• Головна
  • 37 мільйонів на “Доступну воду” у Миколаєві. Що цей проект передбачає, - ФОТО
17:30, 27 травня 2023 р.
Надійне джерело

37 мільйонів на “Доступну воду” у Миколаєві. Що цей проект передбачає, - ФОТО

 30 травня, на сесії міської ради, на голосування винесуть проект рішення по програмі “Доступна вода”.

Що це означає дізнавалась редакція 0512.

Вже рік у кранах миколаївців технічна вода. Через солоність води, що подається, руйнується система водопостачання, а тому майже не щодня містян сповіщають тимчасову відсутність води.

*Довідково. Така ситуація склалась через те, що російський агресор вдарив по водогону “Херсон-Дніпро”. Саме цей водогін постачав воду Миколаєву. Місяц жителі були без води в кранах, а згодом було прийнято рішення подати у труби воду з Дніпро-Бузького лиману лише для технічних потреб.

А от очищену воду треба або купляти, або набирати у точках набору чи чекати на трамвай\тролейбус- водовіз, який щодня курсує деякими районами.

37 мільйонів на “Доступну воду” у Миколаєві. Що цей проект передбачає, - ФОТО, фото-1

За рік донори надали Миколаєву системи очистки води, завдяки чому і була можливість встановлювати по місту точки розливу очищеної води. Містяни набирають цю воду безкоштовно.

Такі точки встановлювались на базі ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”. Директор підприємства Микола Логвінов зазначив, наразі (станом на 25 травня, - прим.) забезпечено функціонування 79 точок видачі очищеної води у всіх районах Миколаєва.

“69 систем очищення води було надано благодійними організаціями - українськими та міжнародними (компанії «Ecosoft», «Wise Water», «Water Mission», «Oxfarm», «Acted», «Нове життя», благодійна організація «Razom for Ukraine», фонд «Пліч-о-пліч», об’єднання «Ukrainians in the Carolinas», Посольство Данії в Україні, данські компанії, представництво ПРООН в Україні та ін.), 10 систем було закуплено Миколаївською міською радою”, - розповів він.

Наразі усі точки видачі очищеної води, якими опікується ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" обслуговується за рахунок підприємства.

“Обслуговування включає дуже багато різноманітних нюансів. Наприклад, промивка фільтрів від піску, якщо станція підключена до свердловини, усунення заповітрення гідрофору, дезінфекція ємностей для води, заміна мембран, заміна роздавачів, кнопок "старт/стоп" на роздавачах, ремонт автоматики, коригування роботи станції, аби показники води були в межах норми, проведення лабораторних досліджень та ін”.

Підприємство щомісяця витрачає близько мільйона гривень на обслуговування станцій.

Програма “Доступна вода”

У вівторок, 30 травня, на розгляд депутатів винесуть програму «Доступна вода». Цей проект має на меті виділення коштів з місцевого бюджету, аби було за що обслуговувати установки, яких по місту близько 180.

“Прийняття програми дозволить ОКП "Миколаївоблтеплоенерго", отримуючи компенсацію на ресурси та матеріали, й надалі забезпечувати роботу точок видачі очищеної води, щоб у цей непростий воєнний час кожен мешканець Миколаєва мав доступ до якісної очищеної води”, - додав Логвінов.

На реалізацію програми треба 37 мільйонів гривень, але зараз це фінансування не передбачено в бюджеті на 2023 рік, а тому кошти треба буде перерозподіляти.

Мета програми “Доступна вода” полягає у реалізації заходів щодо підвищення ефективності функціонування систем очищення води та безперебійного забезпечення населення Миколаївської міської територіальної громади очищеною водою.

Основні завдання: приведення до нормативних вимог місць видачі очищеної води; обслуговування попередньо встановлених систем; стимулювання інноваційної активності комунальних підприємств; створення дієвого механізму контролю за якістю води для споживачів; створення умов для надійного, безпечного та безперебійного отримання води споживачами.

37 мільйонів на “Доступну воду” у Миколаєві. Що цей проект передбачає, - ФОТО, фото-2

Головним виконавцем визначили департамент житлово-комунального господарства, а співвиконавцями – ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»., КП «ДЕЗ «Пілот», управління охорони здоров’я.

Очищена вода може стати платною?

Під час ефіру на ТРК МАРТ секретар міськради Дмитро Фалько Секретар міськради зазначив, що після війни, коли стабілізується економічна ситуація, міська рада розгляне можливість створення комунального підприємства, що візьме на баланс точки видачі очищеної води, буде їх обслуговувати та продавати воду населенню. При цьому вартість літра води, за попередніми розрахунками, може складати 20 копійок.

- Зараз же це має бути профінансовано за рахунок міського бюджету. Додамо, що мета програми “Доступна вода” полягає у реалізації заходів щодо підвищення ефективності функціонування систем очищення води та безперебійного забезпечення населення Миколаївської міської територіальної громади очищеною водою, - додав Фалько.

Перший заступник мера Миколаєва Віталій Луков у коментарі 0512 зазначив, що очищена вода, яку можуть набирати містяни, і надалі буде безкоштовною:

“Містяни не повинні переживати це однозначно. Всі установки, які нам надавали організації, нам надавались під зобов’язання, що вода не буде продаватися. Це веде нас до того, що вода не буде платною”, - зазначив він.

Луков додав, що, можливо, після Перемоги і коли в кранах містян буде знову придатна не тільки для технічних цілей вода, і буде переглядатись робота пунктів роздачі води:

“Навіть, якщо з часом ми будемо переходити до таких послуг, що комусь потрібно буде платити...Не буває, що буває безкоштовно. Бещкоштовно - це означає, що платить хтось інший. Коли вода в місті стандартизується, і через деякий час після загальної перемоги; після налагодження мирного життя, можливо, і буде переглядатись робота пунктів видачі води. На жаль, є різні історії, що цю очищену воду використовують для поливу городів. Ми повинні бережливо ставитись до цієї води. Це дуже дорога вода. Вона набагато дорожча, ніж з водогону. І все одно за це хтось платить.

Тому місто і хоче прийняти програму, аби були кошти на обслуговування установок:

“Якщо сама установка нам прийшла безкоштовно, то її обслуговування коштовне. Зараз в місті приймається програма виключно по обслуговуванню цих установок. Це мільйони гривень. І якщо буде доступна вода питна в водогоні, то роздавати і утримувати бюджетні гроші на утримання установок сенсу немає. Більшість з них буде законсервована та переведена в режим консервації, на випадок НС”.

Луков ще раз наголосив, що перегляд можливий лише після того, як в кранах з’явиться питна вода. Наразі не йде мова про продаж води в точках набору. Ця опція буде безкоштовною і після того, якщо депутати приймуть програму “Доступна вода”.

Крім того зазначимо, що в точках набору води саме очищена, а не питна вода:

“Питання питної води це питання певного стандарту. Це відповідний має бути щоденний забір лабораторний. Наші сотні свердловин не дають можливості все це зробити. Повірте, вода хорошого стандарту, але немає відповідного документу, тому не можна сказати, що вода питна. Має бути на кожній свердловині відповідний документ і щодня мають проводитись відповідні дослідження. Це нереально забезпечити. Утримувачі свердловин періодично перевіряють якість води”, - додав Луков.

37 мільйонів на “Доступну воду” у Миколаєві. Що цей проект передбачає, - ФОТО, фото-3

Здійснено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" Міністерством закордонних справ Королівства Нідерланди на виконання Проекту «Підтримка незалежних українських ЗМІ під час війни» . Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#доступна вода новини #новини миколаїв #миколаїв доступна вода
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...