Італійські фахівці працюють над мініпроєтами у сфері "блакитної економіки", які реалізують у Миколаєві
У Миколаєві планують розробити необхідну документацію по п’яти проєктам, що передусім пов’язані з “блакитною економікою”.
Про це під час заходу до Європейського морського дня, 25 травня, розповів перший заступник міського голови Віталій Луков.
- Європейський Морський день наш Миколаїв зустрічає з оптимізмом, оскільки ми почали працювати над мастер-планом з італійськими нашими партнерами і частина цього мастер-плану - це п'ять мініпроектів “блакитної економіки”. Ми однозначно враховуємо в наших географічне розташування, наш історичний спадок й сьогодення – як показав час, саме вода нас врятувала від ворога, - сказав Луков.
За словами посадовця, на розробку технічної документації кожного проєкту партнери виділили суми до 20 тисяч доларів. Серед вказаних проєктів: реконструкція головної набережної, концепція майбутньої території суднобудівного заводу у центрі міста – перетворення його частково у громадський простір та технопарк.
Голова Наглядової ради громадської спілки “Морський кластер України”, керівник “Центру підтримки бізнесу та економічного розвитку” Артем Ващиленко відзначив, що Миколаїв включився в розбудову інфраструктури “блакитної економіки”. За словами Артема Ващиленко, зараз стартує програма економічної співпраці мерів спільно з Організацією Об'єднаних Націй.
- Наразі ведеться формування портфеля проєктів, націлених на розвиток блакитної економіки в місті Миколаєві та отриманню нових можливостей для підприємств. Миколаїв повинен ставати більш сучасним, більш конкурентним, знаходити своє місце в європейській промислові спільноті. Передусім треба побороти зовнішнього ворога, але ми маємо планувати розвиток та відновлення вже зараз, - резюмував він.
Для довідки: Блакитна економіка (blue economy) – важлива частина сталої світової економіки по попередженню негативних кліматичних змін, збереження морського та океанського просторів. Спільно з зеленою угодою (green deal), блакитна економіка формує стратегічний курс Євросоюзу на майбутні десятиліття. За ініціативи Європейської комісії, Україна приєдналась до ініціативи “Фонду розвитку блакитної економіки в Чорному морі”, куди входить також Грузія, Туреччина, Болгарія, Румунія та рф.
Нагадаємо, Данія відкрила спеціальний інвестфонд для України, з якого профінансуються і два миколаївських підприємства.