• Головна
  • Системи водовідведення ґрунтових та дощових вод від приватного будинку та ділянки
Новини компаній
14:06, 27 квітня 2023 р.

Системи водовідведення ґрунтових та дощових вод від приватного будинку та ділянки

Новини компаній

Однією з основних умов довговічності будівлі та збереження родючості ділянки є правильно організовані системи водовідведення. Навіть якщо ділянка має схил, що дозволяє воді піти самопливом немає гарантії, що ґрунтові, дощові та талі води не вплинуть на фундамент будівлі, стан прибудинкової території та рослин.

Системи водовідведення ґрунтових та дощових вод від приватного будинку та ділянки, фото-1

З чого складається система водовідведення?

Захист від води комплексне завдання, тому система водовідведення будинку включає кілька важливих елементів.

  1. Водостічні жолоби та труби захищають фундамент від потоків дощової води. Для відведення від будівлі дощова вода направляється спеціально обладнаними зливовими каналами в баки для поливу городу, в дренажний колодязь, в накопичувальний колектор або каналізацію. Жолоби та водостічні труби для відведення води можуть бути виготовлені з оцинкованої сталі, алюмінію, міді, та пластику. Стандартизація кріплень та розмірів дозволяє встановлювати водостічні системи на дахах будь-якої конфігурації. Заощаджувати на установці водостоків не варто. Без захисту будівлі дощова вода поступово зруйнує отмостку, забризкає брудом фундамент та розмиє доріжки.

  2. Отмостка не пропускає воду до фундаменту. Вона облаштовується по периметру будинку і повинна бути на 25-30 см ширша за звис даху, з якого капає дощова вода. Для самопливного зливу вологи її поверхню роблять із незначним (менш як 5 градусів) зовнішнім ухилом. Для створення основи бетонованого вимощення використовують підстилку з утрамбованого гравію або щебеню.

  3. У деяких випадках для посилення системи поверхневого водовідведення облаштують вертикальні свердловини у вигляді колодязя завглибшки до 5 метрів. У колодязь вставляється обгорнена геотекстилем і засипана гравієм рейка, а горловина закривається замаскованим щебенем або дерном геоматеріалом, такі свердловини в місцях, що часто затоплюються, допомагають значно знизити рівень ґрунтових вод. 

У заболоченій місцевості необхідно відводити дощову та ґрунтову вологу з усієї площі ділянки. У цьому випадку водовідведення працює разом із дренажною системою.

Системи водовідведення ґрунтових та дощових вод від приватного будинку та ділянки, фото-2

Дренажні системи можуть бути трьох типів:

  1. Внутрішня – складається з прокладених під фундаментом або підвальним приміщенням будинку труб, які відводять воду у спеціальний резервуар чи колодязь.

  2. Пластова – передбачає укладання по всій площі будівлі щебеневої або гравійно-піщаної «подушки».

  3. Зовнішній дренаж – облаштують за периметром будівлі. Він включає заповнені щебенем траншеї й відводить вологу у свердловину.

Якщо вам потрібне відведення води та встановлення системи дренажу в Києві зверніться до фахівців компанії «3D GROUND» ми успішно працюємо протягом дванадцяти років, ввели в дію понад сто проєктів. Будемо раді допомогти в облаштуванні вашої ділянки. Доручіть проєктування та виконання робіт професіоналам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...