• Головна
  • Миколаївський драмтеатр: що ховається за лаштунками сцени та як колектив готується до нового сезону, - ФОТО
12:40, 3 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Миколаївський драмтеатр: що ховається за лаштунками сцени та як колектив готується до нового сезону, - ФОТО

Будівлю Миколаївського академічного художнього драматичного театру побудували у 1881 році  за проектом архітектора Теофіла Брусницького.

А у 1922 році створили перший творчий колектив театру.

У 2022 році Миколаївський драмтеатр відмовився від приставки “російського” у своїй назві, у зв’язку з вторгненням рф на територію України.  

Редакція 0512 зазирнула за лаштунки Миколаївського драмтеатру у рамках дослідницької екскурсії, яку організувала платформа “My Art”. 

Будівля без фундаменту та занепад театру 

Директор театру Артем Свистун розповів, що всі роки існування - установа носила різні варіанти назви.

Фото - 0512

Екскурсія розпочалася з головної сцени театру. 

Фото - 0512

- Сцена має оркестрову яму. До 1953 року тут грав оркестр. Наш театр є драматичним, у нас немає оркестру та артистів балету. З 1998 року тут не робився ремонт. Ми сподіваємось, що завдяки проекту “Велике будівництво” відродити її. Цікаво, що сама будівля театру не має фундаменту, тобто збудована просто зі стін ракушняка та вапняка. Спочатку, на цьому місці мав бути цирк, але Карл Монте збудував театр, - розповів Артем Свистун.

Фото 0512Фото 0512Фото 0512Фото 0512

Директор зазначив, що історія театру у період з 1881 до 1922 року фактично була втрачена і пов’язано це з приходом до влади комуністів.

- Будівля існувала, тут відбувались вистави. У 1882 році було дозволено грати вистави у театрах українською мовою. Після революції 1917 року будівля знаходилась у занепаді. Театр просто розграбували. У 1922 році тут постійно гастролювала трупа з Луганську “Шахтарка Донбасу”. У минулому році ми святкували сторіччя створення єдиного художнього театру в Україні.

Фото - 0512

Переформатування роботи

Артем Свистун також розповів, що під час повномасштабного вторгнення театр змінив свою роботу на волонтерський центр, а згодом і відновив свою діяльність - вистави грали і під час обстрілів. 

У театрі є бомбосховище, де проходять вистави та різні заходи. У підвальному приміщенні можуть вміститись від 30 до 50 людей. З початку війни у шелтері  провели близько 270 заходів. 

Фото - 0512

Також художній керівник зазначив, що у театрі вже працює дитяча кімната, яку переробили з гримерної. Там батьки можуть залишити своїх дітей під час вистав, а також у кімнаті будуть проходити гуртки з акторської майстерності для дітей із категорії ВПО.

Поруч, на різні випадки, є пральня, а також пандус для дітей з інклюзією. 

Фото - 0512

У Миколаївському драмтеатрі працює й інтерактивний музей. У ньому розповідається історія театру за різні періоди - від заснування до сьогодення.

На телевізорі розповідається доступною мовою про цікаві факти із життя театру.

Також у музеї є різні експонати: листівки, фото, одяг, документи, ескізи і т.д.

Навіть є окрема фотозона, де можна зробити світлину на пам’ять, а також маски та вбрання, де можна приміряти на себе різні артистичні образи.

Фото - 0512Фото - 0512Фото - 0512Фото - 0512

“Ми все це створюємо для наших глядачів, для миколаївців”: про створення образів

У підготовці до вистав, окрім злагодженої майстерності акторів та режисера, не меншу роль відіграє й створення образів.

Над костюмами та декораціями працює художник-постановник Олена Рикусова.

Олена Рикусова. Фото 0512

За словами Олени, вона прийшла до Миколаївського драмтеатру після закінчення університету, і довго працювати жінка тут не планувала. Проте, робота настільки захопила Олену, що вже 16 років свого життя вона присвятила театру. 

- Я працюю фактично цілий рік, майже без вихідних. Окрім ескізів, ми ще й створюємо макети вистав. Я працюю у спеціальній програмі. Створюється все це вручну, своїми руками. Це дуже кропітка праця. Зазвичай я працюю сама, але зараз нас четверо, враховуючи мене, тому що об’єм роботи досить великий. До війни ми робили й 14 вистав на рік на великій сцені. Зараз у нас є сцена на сцені, велика сцена та укриття - це різні масштаби. У мене не було думки поїхати навіть під час війни. Якщо сюди приходиш, то звідси складно піти. Ми дуже чекаємо на старт нового сезону, адже це будуть вистави на великій сцені, - поділилася художниця.

Фото 0512

Реставрація та старт нового сезону 

Директор театру та художній керівник Артем Свистун також показав проміжний результат ремонтних робіт на третьому поверсі.

Фото 0512

У театрі вже відновили дах та відтворюють залу, яка буде зроблена у стилі “лофт” - поєднання чорного, сірого та білого.

Також зала буде мати традиційні для театру кольори - бордо та золото. 

У ніч на 22 вересня 2022 року російський агресор атакував територію театру. Удар росіян по театру завдав збитків на 20 мільйонів гривень.

Внаслідок прильоту пошкоджено театральний дворик, музей, гримерні та велику сцену.

Наразі силами театру відновлено частину приміщень, проте ряд робіт ще ведеться.

Фото 0512Фото 0512

У квітні Миколаївський драмтеатр відпрацював свій сотий сезон, а на День незалежності стартує новий сезон із виставами на великій сцені.

Крім того, творчий колектив театру продовжить гастролі по деокупованим територіям та поїде також й на Херсонщину. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#миколаївський драмтеатр #драмтеатр миколаїв #за лаштунками драмтеатру у миколаєві #миколаїв театри #миколаїв екскурсії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Редакція 0512.ua. підготувала для читачів цікавий спецпроект про історію міста. Тут ви зможете прочитати цікаві факти про Миколаїв, про людей, які тут жили та історію вулиць, районів, будинків.
Оголошення
live comments feed...