
Цифрова або IP відеокамера? Ключові переваги встановлення IP камер
Цифрова або IP відеокамера – це високотехнологічний пристрій для спостереження за будь-яким об'єктом, оснащений мініпроцесором для самостійного зчитування, аналізу, обробки та передачі сигналу користувачеві. У її функціонал входить запис як відео-, і аудіоінформації, тобто і картинки, і звуку. У комплектацію обладнання може входити модуль Wi-Fi для бездротової передачі сигналу на відеореєстратор або інший пристрій, з якого ведеться спостереження і здійснюється контроль. У разі організації дротової системи для з'єднання з центральним блоком керування необхідний оптоволоконний кабель.

В останні роки IP камера витісняє з ринку аналогове обладнання, попри на те, що воно коштує значно дешевше. Проте зручність та ефективність експлуатації цифрових систем переважують вигоди від економії.
Ключові переваги встановлення IP камер
- Наявність власної IP-адреси. Це робить пристрій абсолютно автономним у роботі. Камера може бути встановлена будь-де, де є підключення до інтернету, передавати сигнал через Wi-Fi користувачеві на ПК, смартфон, планшет.
- Віддалений доступ. Власник системи відеоспостереження може в режимі реального часу контролювати ситуацію на об'єкті, отримуючи запис з однієї або кількох точок стеження. При цьому немає потреби знаходитись у будівлі, моніторинг може здійснюватися з іншого міста, країни, континенту. Для цього на гаджет або комп'ютер встановлюється спеціалізоване ПЗ, або користувач реєструє особистий обліковий запис на хмарному сервісі.
- Висока якість картинки. IP камери працюють з високою роздільною здатністю, забезпечуючи неперевершену чіткість, деталізацію зображення навіть на дальній відстані. На такому відеозаписі можна розглядіти риси обличчя чи номерні знаки автомобіля.
- Зручність зберігання даних. Відеофайли за тривалий проміжок часу можуть перебувати у хмарі. Такі сервіси вміщують великі обсяги інформації за мінімальну абонентську плату. При цьому користувачу не потрібно витрачатися на придбання та утримання потужностей для зберігання відеозаписів.
- Мінімальні перешкоди під час передачі сигналу, оскільки IP камери на відміну аналогових нечутливі до впливу електромагнітних хвиль.
- Різноманітний функціонал. Цифрові пристрої можуть оснащуватися інфрачервоним підсвічуванням для ведення зйомки без зовнішнього освітлення, датчиками, які активують відеокамеру тільки в момент фіксації руху. Це дозволяє значно скоротити обсяги відеоматеріалів, оскільки запис ведеться вибірково. Дуже зручна функція зуму, що дозволяє збільшувати зображення без шкоди для чіткості картинки.
- Широка різноманітність моделей. Сучасні бренди представляють IP камери різних конфігурацій, розміру: купольні, сферичні, кубічні, циліндричні, корпусні, та призначення: вуличні, для встановлення всередині автомобілів та приміщень.
- Можливість інтеграції до будь-якої цифрової системи відеоспостереження. Додаткова точка стеження без проблем встановлюється та підключається до відеореєстратора або ПК. При цьому їхня кількість практично необмежена, що дозволяє створювати розгалужену інфраструктуру на об'єктах будь-якого масштабу та призначення.
Мінуси цифрових пристроїв
Недоліків IP камер не так багато, як плюсів. Насамперед це висока ціна в порівнянні з аналоговими. Але враховуючи їхню популярність і швидке проникнення цифрових технологій у повсякденне життя, є ймовірність, що ціна на IP камери почне поступово знижуватися.
Важливо розуміти, що для бездротової передачі сигналу відмінної якості потрібна постійна наявність інтернету з високою швидкістю. Про це має подбати власник системи відеоспостереження, уклавши договір із надійним провайдером, а також забезпечивши можливість користування мобільним інтернетом у разі відсутності Wi-Fi.