• Головна
  • Комп'ютерна томографія (КТ): безболісний та ефективний метод обстеження
Новини компаній
18:54, 3 березня 2023 р.

Комп'ютерна томографія (КТ): безболісний та ефективний метод обстеження

Новини компаній

Сьогодні, надзвичайно важливо зробити швидке та якісне обслідування тіла людини. Адже від цього залежить здоров’я та життя людини. Зважаючи на сучасні методи лікування, хвороби, які ще донедавна вважались невиліковними, сьогодні вже такими не є. Проте, своєчасне звернення до лікаря відіграє не останню роль. 

Одним з найбільш точних та ефективних методів дослідження людського тіла є КТ. За допомогою спеціального рентгенівського обладнання, проходить багатошарова візуалізація необхідної ділянки тіла. Такий метод огляду є абсолютно безболісним, він дозволяє виявити будь-які порушення у роботі органів. Особливості роботи спецтехніки полягає в тому, що за допомогою рентгенівських променів, на комп’ютері відображається 2D або 3D зображення, після огляду, рентгенолог пише висновок. Важливо, КТ Київ, роблять лише за лікарським направленням. Щодо самого обладнання, то воно складається зі столу, куди під час обслідування лягає пацієнт, сканера (рентгенобладнання, яке протягом огляду обертається навколо пацієнта) та пульта (ним користується лікар в окремій кімнаті. Найчастіше сюди направляють пацієнтів, які мають проблеми з серцем, судинами, роблять дослідження голови, черевної порожнини коронарних судин та дихальної системи. 

Як відбувається обстеження за допомогою КТ?

На звичайних рентгенівських знімках лікар бачить звичайний чорно-білий знімок, який зазвичай дивляться на світлі. Завдяки сучасним технологіям комп’ютерної томографії, можна отримати 2D або 3D знімки. Тут медик отримує об’ємне зображення внутрішніх органів людського тіла, де видно різні патології та зміни у їх роботі. Важливо, щоб під час комп’ютерної томографії, пацієнт лежав нерухомо, поки навколо нього безперервно обертається джерело випромінювання рентгенівських променів. В іншому випадку знімок буде нечітким. КТ, ціна процедури та час, прямо залежить від обстежуваної ділянки тіла. В середньому, саме сканування органів триває до 5 хвилин, проте підготовка може тривати понад годину (в окремих випадках здійснюють перевірку з введенням контрасту, що потребує попередньої підготовки). Етапи проведення томографії наступні: 

  • обов’язковий інструктаж (пацієнт повинен розуміти, що на нього чекає);

  • перед КТ, пацієнту потрібно переодягнутися у зручний одяг, на якому немає металевих замків, застібок та іншого;

  • правило, щодо металевих елементів стосується і прикрас (вони спотворюють зображення, роблять тінь та неточності у знімку);

  • введення контрасту. 

Томографія є сучасним методом обстеження, який не потребує спеціальної попередньої підготовки, а після процедури Ви одразу можете вживати їжу та сідати за кермо. 

Комп'ютерна томографія (КТ): безболісний та ефективний метод обстеження, фото-1

КТ: кому показана процедура та навпаки – протипоказана 

Зважаючи на розвиток медицини, перевірка здоров’я за допомогою комп’ютерної томографії – абсолютних протипоказань немає. Радше, лікарі не радять її здійснювати людям з різноманітними хворобами печінки, порушеннями функціонування нирок, в разі вагітності та підвищеній чутливості до контрастної речовини. Але, кожна людина – це окремий випадок, тому лише лікар може вирішити наскільки необхідний подібний огляд і чи потрібно його робити саме Вам. 

Варто розуміти, під час такого рентгенівського дослідження, людське тіло піддають радіаційному опроміненню, проте, завдяки сучасним технологіям, негативний вплив та час проходження процедури вдалося знизити до мінімуму. Не дивлячись на це, зважаючи на ефективність такого огляду, науковці вважають подібні ризики цілком виправданими.

Як вже зазначали, особливої підготовки для проведення томографії немає. Проте, її здійснюють на голодний шлунок, тому за 4 години до КТ пацієнт не повинен вживати їжу. 

До показань відносять: 

  • можливі внутрішні кровотечі; 

  • різноманітні захворювання судин; 

  • перевірку внутрішніх органів на наявність пухлин; 

  • порушення роботи серця; 

  • дослідження роботи внутрішніх органів, наявність патологій у їхній роботі. 

Хоч комп’ютерна томографія – це сучасний метод проведення обстеження, його можна робити лише 1 раз на рік, у критичних випадках – не більше 3.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...