
Варіанти придбання квартири в Одесі
Для придбання житлової нерухомості в Одесі або іншому місті нашої країни потенційний покупець повинен мати певний стартовий капітал, відповідно до розміру якого він може претендувати на одно- або трикімнатну квартиру в новобудові або на вторинному ринку, розташовану в центральній частині міста або на його околиці. Найменшу вартість мають квартири в будинках, розташованих на території районів, віддалених від центру міста, тоді як купити квартиру в Одесі в центрі міста можна за ціною від 650 доларів США за кожен квадратний метр житлової нерухомості, включаючи балкон й лоджію.
Можливі варіанти придбання квартири
Далеко не всім українцям «по кишені» викласти одразу 20-30 тисяч доларів за квартиру в Одесі, навіть після десятків років невтомної праці. Для придбання бюджетних варіантів житлової нерухомості можна скористатися оголошеннями про продаж квартир без ремонту на вторинному ринку або купувати квартиру безпосередньо у забудовника ще на стадії будівництва.
Серед варіантів купівлі квартири за відсутності всієї суми експерти ринку нерухомості пропонують скористатися:
іпотечним кредитом, для якого буде потрібна наявність коштів у межах 25% від вартості житлової нерухомості в будинку, що будується;
розстрочкою в оплаті, що видається забудовником на 5-7 років, де щомісяця доведеться сплачувати певну у договорі суму;
державними програмами житлового кредитування, передбаченими для молодих людей (віком до 35 років) зі стабільними заробітками та постійним місцем роботи.
Плюси та недоліки іпотечного кредитування
Іпотечне кредитування є одним із доступних способів придбання житлової нерухомості молодими сім'ями, для яких гостро постає питання наявності власної жилої площі. Сплачуючи чималі відсотки банку за користування іпотечним кредитом, потенційний покупець квартири з часом отримає її у своє повне володіння, на відміну від оренди квартири, яка ніколи не стане власністю орендаря (сума орендної плати та відсотків за іпотекою є приблизно сумісними).
Серед недоліків іпотечного кредитування варто відзначити необхідність наявності коштів для сплати першого внеску за квартиру (зазвичай він становить не менше 25% від загальної вартості житла) та переплату за користування кредитом (сума переплати може становити і 100% від тіла кредиту), але при цьому позикоотримувач має можливість проживання у власній квартирі.