• Головна
  • Травматична зброя для цивільних осіб: види та особливості
Новини компаній
17:15, 9 грудня 2022 р.

Травматична зброя для цивільних осіб: види та особливості

Новини компаній
Травматична зброя для цивільних осіб: види та особливості, фото-1

Травмати – це досить ефективна зброя самозахисту нелетальної дії. Для стрільби вони використовують спеціальні боєприпаси, уражаючим елементом у яких виступає куля з еластичного матеріалу. Її особливість полягає у неможливості нанесення глибоких проникаючих поранень при стрільбі з дозволеної дистанції застосування, тобто не ближче 3,5 м до цілі. При цьому еластична куля доставляє дуже болючі відчуття, особливо по слабко захищеним одягом частинам тіла.

Існує важливе обмеження при використанні травмату, зокрема, заборонено стріляти в шию, голову, пах, а у випадку, якщо стрільба ведеться по жінці – ще й у груди. У разі порушення цього припису існує чималий ризик важко поранити людину, що з великою часткою ймовірності призведе стрілка до серйозних проблем із законом.

З огляду на певну небезпеку для людського життя та здоров'я, яку несе травматична зброя, її обіг в Україні суворо регулюється законодавством, зокрема купівля та носіння даних спецпристроїв дозволені лише чітко визначеному колу осіб, серед яких держслужбовці, депутати Верховної Ради України, працівники правоохоронних органів та деякі інші категорії. Крім цього, для отримання права на купівлю та носіння "гумостріла" особа має досягти віку 21 року.

Травматичні спецпристрої, представлені на українському ринку, поділяються на дві великі групи – пістолети та револьвери.

Травматичні пістолети

В Україні це найпоширеніший вид “гумострілів”. Серед широкого асортименту, який є на полицях українських магазинів зброї, можна підібрати модель для будь-яких завдань, зокрема:

  1. У жінок популярністю користуються невеликі пістолети, т.зв. субкомпакти, досить легкі та зручні при щоденному носінні. Вони ідеально лягають у невелику долоню, а ударно-спусковий механізм DAO (тільки подвійної дії), який присутній у популярних моделях Форт-9Р, 10Р, робить їх використання максимально простим у критичній ситуації.
  2. Чоловіки часто віддають перевагу моделям середнього розміру. У широко поширених спецпристроїв Форт-12Р, 17Р ємний магазин, а їх габарити все ще дозволяють приховане носіння, зокрема в оперативній кобурі.
  3. Для тих, хто замість стандартного 9 мм калібру віддає перевагу більш потужному .45 Rubber, присутні моделі від виробників SOBR і КНПО “Форт”.
  4. Для любителів травматів створених на основі бойової короткоствольної радянської зброї є моделі ПМР, ПСМ-Р, ПМ-РФ та ін.

Головна сильна сторона травматичного пістолета – магазин великої ємності та його швидке перезаряджання. Недолік (порівняно з револьверами) – нижча надійність через відносно високу конструктивну складність. Дізнатися більше про ефективність травматів можна на сторінці https://www.gearshout.net/travmatychna-zbroya-pro-shcho-slid-znaty-pered-yiyi-pokupkoyu/.

Револьвери – травмати

В Україні менш поширені. Їхній барабан має меншу ємність ніж магазин багатьох сучасних травматичних пістолетів, всього 6-7 набоїв. Крім того, перезаряджаються вони відносно довго (порівняно з пістолетами).

У той же час, револьвер через свою конструктивну простоту – максимально надійний вид короткоствольної вогнепальної зброї. Він менш вимогливий до обслуговування та якості боєприпасів. Його може швидко освоїти людина, яка вперше у житті тримає в руках зброю. Деяких власників револьверів приваблює їхня естетика, через яку вони й зробили свій вибір.

Чому придбати травмат – правильне рішення?

Бути максимально незалежним від централізованих структур держави, коли вона перебуває у стані війни, корисно у наш непростий час. Самозабезпечення електроенергією, водою, покупка про запас продуктів та ліків – важливі та потрібні кроки. Не варто забувати і про фізичну безпеку, травматична зброя у цьому аспекті стане ідеальним помічником.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...