Яку зубну щітку вибрати у 2023 році
Підтримувати гігієну зубів потрібно постійно. Це має стати вашою звичкою, щоб під час кожного профілактичного огляду в стоматологу вам ні про що було хвилюватися. Адже набагато простіше та дешевше купити хорошу пасту, зубну щітку та флос, аніж лікувати карієс.
Правильна гігієна починається з правильної щітки. Якщо вона здатна позбавити нальоту та залишків їжі, не подразнивши при цьому ясна та слизову оболонку ротової порожнини, то це ваша ідеальна щітка.
То яку щітку вибрати саме вам? І де краще за все її придбати? Наприклад, купити електричні зубні щітки Oclean в Україні можна за посиланням https://oclean.ua/collections/electric-toothbrush, а де шукати інші? Розберемося прямо зараз.
Зубні щітки: види
Якщо ще з десяток років тому найбільш звичною для нас була звичайна “механічна” зубна щітка, то зараз її активно обходять ротаційні та ультразвукові моделі. То в чому основоположна різниця між цими інструментами? В першу чергу справа в ефективності та способі очищення:
- механічна — швидкість рухів щетиною та їх інтенсивність ви регулюєте самі шляхом натискання та прискорення рухів кисті;
- ротаційна — щітка під’єднується до мережі, голівка самостійно рухається (зворотно-поступальні рухи), вам же залишається водити щіткою щелепами;
- звукова — хвилеподібні рухи щетинок викликаються звуковими хвилями, голівка має витягнуту форму;
- ультразвукова — щетинки рухаються з дуже великою швидкістю, краще очищає зони під яснами та між зубами.
Це найпопулярніші різновиди, які рекомендують не тільки компанії-виробники, а й стоматологи. Деякі види пропонує придбати інтернет-магазин Oclean в Україні, класичні ж зубні щітки із пластику чи дерева знайти у продажі ще простіше.
Як підібрати ідеальну зубну щітку
Підібрати хорошу зубну щітку, не пішовши на поводу в маркетингу дуже важко. Завжди здається, що вам потрібна тільки остання модель відомого бренду. Насправді все набагато простіше: можна користуватися не найновішою щіткою та все одно отримувати потрібний результат.
Класична зубна щітка та ротаційна підходять тим, хто не страждає від чутливості чи захворювання ясен. Такими щітками важко очистити від м’яких відкладень проміжки між зубами, тому не забувайте про зубну нитку.
Звукова зубна щітка підходить до використання не тільки дорослим, а й дітям. Добре працює навіть в разі наявності чутливості зубів або встановлених брекет-систем. Важливо тільки підібрати достатньо м’який режим та не дуже жорстку щетину.
До використання ультразвукових щіток найбільше протипоказань: це і носіння брекет-системи, вінірів, коронок чи інших незнімних конструкцій, і пародонтит. Щоб користуватися такою щіткою, вся ротова порожнина має бути здоровою. Тому перед придбанням такого різновиду щітки краще додатково проконсультуватися зі своїм стоматологом.
Купувати щітки краще у великих ритейлерів чи напряму у виробника, щоб точно отримати оригінальний пристрій.