
Азотні добрива у сільському господарстві: що це, різновиди добрив та основні вагомі переваги застосування
Азот – один із найважливіших макроелементів, котрий відповідає за ріст у рослин зеленої маси. Азот дуже легко вимивається із землі, а його забезпечення у необхідній кількості сприятиме гарному росту з розвитком рослини. Якщо є дефіцит азоту, верхня частина старих листків з кінцівками пагонів рослин набудуть світло-зеленого/жовтого забарвлення. Водночас такий дефіцит призводить до того, що:
- ранні листочки рослин відмиратимуть;
- плоди зростатимуть невеликі за розмірами;
- а стебла рослин так і зовсім набуватимуть темно-червоного забарвлення.
Для кращих умов під час вирощування будь-якої з культур, необхідно потурбуватися про внесення в грунт такої групи добрив як азотні добрива.

Різновиди азотних добрив. Кращі азотні добрива для збільшення врожаю
Виділяють два основні різновиди азотних добрив: мінеральні та органічні. Перша з груп вважається ефективнішою. Такі добрива виробляються на основі аміаку синтетичного походження. Водночас азотні добрива органічного типу отримують в ході природних процесів (компост та ін.). Азот дуже важливий для рослин, адже його відсутність в результаті вплине на саму врожайність з якістю плодів та їх розмірами.
Відомими хорошими прикладами таких азотних добрив можливо без сумнівів вважати аміачну селітру, карбамід та сульфат амонію. Спробуємо коротко та водночас детальніше ознайомитися з основними перевагами згаданих азотних добрив.
1). Аміачна селітра являється найефективнішим та найуніверсальнішим видом азотного добрива з амонійно-нітратним вмістом. Аміачну селітру активно використовують під всі культури та всіма можливими способами. Серед основних плюсів селітри спеціалісти виділяють наявність тут нітратної та аміачної форм азоту, завдяки яким препарат працює відразу та водночас повільно засвоюється.
2). Сульфат амонію – ще один популярний вид азотного добрива, який вважається потужним джерелом сірчаного живлення. Згаданий препарат гарантує високу економічну з агрономічною ефективністю вирощування різноманітних сільськогосподарських культур. Це теж різновид універсального добрива. Серед основних плюсів сульфату амонію можна виділити не лише вміст у добриві селітри, що підвищує засвоєння азоту, але й те що:
- амонійний азот засвоюється рослинами поетапно та не промивається;
- добриво підвищує врожайність (якісні показники);
- тут відсутні будь-які домішки важких металів;
- а ще добриво відрізняє характерна йому низька гігроскопічність.
3). Карбамід або як його ще називають сечовина. Це ще одне універсальне азотне добриво, яке активно використовують під час вирощування великої кількості сільськогосподарських культур. Серед твердих азотних добрив карбамід має в своєму складі найвищий вміст азоту. Серед основних переваг карбаміду спеціалісти виділяють:
- підвищення росту вегетативної маси;
- зниження ймовірності ураження рослин різними хворобами;
- покращення врожайності.
Якісні та доступні за ціною мінеральні азотні добрива в «АгроЛіга»
Ви хотіли б мати можливість за найкращою ціною придбати декілька різновидів якісних мінеральних азотних добрив? Хочете аби це були добрива, які використовуються у сільському господарстві протягом довгого часу, адже мають доведену високу ефективність? Ласкаво просимо трохи ближче познайомитися з асортиментом мінеральних азотних добрив, які доступні в компанії «Agro-Liga».
Зокрема в онлайн каталозі «АгроЛіги» ви з легкістю зможете обрати та придбати карбамід, аміачну селітру, сульфат амонію та ін. Якщо у вас раптом відсутній досвід у процесі вибору таких добрив, не варто раніше часу відмовлятися від покупки. Зверніться до менеджерів компанії, використовуючи контактну інформацію із сайту, та скористайтеся їх допомогою у виборі найбільш оптимальних для тієї чи іншої ситуації добрив. Впевнені у тому, що тут ви гарантовано знайдете все, що вам потрібно та навіть більше, адже продукція від «АгроЛіги» – ваша впевнена гарантія великих врожаїв.