• Головна
  • Як миколаївські аграрії можуть отримати компенсацію за втрачений врожай, - ФОТО
17:40, 7 серпня
Надійне джерело

Як миколаївські аграрії можуть отримати компенсацію за втрачений врожай, - ФОТО

Раніше ми писали про те, що аграрії зокрема Миколаївщини можуть отримати грошову допомогу через загибель врожаю внаслідок підтриву Каховської ГЕС. Тепер з'явились деталі того, як можна отримати допомогу. 

На сайті Мінагрополітики пишуть, що допомогу будуть надавати фізичним особам Миколаївської та Херсонської областей, які мають у власності земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства та/або для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, та/або земельну ділянку для індивідуального садівництва.

Розмір допомоги становитиме 3318 грн за одну сотку земельної ділянки, на якій втрачено врожай овочів. При цьому допомога нараховуватиметься на площу не більше 20 соток у Миколаївській області та не більше 30 соток у Херсонській області. Максимальний розмір компенсації в Миколаївській області встановлено на рівні 66,36 тис. грн в одні руки, у Херсонській - 99,54 тис. грн.

Щоб отримати допомогу треба  підтвердити право власності на земельну ділянку:

  • - випискою з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно;
  • - державним актом на право приватної власності на землю або державним актом на право власності на земельну ділянку (у разі відсутності відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх наявність у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно).

Також на рівні органів місцевого самоврядування має бути створена комісія, яка буде обстежувати ділянки, на яких втрачено врожай овочів.

До 1 вересня 2023 року всі, хто претендує на допомогу, мають надати цій комісії в паперовій або електронній формі заяву та копію документа, що підтверджує право власності на земельну ділянку.

Комісія протягом 10 робочих днів розгляне заяви в порядку черговості їх отримання та проведе обстеження земельних ділянок, на яких втрачено врожай овочів, складе відповідний акт.

На підставі актів обстежень земельних ділянок, на яких втрачено врожай овочів, комісія визначить суму допомоги кожному одержувачу, складе перелік і подасть його обласним військовим адміністраціям (ОВА).

До 1 жовтня 2023 року ОВА мають ухвалити рішення щодо нарахування допомоги та надішлють його структурним підрозділам, які забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, для спрямування допомоги одержувачам на їхні банківські рахунки.

Як миколаївські аграрії можуть отримати компенсацію за втрачений врожай, - ФОТО, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#каховська гес новини #втрачений врожай новини #війна новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...