• Головна
  • Трагедія на Каховській ГЕС: як миколаївці рятують людей та тварин з Херсонщини, - ФОТО
12:10, 9 червня 2023 р.
Надійне джерело

Трагедія на Каховській ГЕС: як миколаївці рятують людей та тварин з Херсонщини, - ФОТО

Миколаїв став транзитним пунктом для людей, яких вивозять з підтоплених територій Херсонської області після підриву росіянами Каховської ГЕС. 

Редакція 0512 поспілкувалася з миколаївцями, які допомагають евакуювати людей та тварин з Херсонщини.

Шостого червня, о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів.

Для порятунку людей задіяні всі екстрені служби, військові, Уряд, Офіс. Того дня, у Миколаєві розгорнули два пункти збору людей з Херсонщини - залізничний вокзал та автовокзал.

Заступник міського голови Віталій Луков розповів, що Миколаїв готовий прийняти до тисячі переселенців з Херсонщини. За словами заступника мера, станом на вечір 8 червня, з Херсонщини ще ніхто не скористався ліжко-місцями, які приготувала міська рада.

На території залізничного вокзалу Миколаєва та автовокзалу будуть присутні представники DRC, одягнені у жилет з логотипом. Орієнтуватися можна на червоний банер організації. Потрібен паспорт та ІНН,

Херсонці, які приїхали 6 червня. Фото 0512

- До нас приїздять зараз не так багато переселенців з сусідньої області. Здебільшого люди з постраждалих районів виїздять за межі Херсону та залишаються там, сподіваючись незабаром повернутись додому. Ми перед початком минулого опалювального сезону приготували шелтери і ми їх оптимізували. Тому ми одразу готові були приймати 200 осіб. Ми також приготували три автобуси, щоб евакуювати людей з Херсону, але наразі в основному приїздить на добу кілька десятків людей у потязі. Ми тримаємо зв’язок із Херсонською владою, за потреби нам передають дані про кількість людей, які курсують потягом до Миколаєва, тому ми готові приймати, - сказав Віталій Луков.

Ряд благодійних та волонтерських організацій об’єднались, щоб підтримати херсонців, які виїздять до Миколаєва.

Мова йде про такі організації, як “World Central Kitchen” представники UNHCR, волонтери “Червоного Хреста”, ГО “10 квітня”, ГО “Право на захист”, Фонд міжнародної солідарності, а також ряд інших волонтерських об’єднань, які надсилають гуманітарну допомогу херсонцям.

Окремо для евакуйованого населення відкрив свої двері сучасний “Пункт незламності”. Він може вмістити до 150 осіб.

Херсонці, які приїхали 6 червня. Фото 0512

Також на пунктах збору людей працюють представники Данської ради у справах біженців, які будуть реєструвати людей на фінансову допомогу та надавати безоплатні юридичні консультації.

Командир загону швидкого реагування “Червоного хреста” Павло Бузник зазначив, що з моменту деокупації, він разом зі своєю командою займався евакуацією жителів Херсону, який постійно обстрілюють російські військові. Наразі волонтери щоденно евакуюють людей до Миколаєва.  

Павло Бузник. Фото - ЗШР "ТЧХУ"

- Зараз на Херсонщині працює зведений загін швидкого реагування “Червоного хреста”. Це 5 екіпажів з Херсону, 4 з Миколаєва та один з Одеси. Загалом це 50 волонтерів, з моєї команди задіяно від 8 до 12 людей. Ми працюємо позмінно. За три доби ми евакуювали близько 200 осіб, - говорить Павло Бузник.

Командир миколаївського ЗШР “Червоного хреста” зазначив, що наразі волонтери задіяли й спецтехніку задля порятунку людей.

- Ми використовуємо позашляховики для евакуації. Також чекаємо й на всюдохід з Києва. Є човни, але ними пересуватись досить небезпечно, тому ми разом з рятувальниками таким чином евакуюємо за екстреної потреби. Також разом з нами працюють і мобільні групи із працівниками “Червоного хреста”, які можуть надати медичну допомогу, - відмітив волонтер.

Евакуція людей з Херсону. Фото ЗШР "ТЧХУ"Евакуція людей з Херсону. Фото ЗШР "ТЧХУ"Евакуція людей з Херсону. Фото ЗШР "ТЧХУ"Евакуція людей з Херсону. Фото ЗШР "ТЧХУ"

Павло також відмітив, що не всі жителі Херсону одразу хотіли покидати власні домівки.

- Люди вагались і спочатку відмовлялись. А потім нам довелось до них повертатись, коли води ставало дедалі більше. Ми так так їхали дорогою на позашляховику, а через кілька годин її було затоплено. Ми вже накопичуємо матеріали для ліквідації потопу, коли вода почне відходити: відра, лопати, резинові чоботи. Ми готуємо до різного сценарію розгортання подій, - резюмував Павло.

Миколаївські зоозахисники у координації з різними волонтерськими організаціями зі всієї країни також допомагають евакуювати й тварин із зон враження. 

Фото КП "Центр захисту тварин" (Миколаїв)

Голова ГО “Зоо “Фенікс” Олена Бардан розповіла, що цілий ряд організацій займається порятунком тварин. 

- Зараз порятунком тварин на Херсонщині займається понад 10 організацій. Нас підтримують і просто небайдужі містяни. Ми створили у Херсоні дві основні локації. На одній точці ми надаємо за потреби корм, ліки та іншу гумдопомогу для тварин, також там можна тимчасово залишити тварину. Інша локація - це центр “Гарантія”, аналог нашого КП “Центр захисту тварин”, там тварин тимчасово підтримують. Далі ми частину тварин вивозимо у Миколаїв, на наш КП “ЦЗТ” та в інші притулки по Україні, - сказала Олена Бардан.

Порятунок тварин з Херсону. Фото КП "Центр захисту тварин" (Миколаїв)

За словами зоозахисниці, за одну "ходку" волонтери можуть вивезти до 30 котів та собак. З моменту підриву Каховської ГЕС, спільними зусиллями волонтерів вдалось врятувати кількасот тварин.

Херсонські хвостики у Миколаєві. Фото КП "Центр захисту тварин" (Миколаїв)

- Ми не розділяємо безхатченків та домашніх. Ми рятуємо всіх! Ведемо й облік тварин, яка кількість та хто куди поїхав. Тому що може бути таке, що потім власник буде шукати свого улюбленця і захоче забрати. Зараз діє велика колаборація зоозахисників. Кожний волонтер має свій напрямок. Будемо евакуювати допоки буде така потреба, - резюмувала Олена Бардан.

Станом на обід, дев'ятого червня, евакуація на Херсонщині продовжується. Також через підрив Каховської ГЕС на Миколаївщині постраждало 30 населених пунктів. 

Фото 0512, ЗШР "ТЧХУ" та КП "Центр захисту тварин" (Миколаїв).

Здійснено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" Міністерством закордонних справ Королівства Нідерланди на виконання Проекту "Підтримка незалежних українських ЗМІ під час війни". Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#каховська гес наслідки #херсон миколаїв евакуація #миколаїв херсон евакуація тварин #миколаїв херсон разом #миколаїв херсон новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...