• Головна
  • На Миколаївщині працює всеукраїнська програма ментального здоров'я: куди жителі області можуть звернутися за допомогою
18:10, 6 серпня
Надійне джерело

На Миколаївщині працює всеукраїнська програма ментального здоров'я: куди жителі області можуть звернутися за допомогою

З 5 липня на Миколаївщині запрацювала всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як". 

Як повідомила регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" в Миколаївській області Руслана Омелянчук під час брифінгу, передає кореспондент 0512.ua, в області вже 784 сімейних лікарів та медсестер пройшли спеціальні курси. Отримавши алгоритм дій, лікарі зможуть координувати подальший маршрут пацієнта - чи людині потрібна психологічна допомога, чи є необхідність звернутися до іншого спеціаліста. 

-Пацієнт, коли приходитиме до сімейного лікаря, медик надаватиме йому першу первинну консультацію, далі вже встановлюватиме маршрут пацієнта. Якщо пацієнт потребує подальшої спеціалізованої допомоги, то він буде перенаправлятися до психологів або до центру надання допомоги. Я була там, познайомилася з головним лікарем, з лікарями, які там працюють. За минулий 2022 рік там пройшли лікування близько 3300 пацієнтів. За перше півріччя 2023 року лікування пройшли стаціонарно 2 500 пацієнтів. Також збільшення пов’язано з тим, що люди повертаються до Миколаєва. Там ще є звернення пацієнтів на амбулаторний прийом, там цифри також у два рази більші порівняно з минулим роком,- розповіла Руслана Омелянчук.

На Миколаївщині працює всеукраїнська програма ментального здоров'я: куди жителі області можуть звернутися за допомогою, фото-1

Омелянчук зазначає, що питання ментального здоров'я під час війни дуже важливе. Адже по офіційним даним близько 15 тисяч українців потрапляли під обстріли, 78% людей мають знайомих, які воюють, які мають певні ознаки інвалідності, хтось втратив своїх близьких та рідних. Також, за її словами, особливо важливо надавати допомогу в цьому питанні дітям, людям похилого віку, ВПО, які втратили свої домівки та все, що вони мали. 

Регіональна координаторка підкреслює, що лікарям одразу видно, що у пацієнта захворювання пов'язане саме з психо-емоційним станом. 

- Психо-емоційний стан пацієнта також впливає на прояв багатьох захворювань. Таких як: гіпертонія, цукровий діабет, зниження імунітету відповідно ризик інфекційних захворювань. Лікар, коли спілкується з пацієнтом, він чітко розуміє, чи тут психо-симатичні захворювання, чи тут у нас є дійсно проблеми, якими потрібно займатися і далі скеровує пацієнтів. Програма передбачає, що людина, яка звернулася у будь-яку установу, чи то центр надання соціальних послуг, чи школа, чи університет, чи лікувальний заклад, поліція, ДСНС, у всіх цих організаціях має надаватися психологічна підтримка та допомога людям, які звернулися. Відповідно по всіх міністерствах йде навчання спеціалістів,- пояснила Руслана Омелянчук.

Перед тим, як програму запустили в Миколаївській області був проведений аналіз потреб. До того ж, планують створити умовну карту, щоб вияснити де є дифіцит данної послуги. 

У нас було анкетування, тобто отримувачів послуг та надавачів послуг. За основу взяті чотири категорії – медицина, охорона здоров’я, соціальний захист та громадські організації. Ми провели опитування серед усіх цих категорій, Миколаївська область вийшла в трійку лідерів серед анкетування. Це близько 8 тисяч заповнених анкет, хоча потрібно було 500 анкет надавачів та 1000 анкет отримувачів. І надалі анкетування продовжується, вся область заповнює.   Це робилось для того щоб на основі цих анкет зробити картування послуг. У нас надалі стоїть завдання зробити умовну карту, де по районам, організаціям надається послуга і де дефіцит цієї послуги. Де буде не вистачати, туди ми будемо перенаправляти благодійні організації, волонтерські, створювати там, щоб люди могли отримувати психологічну підтримку і допомогу,- говорить Омелянчук. 

На Миколаївщині працює всеукраїнська програма ментального здоров'я: куди жителі області можуть звернутися за допомогою, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ментальне здоров'я #"Ти як" #сімейні лікарі #психологічна допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...