• Головна
  • Рекомендації для батьків, які мешкають на прифронтових територіях разом зі своїми дітьми
Новини компаній
11:00, 22 серпня 2023 р.

Рекомендації для батьків, які мешкають на прифронтових територіях разом зі своїми дітьми

Новини компаній

Сучасні реалії життя в нашій країні суттєво впливають на психологічний, емоційний стан дітей, формування їхніх особистісних характеристик. Дорослі також перебувають у стані постійного стресу. Власний психологічний дискомфорт, відсутність навичок регуляції внутрішнього стану часто впливають на те, як ми поводимося зі своїми дітьми й чи можемо вповні закрити їхню потребу в спілкуванні, бути опорою у вирішенні питань ментального здоров’я. Пропонуємо вам кілька порад, які зможуть покращити ситуацію.

Рекомендації для батьків, які мешкають на прифронтових територіях разом зі своїми дітьми, фото-1
  • Самопідтримка та Власний приклад

Насамперед доглядайте за власним фізичним та психологічним здоров’ям. Фраза «Спокійні батьки – спокійна дитина» має частку правди. Ваш психологічний стан впливає на самопочуття дитини, особливо, коли ви проживаєте разом. Не забувайте дбати про такі фактори власного життя й побуту: достатній сон, збалансоване харчування, фізичні навантаження (ранкова зарядка як мінімум), регулярний відпочинок наодинці, розвиток навичок стресостійкості й саморегуляції.

  • Самопочуття та здоров’я

Регулярна підтримка гігієни організму свого та вашої дитини стане важливою частиною графіку. Це стабільність, на яку можна покластись.

  • Психологічна підтримка

Будьте поряд із вашими дітьми. Важливо, аби вони відчували, що можуть звернутись до вас, коли буде погано. Поясніть, як важливо просити допомоги в інших. Звертайте увагу на психологічний стан дітей.

  • Комунікація

Будьте відкриті до запитань дитини. Спонукайте її ділитися враженнями та своїми переживаннями. Розповідайте про власні почуття та способи, які допомагають упоратися зі стресом. Це може сприяти їхньому розумінню та формуванню вміння впоратися зі складнощами.

Запроваджуйте сімейні ритуали. Вони також дають відчуття безпеки. Для дорослих і дітей це можуть бути, наприклад, обійми або розмови щовечора перед сном. Молодшим дітям сподобається спільне читання казок на ніч або «кіноп’ятниці», коли ввечері цього дня вся родина збирається за спільним переглядом фільму чи мультику.

Пропонуйте ідеї для занять та розваг удома. Це можуть бути ігри, малювання, читання, спільна діяльність, що допоможе зняти стрес і збільшити близькість.

Підкресліть важливість спілкування з іншими дітьми та сприяйте будь-якій безпечній комунікації між ними.

  • Освіта

Забезпечте можливість отримання освіти для дітей, навіть якщо умови не дуже сприятливі. Розкажіть про доступність онлайн-ресурсів або альтернативні форми навчання.

  • Готовність до небезпечних ситуацій

Розробіть план дій у разі надзвичайних ситуацій. Поясніть, як діяти при повітряних тривогах, обстрілах чи іншій небезпеці.

Рекомендації для батьків, які мешкають на прифронтових територіях разом зі своїми дітьми, фото-2
  • Арт-терапія

Використовуйте арт-терапію як засіб вираження емоцій. Малювання, ліплення, музика та інші творчі дії можуть допомогти відпустити тривогу та зосередитися на позитивних аспектах. Ось декілька чудових технік:

  • Мандали. Надайте дитині чистий аркуш паперу та різні кольорові олівці, фарби. Попросіть її намалювати мандалу – геометричний малюнок, що розпочинається з центру та поступово розширюється. Мандали можуть допомогти зосередитися та знизити тривогу.
  • Техніка «Об'ємна картина». Надайте дитині матеріали для ліплення, такі як глина або пластилін. Попросіть її створити об'ємну картина з тими об'єктами чи елементами, які їй допоможуть відтворити її почуття.
  • Історії за малюнками. Попросіть дитину намалювати сцену з її життя, що викликала тривогу, а потім намалювати альтернативний варіант, як вона б хотіла, щоб ситуація розвивалася.
  • Позитивний щоденник. Запропонуйте дитині створити щоденник, в якому вона записуватиме позитивні моменти та враження зі свого життя. Дозвольте їй використовувати малюнки, слова чи колажі для оформлення щоденника.
  • Однією із цікавих практик є «колажні мрії» – створення своїх планів та мрій через фотографії та малюнки. Така техніка допомагає подолати напругу в тілі, оскільки залучає дрібну моторику, коли ми вирізаємо із журналів, поєднуємо, клеїмо різні елементи, візуалізуючи ідеальну картинку літніх планів.

Застосування цих порад на практиці й використання запропонованих технік сприятиме тому, що ви та ваша дитина станете на крок ближче до подолання психологічних труднощів, знизите рівень стресу, додасте в своє життя позитивних вражень.

Публікація створена в межах проєкту онлайн-табору «Вільні та відважні», що реалізується Ліцеєм «Educator» завдяки локальній субсидії від федеральної компанії GIZ за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...