• Головна
  • Мандруй Миколаївщиною. Як виглядає Тилігульський лиман, - ФОТО
12:30, 27 травня 2023 р.
Надійне джерело

Мандруй Миколаївщиною. Як виглядає Тилігульський лиман, - ФОТО

 У 2023 році, як і в 2022, туристичний сезон для миколаївців буде досить умовним, адже через високу мінну небезпеку заборонено купатись у морі та навіть відвідувати пляжі. Але ж є і такі місця відпочинку, які можуть бути доступними для відпочинку. Наразі обговорюється питання дозволу на відвідування внутрішніх водойм, таким є Тилігульський лиман.

Редакція 0512.ua. вирішила розповісти більше про Тилігульський лиман.

Лиман протікає на території двох областей - Одеської та Миколаївської, а його загальна площа складає  135 км².Це найбільш глибокий і прозорий лиман регіону, який відділений від Чорного моря широким піщаним пересипом. Їх з'єднує лише штучно створений канал.

Історія 

Спочатку це була річка Тілігул, а пізніше, через різку посуху на цій місцевості, води почали зникати. Так і зʼявився лиман, який у ХХ столітті зʼєднали каналом з Чорним морем.

Береги лиману були заселені ще в епоху пізньої бронзи. Про це свідчать знайдені сліди поселень тієї епохи. У давні часи води лиману активно використовували для вилову риби та мореплавання.

Територія лиману включає кілька озер, невеликих островів, а також боліт. 

Природа лиману

Привертає увагу туристів лиман саме своєю флорою та фауною. Саме на Тілігулі гніздуються та зимують різноманітні птахи. 

Загальна чисельність птахів, котрі зупиняються на прольоті в межах лиману та його узбережжя, іноді сягає 50 тисяч.

Лише нещодавно у Тилігульський парк прилетіла зграя рідкісного птаха планети - коровайка. Цей птах не гніздиться на лимані, а використовує його як транзитний пункт. 

Мандруй Миколаївщиною. Як виглядає Тилігульський лиман, - ФОТО, фото-1

Територія Тилігульського лиману знаходиться під охороною та захистом, а   кордони лиману обгороджені спеціальними установками, щоб запобігти забрудненню вод. Природа лиману екологічно чиста, адже поряд немає шкідливих підприємств, які б сприяли забрудненню. 

Тилігульський лиман - унікальне місце. Його природа та багата історія безперечно зачаровує. Сюди варто один раз приїхати і закохатися назавжди.

Написано за допомогою: https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/88359_tiligulskiy-liman.htm,http://discovermykolaiv.com.ua/prirodni-zoni/regionalniy-landshaftniy-park-tiligulskiy

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відпочинок миколаїв #тилігульський лиман
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Самые красивые и таинственные места области только в этом спецпроекте. Бугский Гард, остров Березань, Ольвия, Очаков, Рыбаковка, мигийские пороги - все это то, чем гордится наша область.
Оголошення
live comments feed...