
Керівник закладу має дуже оперативно реагувати на ситуацію: Шамрай про ситуації, яка склалася в миколаївській ЛШМД
З приводу ситуації зі скороченнями в лікарні швидкої медичної допомоги Миколєава була створена робоча група при ОВА. Крім того, велись розмови і з директором медичного закладу.
Нагадаємо, що раніше піднялась проблема того, що у Лікарні швидкої медичної допомоги будуть скорочувати лікарів, тоді заступник голови ОВА Юрій Гранатуров сказав, що скорочувати будуть посади, а не людей. Пізніше виявилось, що лікарів переводять на неповну ставку або ж звільняють. Після цього було вирішино залишити лікарям повну ставку.
У ході брифінгу, 10 травня, начальниця управління охорони здоров'я Ірина Шамрай зазначила, що в ЛШМД 918 штатних посад, а працює там 621 працівник, це може означити, що хтось має ставку 1,5 чи більше. За її словами, при ОВА функціонує робоча група, аби вивчити питання саме цієї лікарні. Якщо ж нічого не зміниться, то буде розмова з директором Олександром Дем'яновим:
— Я думаю, що якщо ситуація не зміниться, у нас була з ним не одна розмова, і не тільки на моєму рівні, розмови ці ведуться останній час. Якщо він не зможе виконувати свої посадові обов’язки, його просто ситуація змусить піти з посади. Тому що колектив вимагає ефективного менеджера на сьогодні... Я сподіваюся, що Олександр Євгеновий зрозумів. Тому що сьогодні, як би ми не маніпулювали ситуацією, є колектив, є занесені дані в електронний реєстр, і є отримані кошти. Треба просто сісти з колективом, обговорити ситуацію. Ця ситуація тягнеться останні декілька років. Навантаження на існуючі відділення у цьому закладі неадекватне кількості пролікованих випадків. Про це неодноразово наголошувалось. Сьогодні їх тримає пакет, за тими данними, які у нас є на перший квартал, вони абсолютно чітко відпрацьовують ситуацію по внесенню даних в електронний реєстр: якщо у них було 31394 хворих, то 31261 пацієнт внесений в електронний реєстр. Я думаю, що ситуація виправиться. Керівник закладу має дуже оперативно реагувати на ситуацію. Сьогодні не може бути так, що на початку року ти призначив усім по 1,5 ставки, і до кінця року воно так. Сьогодні навіть фонд зарплати повинен змінюватися відповідно до навантаження лікаря кожного місяця, - сказала Ірина Шамрай.
Національна служба здоров’я України фінансує лікарні лише за кількістю пролікованих лікарем пацієнтів. Шамрай по правда, що управління охорони здоров'я їздищо вивчати досвід Львова в перше територіальне медичне об’єднання.
— Ми три дні там дивилися, як працює заклад. Їздили з економістами, з керівниками закладів. Досить імпонує їх атмосфера, бо там немає ніякої "уравніловки", там лікар, який проводить п’ять пересадок нирок чи серця, чи легень, за яку НСЗУ оплачує 200 тисяч за один випадок, отримує зарплату 80 тисяч гривень на руки. Я вважаю, що це абсолютно нормально, тому що це лікар, який розвивається, навчається, вони їздять на стажування за кордон, тому такі лікарі надають на найвищому рівні якісну медичну допомогу, відповідно, їм має бути і оплата. Лікар, навіть якщо він 40 років пропрацював, але робить 1, 2, 3 операції на місяць… За одне оперативне втручання в ЛШМД НСЗУ оплачує 6400 гривень. Ми прекрасно розуміємо, що скільки б лікар не мав стажу за плечима, але якщо він робить 3 оперативних втручання, він не може забезпечити заробітною платою навіть себе, - вважає Ірина Шамрай.