
Через який час висихає краска у принтері: корисні поради щодо експлуатації струменевих принтерів
Як відомо, сучасні принтери поділяються на дві категорії: струменеві та лазерні. Перший вид коштує дешевше та відрізняється максимально компактним корпусом. Це дає йому значну перевагу перед лазерним пристроєм, ціна якого істотно вище, а габарити значні. Однак під час експлуатації необізнані користувачі, які придбали струменевий принтер для періодичного використання, стикаються з несподіваною проблемою: він перестає працювати після незначного простою. При цьому пристрій сигналізує про нестачу чорнил, хоча надрукована була незначна кількість сторінок.

У цьому проявляється один із ключових недоліків – швидке пересихання фарби. Картриджі лазерних принтерів заправляються спеціальним порошком – тонером, який зберігає початкові властивості протягом майже необмеженого періоду. Для друку струменевих моделей застосовуються чорнила на водяній основі, тому текст або зображення розмиваються при попаданні на них рідини.
В результаті багато користувачів скаржаться на те, що обслуговування недорого струменевого принтера обходиться дорожче, ніж лазерного, тому що заправка картриджів для принтерів проводиться частіше. Однак цей недолік можна звести до мінімуму за умови дотримання нескладних правил.
Корисні поради щодо експлуатації
Важливо розуміти, що склад чорнил містить як компоненти, що перешкоджають швидкому пересиханню, так і складові, що сприяють цьому процесу за умови контакту з повітрям. Отже, варто мінімізувати його вплив на краску. Крім того, значення має температура, при якій картридж зберігається або працює. Для цього необхідно створити оптимальні умови:
- Для нового картриджа в оригінальнім пакуванні. Термін зберігання може досягати 7 і більше років за умови постійного знаходження в темному прохолодному місці. У цьому випадку навіть якщо закінчився термін придатності, його можна вставляти в принтер за умови, що захисна стрічка не пошкоджена.
- Для заправленого картриджа. Після чищення та заправки чорнило в ньому не зберігатиметься довго, оскільки контакт з повітрям неминуче відбувся. Картридж необхідно вставити в принтер відразу після обслуговування. У ході перезаправки важливо не відривати повністю етикетку, оскільки вона стане бар'єром від попадання повітря. В іншому випадку фарба швидко висохне. Якщо етикетка була пошкоджена випадково, її можна акуратно підклеїти скотчем.
- Для картриджа, що використовується. Неприпустимо залишати його поза принтером після його відключення, оскільки всередині для чорнил створюються оптимальні умови зберігання: комфортна температура та надійний захист сопел від проникнення повітря. Крім того, після вимкнення пристрою картридж автоматично займає оптимальне положення усередині корпусу.
Основна вимога до експлуатації струменевих принтерів
Однією з головних умов експлуатації струменевого принтера є необхідність постійного друку, хоча б у мінімальних обсягах. Для картриджа достатньо всього одного тижня простою, щоб чорнило засохло, зіпсувалося і більше не підлягало експлуатації.
Розібратися з цією проблемою на початковому етапі досить просто, використавши системні засоби очищення. Чим довше триває простій, тим більше ускладнюється проблема і тим тяжче її вирішити. Якщо струменевий принтер не експлуатувався і не обслуговувався кілька місяців, усунути залипання чорнил можна лише ручним прочищенням. У деяких найбільш запущених випадках потрібно міняти друкувальну головку.
За умови дотримання наведених вище рекомендацій обслуговування струменевого пристрою обходитиметься досить дешево, оскільки заправка картриджа коштує менше, ніж заміна тонера в лазерному принтері.