• Головна
  • Збільшення замору риби, кишкова паличка, підтоплені ліси: які наслідки для екології Миколаївщини нанесла трагедія підриву Каховської ГЕС, - ФОТО
12:10, 19 червня 2023 р.
Надійне джерело

Збільшення замору риби, кишкова паличка, підтоплені ліси: які наслідки для екології Миколаївщини нанесла трагедія підриву Каховської ГЕС, - ФОТО

Вночі 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС та спричинили масштабну техногенну катастрофу. Наслідки відчула не лише Херсонщина, але й Миколаївщина.

Редакція 0512 промоніторила повідомлення про завдану шкоду та поспілкувалась з екологами з приводу наслідків підриву дамби для природи Миколаївщини. 

Заступниця голови Миколаївської філії Національного екологічного центру України Інна Тимченко розповіла, що органіка, яка потрапляє через підрив до водойм Миколаївщини, може призвести до цвітіння зелених водоростей, що позначиться на якості води. 

Фото ДСНС Миколаївщини

- Сміття, яке принесло течією, також буде порушувати баланс екосистеми у водоймах та сприяти зменшенню кількості кисню. Крім того, у нас час від часу відбувається замори риб, але зараз ми спостерігаємо це в більших масштабах, - говорить екологиня.

Щодо фауни, то екологиня зазначає, що тут в першу чергу страждають організми, які живуть у річках.

Нещодавно на берег Чорного моря винесло 149 мертвих тритонів, які занесені до Червоної книги України. Працівникам Національного природного парку “Тузлівські лимани” вдалося врятувати 55 тритонів, яких відвезли до Дунайського біосферного заповідника, де їх випустили на різних ділянках річки. 

Миколаївська екологиня Інна Тимченко зазначила, що природа має здатність до самовідродження, але на це потрібен час та переосмислення відношення людей до використання біоресурсів. 

Акваторія Дніпро-Бузького лиману

- Для нас велику роль грає той же самий Дніпро-Бузький лиман. Це не просто рибно-господарська водойма, це річка, яка очищує кисень, це водойма, яка забезпечувала нас централізованим водопостачанням. Ми маємо щадити наші біоресурси, - каже Інна Тимченко.

Екологиня розповіла, що взяла за приклад експеримент свої студентів та перейшла до використання безфосфатних засобів у побуті, які наносять меншу шкоду, ніж традиційні засоби. 

- Допомагати відновитись природі може кожний із нас. Якщо говорити про приватний сектор, то тут потрібно зі сторони влади ще більше моніторингу території, де жителі пробивають труби у дощові колектори чи напряму у річку і без фільтрів відбувається викидання всіх нечистот прямо у річку. Й самі колектори наші давно потребують реконструкції, адже є застарілими. Те, що може зробити кожний із нас: сортувати сміття, використовувати безфосфатні засоби у побуті, прибирати після себе територію і т.д., - резюмувала екологиня.

Підтоплені ліси на Миколаївщині. Фото - Південний лісовий офіс

За повідомленням Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, водойми Миколаївщини у результаті підриву Каховського водосховища мають перевищення норми по кишковій паличці. Також перевищення за іншими показниками знайшли в Одесі в акваторії Чорного моря. З 19 червня на територіях Миколаївської, Херсонської та Одеської областей заборонили купатися та ловити рибу.  При цьому, епідемічну ситуацію на півдні головний санітарний лікар Ігор Кузін називає стабільною. 

Також, внаслідок підриву дамби, затоплення зазнав і лісовий фонд області. Так, у Південному лісовому офісі повідомлення про затоплення території Кінбурнської коси, де на момент підриву кілька днів відбулася пожежа, яку ніяк не могли загасити, адже окупанти викрали пожежну техніку.

Підтоплені ліси на Миколаївщині. Фото - Південний лісовий офіс

У Снігурівському лісництві філії “Баштанське лісове господарство" досі залишається у воді 65 гектарів лісових насаджень.

Найбільше підтоплення спостерігалося у Афанасівському урочищі. Загальне підтоплення лісів на Миколаївщині наразі складає 2292 гектари, з них 2200 га – лісництва на Кінбурській косі.

Станом на 19 червня,  внаслідок рашиського теракту на Миколаївщині підтоплено 31 населений пункт. Вода продовжує спадати, а рятувальники, волонтери, представники влади та фахівці різних підприємств ліквідовують наслідки трагедії. Збитки для природи та людей, які завдали підривом дамби російські окупанти, остаточно ще не підраховували.

Здійснено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" Міністерством закордонних справ Королівства Нідерланди на виконання Проекту «Підтримка незалежних українських ЗМІ під час війни» . Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Фото з відкритих джерел

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Підтоплення Миколаївщина #наслідки повіні Миколаївщина #підрив ГЕС Миколаїв наслідки #новини Миколаєва
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
24 лютого росія напала на Україну під виглядом спецоперації. Зараз рашисти обстрілюють будинки, дитсадки,школи, лікарні. Не гребують вбивати мирних та розкрадати будинки в селах. Ми боремось за нашу свободу!!
Оголошення
live comments feed...