• Головна
  • До Дня незалежності для різних категорій миколаївців передбачені грошові виплати
17:10, 22 серпня
Надійне джерело

До Дня незалежності для різних категорій миколаївців передбачені грошові виплати

До Дня незалежності певні категорії українців отримають разові грошові виплати.

Про це повідомляє редакція 0512. Начальник ГУ Пенсійного фонду України у Миколаївській області Олена Сичугова розповіла, що для деяких категорій миколаївців передбачено одноразові виплати у серпні.

—  Ці виплати передбачені ЗУ про статус ветеранів війни та гарантій їхнього соціального захисту і ЗУ про жертв нацистських переслідувань. Нормами цим законів передбачена щорічна виплата грошової допомоги у розмірах, які визначає Кабмін, — зазначила вона.

 Кабмін вже визначив порядок цих виплат у 2023 році та передбачив виплати:

  • - Особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім в'язням концентраційних таборів чи інших місць примусового утримання, визнаних особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, у цьому році виплачується першій групі - 3100 гривень, 2-й групі - 2900 гривень і 3-й групі - 2700 гривень.
  • - Учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності і колишнім неповнолітнім в'язням 2-ї Світової війни - 100 гривень
  • - Особам, які мають особливі заслуги перед Україною - 3100 гривень
  • - Членам сімей загиблих ветеранів війни, членам сімей загиблих або померлих захисників чи захисниць України - 650 гривень
  • - Учасникам війни - 450 гривень.
  • - Цього року, у зв'язку внесенням змін до ЗУ, ця виплата присвячена до Дня незалежності. Ми її виплачуємо у серпні. Раніше це виплачувалось в травні.

Порядок передбачає 4 категорії одержувачів.

Олена Сичугова додала, що насамперед мова йде про тих, хто отримує пенсії:

Це ті, хто є на обліку в пенсійному фонді. Ми їм виплачуємо цю допомогу одночасно з виплатою пенсії. І, при підготовці виплатних документів на серпень, нарахування грошової допомоги відбулось, — зазначила вона.

З четвертого серпня вже почалось нарахування пенсій, які завершаться до 25 серпня. Тому кожен, кому ця допомога призначена, отримає гроші. У нас є перелік одержувачів, у них виплати відбуваються у першій декаді, до 1 числа. Тому до Дня незалежності всі отримають пенсію з одноразовою грошовою допомогою.

Також є категорія військовослужбовців, які зараз проходять службу. Для цієї категорії виплата буде проходити через ті військові формування, де вони проходять службу.

- Для цього військові формування подають нам заявку для фінансування виплат. Заявка передбачає перелік осіб за статусом, їхню кількість та суму до виплати. Строк подання до 10 жовтня. Хто не встиг, то може подати. На сьогодні до нас надійшло 42 заявки, які частково профінансовані. 

Третя категорія — це особи, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Для таких осіб заявки передають установи з виконання покарання, а четверта група це ті, хто має відповідний статус, які самостійно звертаються до сервісних центрів. Вони також можуть звернутись до 1 жовтня, адже терміни подання заявок подовжені, але виплата буде лише тим, хто має відповідний статус на 24 серпня.

Нагадаємо також, що місцева та державна влада скасували усі заходи в Миколаєві та області, присвячені до 23 і 24 серпня. Миколаївців просять не виходити за потреби з дому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#грошова допомога #день незалежності грошова допомога #новини миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...