• Головна
  • В "Миколаївоблтеплоенерго" пояснили, чому так важливо прийняти програму "Доступна вода", - ФОТО
12:50, 1 червня 2023 р.
Надійне джерело

В "Миколаївоблтеплоенерго" пояснили, чому так важливо прийняти програму "Доступна вода", - ФОТО

 29 травня, на сесії міськради депутатам не вистачило голосів, аби погодити програму "Доступна вода".

Нагадаємо, що мета програми “Доступна вода” полягає у реалізації заходів щодо підвищення ефективності функціонування систем очищення води та безперебійного забезпечення населення Миколаївської міської територіальної громади очищеною водою. Одним із підприєств на базі якого і облаштовані точки видачі очищеної води є "Миколаївоблтеплоенерго".  Наразі усі точки видачі очищеної води, якими опікується ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" обслуговується за рахунок підприємства.

Як пише 0512, під час брифінгу, 1 червня, директор ОКП "Миколавоблтеплоенерго" Микола Логвінов розповів, що на базі підприємтва облаштовано 79 точок видачі очищеної води, яку миколаївці можуть набирати безкоштовно. 

Микола Логвінов, Директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго"

Микола Логвінов, Директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго"

- На сесії міськради депутати не прийняли програму "Доступна вода". Як тільки у Миколаєві не стало централізованого водопостачання, підприєство Миколаївоблтеплоенерго почало займатись свердловими і встановленням станцій зворотнього осмосу, які надають очищену воду населенню Миколаєва. Ця вода питна, її пити можна, але згідно з законодавством України, щоб вода була питною, треба щоденно робити аналізи. У нас таких лабораторій на підприємстві, такі аналізи можна робити у лабораторії водоканалу або держспоживслужби. Але щотижденево на кожній станції робиться забір води для аналізу. А щоденно робиться 16 аналізів з 16 точок. Вода очищена, але пити можна і використовувати в повсякденному житті можна", - заначив він. 

За його словами, утримання систем осомосу дороговартісте і лише з початку 2023 року містянам було видано 35 мільйонів літрів очищеної води. При цьому собівартість 1 л води складає приблизно 50 коп. 

- На сьогодні у нас 79 станцій зворотньного осмосу різної потужності. Від півкуба і до трьох кубів на годину. Їхня загальна потужність складає 150 куб. м. на годину. Враховуючи, що станції працюють 14 годин на добу, то їхня загальна потужність складає дві тисячі кубів на добу. Якщо вода є водопроводі, то набір води менший, а якщо води немає - то люди більше беруть воду, бо набирають і для санітарних потреб.  За цей рік підприємство видало більше 35 тисяч кубів очищеної води. Це 35 мільйонів літрів води. І коли депутатам презентували цю програму, це зробили трохи некоректно. Ми говоримо не про 37 мільйонів утримання, на заміну катриджей. Програма розрахована на компенсацію собівартості одного літру води.

Логвінов розповів, що в собівартість входить: вартість постачання та розподілу електроенергії, витрати на заробітну плату, ЄСВ 22 %, матеріали для обслуговування та ремонту (мембрани, фільтри, катриджи), амортизаційні відрахування, паливо (заправка автотранспорту), плата за водопостачання та водовідведення.  Ці всі витрати лежать на підприємстві.

- За нашими розграхунками, які ми проводили в січні цього року,собівартість літру води складає біля 50 копійок. Нікого не хвилює те, що наша вода коштує 50 копійок, а вида приватного бізнесу коштує 1,5/2 гривні. Є ж різниця", - зауважив Логвінов.

Обслуговуванням точок видачі наразі повністю займається підприємство, різнопланові витрати на ремонт та утримання не компенсуються. Логвінов додав, що прийняття програми «Доступна вода» дозволить ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" покрити витрати на обслуговування точок видачі очищеної води.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#доступна вода новини #новини миколаїв #миколаїв доступна вода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...