• Головна
  • «Трамвай дешевше в сім разів, а тролейбус - в три»: Як модернізують миколаївський електротранспорт, - ФОТО
12:40, 23 серпня
Надійне джерело

«Трамвай дешевше в сім разів, а тролейбус - в три»: Як модернізують миколаївський електротранспорт, - ФОТО

Комунальне підприємство «Миколаївелектротранс» продовжує працювати під час війни. Крім того, що підприємство закуповує нові тролейбуси в рамках співпраці з ЄБРР, «електротранс» модернізує ще й старий транспорт.

Нагадаємо, що 2021 році  до дня міста вулицями Миколаєва проїхав модернізований трамвай №2120. Це був перший модернізований електротранспорт у Миколаєві. На реалізацію проєкту знадобилося три роки. У трамваї замінили майже все, залишили лише раму, яку взяли за основу.

На цьому підприємство не зупинилося і сьогодні на модернізації знаходяться дві одиниці транспорту – трамвай та тролейбус.

Як розповів директор «Миколаївелектротрансу» Юрій Сметана у особистому коментарі сайту 0512.ua, трамвай роблять з частково низькою підлогою, тролейбус - з аварійним автономних ходом не менше 20 кілометрів. До того ж трамвай та тролейбус будуть оснащені кондиціонерами, що є суттєвою перевагою електротранспорту серед громадського транспорту в місті. За словами Сметани, сьогодні на маршрути міста кожного дня виходять не менше 85% тролейбусів оснащених кондиціонерами.

- На сьогодні у нас в роботі стоїть один трамвай, який ми плануємо зробити вже другим з частково низькою підлогою, а також тролейбус, який наші працівники роблять з аварійним автономним ходом не менше 20 км. Також ми поточно оновлювали та ремонтували інші трамваї та тролейбуси, для того, щоб вони були більш комфортними для миколаївців та гостей міста.  Всі кошти, які витрачаються на модернізацію рухомого складу, це кошти підприємства, які ми отримуємо від своєї діяльності. Ми перенаправляємо їх  на оновлення і модернізацію нашого рухомого складу, на ремонт рейко-шпального господарства, контактної мережі для того, щоб максимально дотримуватися графіків, щоб люди були впевненими в транспорті та стабільності його роботи. Спільно з виконкомом міськради ми йдемо до тієї мети, щоб в Миколаєві основним перевізником був комунальний транспорт – трамваї, тролейбуси та муніципальні автобуси. До того ж сьогодні на маршрутах міста кожного дня виходять не менше 85% тролейбусів оснащених кондиціонерами, і я сподіваюсь, що наші пасажири відчули цей комфорт у літню спеку. Тому весь транспорт, який ми зараз модернізуємо, ми встановлюємо в них кондиціонери, як в салоні, так і в кабіні водія, — розповів директор підприємства.

Головний інженер "Миколаївелектротрансу" В'ячеслав Кащенюк зазначає, що модернізувати трамваї та тролейбуси своїми силами дешевше у декілька разів, ніж купувати їх. За його словами, трамвай виходить дешевшим у 7 разів, а тролейбус у три.

- Якщо купувати такий новий вагон трамвая — це 37 мільйонів гривень, а модернізація нам він обійдеться близько 4 – 5 мільйонів гривень. Найдешевший вагон у світі, без кондиціонера, не низькопідлоговий, - 780 тисяч євро. Щодо тролейбусів, то модернізація нам він обійдеться близько 6 мільйонів гривень, якщо брати зараз на ринку, то це від 330 до 400 тисяч євро. Якщо трамвай дешевший у разів 7, то тролейбус — у три, — пояснив В'ячеслав Кащенюк.

Головний інженер "Миколаївелектротрансу" Вячеслав Кащенюк

Головний інженер КП зазначає, що трамвай, який зараз знаходиться на модернізації, матиме такий же зовнішній вигляд, як і вагон №2120. На ньому вже сформована низька підлога, замовили розсувні двері. Від старого залишаться лише візки, які пройдуть капітальний ремонт. Це буде перший трамвай, де встановлять кондиціонер.

- На цей момент там ведуться роботи по кузову, робляться передні та задні маски, він трохи подовжився. На ньому вже сформована низька підлога, також ведуться роботи по щитах та ящиках управління. Від старого залишаться лише візки, які пройдуть капітальний ремонт, а решта буде нове. Буде забезпечено також зарядками для пасажирів, зараз ведемо процедуру закупівлі кондиціонерів. Це буде перший трамвай, який буде із кондиціонером. Кожен модернізований трамвай ми намагаємося чимось доповнити і електрикою, і системами управління, і комфортом для пасажирів,- розповів Кащенюк.

За словами Вячеслава Кащенюка, над модернізацією трамвая працює майже увесь колектив КП.

- Ми намагаємося колективно підходити до цього питання, тому практично всі працівники підприємства беруть у ньому участь. Починаючи від директора та закінчуючи слюсарем, токарем вагоноремонтних майстерень. Усі працюють над модернізацією. Також залучаємо людей із тролейбусного депо. Скрізь є грамотні та розумні люди, яких просто потрібно спрямувати та поставити їм завдання,- зазначив головний інженер підприємства.

Щодо тролейбуса, то саме йому працівники підприємства вирішили дати «друге життя». Адже «ЛАЗ» потрапив під рашитський обстріл на території депо. Кащенюк говорить, що тролейбус був повністю побитий уламками, пробита система управління. Це буде перший у місті тролейбус з аварійним автономним ходом 20 кілометрів.

- Ми вирішили, що дамо йому друге життя, не списуватимемо, а перетворимо його на тролейбус з автономним ходом до 24 кілометрів. Для тролейбуса ми вже придбали систему керування (молдавська), акумулятори (чеські). Також провели випробування нового двигуна та компресорів. Тобто двигун та компресори вже працюють, якщо під'єднати його до мереж, то вже можна їхати. Просто недороблено по дрібницях. Зараз прокладається проводка, незабаром прийдуть шибки, ми їх поклеїмо і зовнішній вигляд скомпонується. Пневматику і ходову ми закінчили, рульову закінчили, тобто по ходовій він повністю готовий, кузов також закінчений. Основне, що залишилося доробити – електрика. Акумулятори для автономного ходу вже також є. Ми втратили три посадкові місця, але виграємо в іншому. Я думаю, що він скоро поїде. Проблема існує із кондиціонером, він ще не прийшов,- розповів В'ячеслав Кащенюк.

Основна проблема, з якою зіткнувся «Миколаївелектротранс» при модернізації під час війни — робота з постачальниками. Кащенюк зізнається, що проблема аналогічна, що з тролейбусами, що з трамваями.  

- Якщо ці специфічні запчастини до війни було складно знайти, то кількість постачальників під час війни зменшилася втричі і тому багато займає часу закупівля та постачання частин. У нас тут запчастини та з Німеччини, і з Чехії, і з Молдови, і з Туреччини. Наприклад, усі кнопки управління турецькі, щоб їх купити – мінімальна партія 50 штук. Великий фронт роботи. Я тільки кондиціонери шукав близько 3 місяців на трамваї та тролейбуси. Тому що ніхто не хоче везти один, але й 10 мені не потрібні. Спілкуємось і із закордонними постачальниками і з нашими, все зводимо у законне поле і потім тільки надходить все це до нас на підприємство,- пояснив головний інженер КП.

Варто зазначити, що подібної практики модернізації електротранспорту в Україні більше немає.  Миколаїв у цій роботі унікальний.

- Такої практики в Україні немає. Нічого такого ніхто не робить. Якщо, наприклад, Одеса робить трамваї, то вони роблять лише капітальний ремонт візків, а кузов у зборі та з усією системою управління поставляють. Тобто вони беруть свої старі візки, капітально ремонтують і на них ставлять новий кузов, який раніше зробили в іншому місці. Якщо у нас на 90% береться все нове, то в Україні подібного ніхто не робить. Тобто у нас повністю з нуля, і до виходу трамвая ми повністю робимо все своїми руками,- додав В'ячеслав Кащенюк.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#модернізація трвамваїв в Миколаєві #модернізація тролейбусів #Миколаївелектротранс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...