Топ препаратів від зубного болю
Багато хто з нас погодиться з твердженням, що зубний біль – це одна з найнеприємніших і виснажливих видів болю. Він може бути ниючим, гострим, стріляючим та просто нестерпним!
При появі зубного болю безумовно потрібно якнайшвидше звертатися за медичною допомогою до стоматолога. Адже навіть кращі таблетки від зубного болю не можуть впоратися зі стоматологічними захворюваннями - вони лише тимчасово усувають сам больовий симптом.
Але не завжди ми маємо можливість потрапити до стоматолога відразу ж при появі сильного болю. Буває, що цей симптом утворюється вночі або, наприклад, під час поїздки. У такому разі полегшити біль можна за допомогою лікарських препаратів.
Чому з'являється зубний біль?
Причин, через які може виникати зубний біль, існує величезна кількість. До найчастіших причин належать такі патологічні стани:
Карієс, що супроводжується руйнуванням зубних тканин, інфікуванням пульпи, коріння. У цьому випадку біль може мати непостійний характер. Він може виникати під час їжі, контакту зуба з гарячими чи холодними продуктами або напоями. Іноді болючі відчуття посилюються вночі.
Пародонтит – це запалення тканин, що оточують зуб. На початкових етапах захворювання може виявлятися вираженим болем. Пародонтит дуже підступний, його ще називають “тихим вбивцею зубів”. Больові відчуття стають більш відчутними лише за вираженому прогресуванні захворювання. При цьому може з'являтись біль у щелепі, підвищується чутливість зуба. Такі симптоми можуть супроводжуватися появою неприємного запаху з рота.
Пульпіт– запалення пульпи, нервово-судинної зубної тканини. У більшості випадків пульпіт супроводжується яскравою клінічною картиною, гострим болем, який може поширюватися на всю щелепу, віддавати у вухо або скроню.
Зубні травми. Це можуть бути тріщини емалі, переломи коренів і т.д.
Підвищена чутливість зубів. У цьому разі зуби болісно реагують на зміни температури продуктів, на їхній смак (солодкий, кислий), вдихання холодного повітря. Хочемо звернути увагу, що підвищену чутливість зубів легко сплутати з карієсом. Тому при появі такого симптому варто відвідати стоматолога для профілактичного огляду.
Також не варто забувати і про біль, що часто виникає після стоматологічних маніпуляцій, імплантацій та різних операцій у ротовій порожнині. Про можливість появи таких хворобливих відчуттів стоматолог, як правило, попереджає та призначає необхідні ліки.
Що робити при появі зубного болю?
На жаль, зубний біль не з'являється за розкладом або графіком тоді, коли ви можете моментально потрапити до лікаря. Тому потрібно знати елементарний алгоритм дій, які допоможуть на якийсь час зменшити цей симптом, забезпечивши можливість дотерпіти до походу до стоматолога.
Ми склали для вас простий алгоритм дій при появі болю в зубі:
- почистіть зуби, приберіть з них залишки їжі;
- прополощіть ротову порожнину теплою водою або 0,5% розчином соди;
- випийте таблетку від зубного болю;
- старайтеся не вдихати повітря через рот, оскільки це може посилити болючі відчуття.
Після всіх цих дій якнайшвидше запишіться до стоматолога. Зверніть увагу, що багато клінік приймають пацієнтів з гострим зубним болем не по запису, так що якщо ви не змогли додзвонитися до лікаря – можете просто під'їхати до нього в робочий час.
Які ліки швидко допомагають від зубного болю?
Більшість знеболювальних ліків від зубного болю відносяться до групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ). Представники цієї групи мають виражену аналгетичну та протизапальну дію.
Найсильніші засоби від зубного болю:
На основі німесулід, наприклад Аффіда. Ліки мають виражену знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію. Від чого допомагає Аффіда: від гострого зубного болю, який виник внаслідок стоматологічної патології чи після стоматологічних втручань. Цей препарат часто призначають стоматологи після проведення імплантації або складних оперативних втручань у ротовій порожнині.
На основі ібупрофену, наприклад Нурофен. Ці препарати також здатні усувати больовий синдром та знижувати запалення. Вони особливо ефективні, якщо больовий синдром супроводжується підвищенням температури тіла, гіпертермією. Нурофен випускається в різних формах: наприклад, у вигляді сиропу його можна застосовувати для знеболювання у дітей будь-якого віку.
На основі парацетамолу, наприклад Панадол. Парацетамол не відноситься до групи НПЗЗ, це анальгетик-антипіретик – але він теж має знеболювальну, жарознижувальну і протизапальну дію. Варто зазначити, що це єдиний знеболюючий препарат, який можна приймати жінкам під час вагітності (у дозах, узгоджених з лікарем).
Як прибрати зубний біль у домашніх умовах, без знеболювальних препаратів?
Бувають ситуації, коли зубний біль з'явився раптово, а вдома не знайшлося жодних знеболюючих препаратів. Чи можна якось допомогти собі в цьому випадку і хоч трохи полегшити свій стан?
Рекомендується прикласти холод або кригу до щоки з боку хворого зуба – але робити це слід з максимальною обережністю, щоб не застудити нерви. Також можна спробувати прополоскати ротову порожнину прохолодною або ледь теплою водою з додаванням соди та йоду. Постарайтеся не розмовляти і не вживати їжу, напої, тому що ці дії тільки посилять болючі відчуття.
Важливо! Категорично не можна прогрівати хвору ділянку, тому що тепло може посилити запалення та спровокувати розвиток гнійної інфекції.
А щоб уникнути таких раптових “сюрпризів” з появою зубного болю стоматологи рекомендують приходити на профілактичні огляди 2 рази на рік і ретельно стежити за станом своїх зубів. Бережіть себе та будьте здорові!