
ПВК "Редан": чим ця субкультура небезпечна для миколаївських підлітків, - ФОТО
Україною починає ширитись субкультура ПВК "Редан". Деякі вбачають в цьому російський слід, адже все почалось з Москви.
Що це за ПВК та як це впливає на підлітків, дізнавалась редакція 0512.
Як все почалось в Україні
Наприкінці лютого, у декількох містах України правоохоронці затримали підлітків, які збирались організувати масову бійку в людному місті. За планом цієї субкультури, сутички відбуваються між двома субкультурами: ПВК «Редан» та так званими «АнтиРедан».

Організатори створюють телеграм-канали та закликають молодих людей брати участь у масових бійках. Планують усе чітко: розподіл на групи, точки зборів кожної, інформатори на місцях. До речі, в Одесі вже затримали підлітка, який був власником одного з таких каналів в ТГ. Серед учасників руху багато неповнолітніх. Наприклад, серед затриманих 257 осіб у Харкові 30 повнолітніх.

Завдяки реакції поліції, сутички не відбулись.

Звідки це взялось
Все почалося на росії, де у різних містах юнаки в чорному одязі та з символами павука на спинах влаштовували масові бійки з футбольними фанатами чи мігрантами, - пише Главком.

Що таке «Редан»?
Ця назва походить з аніме Hunter x Hunter. Там діяла злочинна організація «Геней Редан», яку через емблему називали «Павуки». Кожен учасник цієї організації мав татуювання павука зі своїм номером. У субкультурі ПВК «Редан» усі учасники мають символ павука з цифрою 4. В аніме під цим числом в організації завжди були зрадники чи шпигуни. Це пов’язано з тим, що в японській культурі число 4 несе неприємності, як у нас 13. Можливо, таким чином учасники ПВК «Редан» хотіли передати свої деструктивні наміри.

ІПСО
Українська поліція вважає, що поширення цієї субкультури в нашій країні — це російська інформаційно-психологічна спецоперація.
"Провокування масових бійок серед молоді і підлітків - це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні", - вважають там.
Начальник головного управління нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко, де сталося наймасовіше затримання в Україні, закликав батьків бути уважними до дітей та у своєму фейсбуці назвав "Редан" "задумом ФСБ".
"Війна йде не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших з вами дітей задля досягнення своїх кровожерливих цілей. Тільки разом ми зможемо це зупинити", - йдеться в його заяві.
Як розповіли у Нацполіції Миколаївщини, іноді, через відсутність батьківської уваги, достатніх знань або маючи бажання створити враження, самоствердитись або самореалізуватись, дитина сама вступає у різноманітні групи та спільноти.
"Більшість батьків не одразу можуть помітити і запідозрити, що їхня дитина належить до молодіжних (неформальних) угрупувань, перебування в яких нерідко супроводжується девіантною поведінкою. Найчастіше в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, що безконтрольно перебувають у мережі Інтернет", - говориться у повідомленні.
Правоохоронці радять приділяти більше уваги своїм дітям:
- розмовляйте з дитиною частіше.
- Надавайте можливість їй виговоритися, коли вона буде готова для розмови, не квапитись із порадами;
- ніколи не критикуйте дитину;
- цікавтесь, як вона проводить вільний час, з ким спілкується, чим їй подобається займатися (хобі), можливо, воно стане в подальшому вашим спільним захопленням;
- покажіть дитині, що вона вам небайдужа, запропонуйте спільно провести час;допоможіть дитині знайти свої сильні сторони, її унікальність;
- зареєструйтесь у соціальних мережах, які ваша дитина найчастіше відвідує і попросіться до неї в друзі.