• Головна
  • На окупованій Кінбурнській косі знищено оселища приблизно ста видів птахів
12:45, 30 січня 2023 р.
Надійне джерело

На окупованій Кінбурнській косі знищено оселища приблизно ста видів птахів

На території Кінбурнської коси, де відбулись пожежі, знищено оселища (місця гніздування) приблизно 100 видів птахів, тобто більшості з переліку гніздових видів.

Як пише управління природних ресурсів, такі дані наводять орнітологи, науковці Національного природного парку «Білобережжя Святослава» та регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса». 

На підставі результатів аналізу поширення пожеж припускають, що були знищені гнізда та молодняк водно-болотяних, степових та деревно-чагарникових видів. Птахи також постраждали від потужного фактору турбування через вибухи, світлові спалахи, проїзд важкої техніки, перебування військових.

Можливо мали місце виливи нафтопродуктів, які забруднили оперення птахів. 

Наразі безпосередньо фактів загибелі птахів на місці вчинення військових злочинів проти країни і довкілля не вдалось зафіксувати, оскільки це неможливо через активні бойові дії. 

Достовірно відомо лише про факт пошкодження гнізда орлана-білохвоста в кварталі № 5 Василівського лісництва.

До видів птахів, що з високою вірогідністю постраждали унаслідок військових дій, можна віднести такі види, занесені до Червоної книги України: орлан-білохвіст, пухівка, нерозень, кулик-довгоніг, чоботар, кулик-сорока, морський пісочник, малий крячок та інші. 

Військові дії безперечно розігнали колонії птахів, в тому числі, що були розміщені на штучних островах та острівцях, які періодично створювались та підтримувались працівниками природно-заповідних установ.

Нагадаємо, що Кінбурнська коса досі окуповна російським агресор. Звідти терорист обстрілюють Миколаївщину. В влітку територія заповідника потерпала від пожеж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кінбурнська коса окупація #війна Україна #Миколаївщина окупанти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...