• Головна
  • Бомби, які зруйнували готель та психіатричне відділення у Миколаєві, випустила ворожа авіація з Криму, - ФОТО
12:10, 23 квітня 2023 р.
Надійне джерело

Бомби, які зруйнували готель та психіатричне відділення у Миколаєві, випустила ворожа авіація з Криму, - ФОТО

21 березня 2022 року російські окупанти завдали щонайменше два авіаудари по цивільних обʼєктах Миколаєва. Дві фугасні бомби влучили в готель "Інгул" і на територію Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1, яка перебуває під особливим захистом за нормами міжнародного права.

Громадська організація Truth Hounds провела розслідування і встановила, що бомби ФАБ–250 й ФАБ–500 скидали з літака Су–34, який, найімовірніше, злітав з аеродрому "Бельбек" у тимчасово окупованому Криму. На місці злочину не зафіксували ні жертв серед цивільних, ані свідків або очевидців. У процесі розслідування документатори Truth Hounds спирались на фото- та відеоматеріали, відзняті під час перебування в місцях скоєння атак.

готель “Інгул” у Миколаєві

"Ми відкинули варіанти із застосуванням літаків стратегічної авіації для бомбардування Миколаєва того дня, адже через недоцільність, низьку ефективність та високі ризики при роботі на території противника, війська рф дуже рідко використовують їх для скидання авіабомб 500-ї номенклатури. Відомі лише деякі випадки застосування такими бомбардувальниками ФАБ-ів, як-от під час одного з авіанальотів на Азовсталь у квітні 2022 року. Тоді авіація рф скинула на територію заводу ФАБ-500 одночасно з ФАБ-3000, що пояснює використання літака саме такого типу. Водночас для звичайного бойового завдання з використанням бомб 250-ї або 500-ї номенклатури, війська рф зазвичай застосовують фронтові бомбардувальники", - говориться у статті. 

Стоп-кадр з відео руйнувань готелю Інгул

Для виявлення Су-34 на військових аеродромах та базах Військово-повітряних сил рф, у цьому дослідженні було розглянуто супутникові фото компаній "Maxar" і "Planet Lab" (групи супутників "SkySat"), зважаючи на час створення знімків та відбираючи найбільш наближені датування до моменту атаки на Миколаїв. Основою для дослідження та виявлення російських аеродромів, де перебувають Су-34, стала ілюстративна мапа військових об’єктів повітряних сил рф, на якій зображено майже всі аеродроми, що використовуються для бомбардувань України. Мапу отримано з відкритих джерел. У відкритому доступі є свідчення використання аеродромів Криму як стартової точки вильоту бойової авіації військ рф для завдавання ударів по Україні, зокрема по Миколаївщині.

карта авіації росії станом на 21 березня.

Розслідувачі зазначають, що на аеродромі "Бельбек" постійно базується 38-й винищувальний авіаційний полк 27-ї змішаної авіаційної дивізії 4-ї армії ВПС та ППО Південного військового округу, який має на озброєнні різні модифікації Су-27, Су-30, МіГ-29. За даними української розвідки, з середини 2021 року в Бельбеку почали дислокуватися 12 Су-34 невизначеного полку. З повідомлення ГУР МО відомо, що це була одна ескадрилья Су-34 зі складу 559-го бомбардувального авіаційного полку ("Морозовськ") 1 ЗмАД 4 армії ВПС і ППО.

Після ударів по аеродрому "Саки" та інших базах у Криму в серпні 2022 року, росіяни перемістили значну частину військової техніки, зокрема й літаки Су-34, на аеродроми вглиб росії.

територія Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1, яка перебуває під особливим захистом за нормами міжнародного права

територія Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1, яка перебуває під особливим захистом за нормами міжнародного права

"Навіть якщо припустити, що МСЗ був законною військовою ціллю, напад на нього з використанням ФАБ-250 або ФАБ-500 — важких некерованих авіаційних бомб із радіусом ураження, який може перевищувати 1000 м124 — має ознаки воєнного злочину. Невибіркові напади, тобто напади, які зачіпають цивільних осіб або цивільні об’єкти та військові цілі без розрізнення, також можуть кваліфікуватися як прямі напади на цивільних осіб. У зв’язку з цим можна зробити висновок про прямий напад на цивільних осіб з невибірковим характером використаної зброї. Напад було здійснено щодо об’єкта який був розташований у центрі міста, поруч із цивільними будинками. Водночас станом на 21 березня 2022 року армія рф мала на своєму озброєнні значні запаси високоточної зброї, наприклад ОКР "Калібр", і відповідно, могла застосувати її замість ФАБ-250 / ФАБ-500. Описані події є ще одним підтвердженням свідомої політики застосування армією рф невибіркової зброї, що є воєнним злочином", - йдеться у заключенні розслідування. 

Нагадаємо, 21 березня 2022 року через атаки росії було частково зруйновані готель "Інгул" та психіатрична лікарня. Того дня, від влучання в автозаправку також загинули кілька людей і почалася пожежа. Наступного дня знову постраждали готелі та лікарні міста. Обстріляли в цей день рашисти і морський порт Миколаєва, пошкодивши інфраструктуру.

Пізніше міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що зруйнований внаслідок російського авіаудару готель “Інгул” у Миколаєві не підлягає відновленню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#миколаївщина війна #прифронтова лінія миколаїв #зсу переможуть #росія окупанти #миколаїв новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...