкатних воріт.

Розглянемо кожну складову окремо

Каркасна основа

Основу стулки виконують з металевих труб. Можна зробити каркас з профільної труби одного розміру. Але щоб було простіше кріпити обшивку та ворота мали гарніший вид краще робити його дворівневим. Для цих цілей дуже доречним буде т-профіль. В нього метал більш надійний та менше підлягає дії корозії.

Зашивка

Для придання каркас презентабельного виду до нього кріплять обшивочний матеріал. Можна використати металеві листи (профнастил), жалюзі для воріт та огорожі, дерев’яні або металеві штахетини тощо. Також багато хто комбінує різні матеріали аби ворота мали більш привабливий вид.

Деталь для кріплення кареток – закладна

Щоб зробити відкатні ворота консольного типу потрібно обов’язково організувати збоку проїзду спеціальне місце для встановлення кареток, а також в подальшому й приводу для автоматизації воріт. Для цього роблять закладну деталь та бетонують її в ямі, яку заздалегідь виривають. 

Комплектуючі для відкатних воріт – фурнітура

Самонесучу конструкцію створюють за допомогою використання спеціальних комплектуючих – фурнітуру для консольних відкатних воріт. Даний комплект має включати в себе такі елементи, як дві роликові каретки, направляючий профіль (5, 6 або 7 м), уловлювачі (верхній та нижній), накатний ролик, верхні підтримуючі ролики та заглушка.

Привод для автоматизації відкатних воріт

Дану частину не вважають обов’язковою. Відкатні ворота і без автоматики можна легко відкривати та закривати. Але все ж комфортніше жити, коли ваша стулка відкривається віддалено і не потрібно виходити з машини чи будинку, щоб це зробити. До речі, слід пам’ятати, що комплект автоматики для відкатних воріт не можна використати для автоматизації інших видів брам.

Як зробити відкатні консольні ворота своїми руками

Самостійне виготовлення відкатних воріт розпочинаємо з підготовчих робіт, а саме виконуємо заміри, готуємо креслення, закуповуємо необхідні матеріали. Далі готуємо закладну деталь та бетонуємо її. 

Після виготовлення фундаменту залишається тільки прикрутити або приварити роликові каретки і встановити на них каркас з вже привареною балкою з комплекту фурнітури. 

До речі, каркас зварюємо поки бетон настоюватиметься. На цьому етапі дуже важливо зберегти всю конструкцію рівною. Ви не повинні дозволяти йому сильно нахилятися в будь-який бік, оскільки це ускладнить використання. 

Далі монтуються нащільники, на які встановлюємо уловлювачі (на дальній від каретко) та верхні підтримуючі ролики (на ближній до кареток). Завершуємо монтаж фурнітури закривши торець балки з одного боку накатним роликом, а заглушкою з іншого. 

На завершальному етапі зашиваємо каркас та встановлюємо замок. Рекомендація: краще приварити зубчасту рейку для автоматики на етапі виробництва воріт навіть якщо ви поки не плануєте її встановлювати. Обов’язково захочете, але тоді прийдеться псувати покриття воріт зварюванням.

Більш детальна інформація доступна за посиланням: Як зробити відкатні ворота своїми руками

Ціна відкатних консольних воріт

Розрахунок ціни відкатних воріт – справа не швидка. На вартість будуть впливати такі параметри:

 • Розмір – чим ширше і вище в'їзні ворота, тим більше матеріалу буде використано;

 • Дизайн – сучасний та оригінальний дизайн може коштувати дорожче!

 • Захист – чим краще захищені ворота, тим вища ціна! Хороший захист (наприклад, цинкування та порошкова фарба) подовжить термін служби воріт!

 • Механізм  – автоматичні відкатні ворота коштують дорожче ручних, і чим якісніший механізм, тим вища ціна. 

Чим можна обшити стулку консольних відкатних воріт

Для початку зазначимо, що такі ворота можна зашити або повністю, або тільки з того боку, який видно з вулиці. Також можна виконати одно- або двостороннє зашиття. 

Матеріали, які можна використати в якості обшивки:

 • Профнастил;

 • Сендвіч-панелі;

 • Металевий штахетник;

 • Дерев’яні дошки;

 • Жалюзі;

 • Тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...