
Прокидайся. Почалась війна: хронологія подій 24 лютого в Миколаєві, - ФОТО, ВІДЕО
Лютий-2022: чисельні виступи диктатора путіна, який розповідав, що Україну створив Ленін; визнання Д/ЛНР; заяви, що мінські угоди більше не діють. Світове занепокоєння. Щодня з’являлись нові дати, коли ж росія здійснить наступ, але до кінця не було зрозуміло, яким цей наступ буде.
23 лютого, вже ближче до ночі, в стінах Верховної ради України проголосували за введення надзвичайного стану в Україні. Після опівночі стало відомо, що закриті деякі аеропорти; президент Зеленський виступив зі зверненням до росіян. А вже о 4-й ранку виступив владімір путін з заявою про початок так званої СВО та тим, що росія збирається захистити Україну від нацистів та наркоманів, хоча сама Україна не просила ані захисту, ані звільнення.
Редакція 0512 хоче закарбувати назавжди події 24 лютого, які відбувались у Миколаєві аби ніхто і ніколи не забув, що “хороших рускіх” не існує.
Близько п’ятої ранку миколаївці почули вибух, згодом ще один, і ще, і ще.. Звісно, спросоння мало хто зрозумів, що відбувається. Жителі деяких мікрорайонів могли бачити, як ракети летять на аеропорт Кульбакіно, адже дійсно, першими цілями росіян була саме інфраструктура. І, навіть, промайнули думки, що цивільних чіпати, а тим паче вбивати, не будуть. Це настільки хибна думка, адже рік війни в Україні - це сотні тисяч вбитих цивільних: молодих, дорослих, дітей та немовлят. Це знищені будинки, школи, дитсадки та інші об’єкти ЦИВІЛЬНОЇ інфраструктури.
Завдяки перехопленій інформації ГУР МО щодо бомбардування аеродрому 299-та бригада встигла підняти всю авіацію в повітря до початку авіанальоту, завдяки чому не зазнала жодних втрат.
І різко запанувала тиша. Тоді ще не лунали тривоги… О шостій до українців звернувся Президент Володимир Зеленський з заявою про те, що росія напала на Україну, а також, що в країні оголошено воєнний стан. Він попросив зберігати спокій та, по можливості, залишаться вдома:
“Ми працюємо. Армія працює. Працює весь сектор оборони України. На зв’язку з вами буду постійно я”, - додав Президент.
У свої чергу голова Миколаївської ОДА Віталій Кім та мер Олександр Сєнкевич одразу почали інформувати містян та жителів області про ситуацію, яка відбувалась саме у Миколаєві та області.
Окрім того, по місту відкрили всі бомбосховища. За декілька тижнів до війни, мер міста заявляв, що в них почнуть наводити лад, аби там змогли знаходитись жителі. Також редакція 0512 робила запит до всіх адміністрацій міста, аби дізнатись про стан сховищ. На той час, більшість з них були в незадовільному стані.
Зазначалось, що в той день загрози вторгнення в місто чи область не було, а підготовка до захисту області вже почалась.
Проте фейки і чутки з’являлись з такою швидкістю, що їх не встигали спростовувати, а у людей починались панічні настрої, а найголовніше - нерозуміння, що на них чекає.
Вже зрання на виїзд з міста утворились затори, а черги в маркети, магазини та банкомати без перебільшення могли сягати і до сотні людей. Жителі покидали місто. В той день ніхто не знав, як діяти і що буде для їхнього життя краще: залишитись чи спробувати виїхати.

війна у Миколаєві
Ближче до вечора у місті почали розводити мости, вимкнули вуличне освітлення та ввели першу комендантську годину.
День для миколаївців, як і для всієї України, завершився повідомленням президента про оголошення мобілізації. Ніч у місті була напрочуд тихою. Це одна з тих тихих ночей, які були у Миколаєві з 24 лютого.
Велика війна триває рік.