• Головна
  • Цікава наука для дітей і дорослих
Новини компаній
15:00, 30 листопада 2022 р.

Цікава наука для дітей і дорослих

Новини компаній

Вивчення наук – важлива складова освіти. В школі обов’язковими є хімія, фізика, біологія чи алгебра з геометрією, але далеко не завжди вчителі роблять це навчання цікавим – все переходить в просте зубріння формул та правил. Куди цікавіше бачити, що станеться, якщо змішати дві сполуки, як взаємодіють фізичні тіла в тому чи іншому стані.

Для популяризації науки вже існує чимало контенту, який так і називається – научпоп, іншими словами – популярна наука. Суть його зрозуміла: зацікавити якомога більше людей у вивченні науки. Для цього наочно демонструються експерименти – деякі з них можна відтворити і в домашніх умовах.

Причин спробувати підштовхнути дитину до вивчення якоїсь научної дисципліни вистачає:

  • Розвиток ерудиції – так людина всебічно розвивається.

  • Пробувати вивчати нове – корисно. До того ж може бути приховані талант та здібності при вивченні, наприклад, фізики.

  • Нові знайомства, якщо дитині буде цікаво займатись в гуртку.

olAsszvfi1oJP_CvZ3wE3hWAMAoDT8fV7rchBADMsozQAqzdNqPAYQu2ZcAxUzhh8_EpRu3HveRnXCjDRPf8fgZqq937E8KX-lQ7TwSs4kBLvy82uETuKfz6Y840YlssMJ4E_eiGBgEOwhJs7IpeY5-sMYXJ1CAO4xJ8rj3WoRUFoLNwWEH3CylEDiYNXrSh

Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI

Научпоп в Україні: напрями та блогери, які роблять контент

Научпоп – це видання відомостей з теоретичних та експериментальних досліджень в науці (може бути і з культурою та технікою), які викладають у формі, зрозумілій широкому колу людей (які не розуміються у цій галузі). Покликання – зацікавити якомога більше людей у вивченні тої чи іншої дисципліни. Раніше научпоп був лише научно-популярною літературою, але завдяки цифровізації зараз все більше блогерів, які створюють научпоп-контент на YouTube.

Напрямів у научпопі є чимало. В основному блогери розповідають у своїх відео про ті дисципліни, в яких найкраще розбираються. Їх може бути чимало:

  • Хімія.

  • Фізика.

  • Ботаніка.

  • Техніка.

  • Роботехніка.

Тепер детальніше ознайомимось з блогерами та який контент вони пропонують.

Довколаботаніка

Першим популяризатором науки на українському YouTube, якого оглянемо став Олексій Коваленко. Його канал має понад 18 тисяч підписників. Олексій поєднує блогерство з роботою в науково-природничому музеї в Києві, а зацікавився у створенні научпоп-контенту через те, що чув, як деякі відвідувачі жалілись, що рослини – це «не цікаво». Олексій робить огляди на різні екзотичні фрукти чи може розповісти неймовірні факти про деякі рослини.

Need Science & Education

Один з ведучих – Богдан Адаменко, а на його каналі трохи більше 6 тисяч підписників. Тема блогу не пов’язана з однією дисципліною – автори обирають тему з будь-якого предмета, розробляють сценарій та створюють анімований ролик з ілюстраціями, озвучкою і монтажем. Дуже великої популярності набули відео з математики, в яких більш доступно пояснюються деякі терміни.

Цікава наука

Найбільш популярний український канал на YouTube про научпоп – має більше 220 тисяч підписників. Відео випускає з 2016 року, а засновник каналу – вчитель фізики та астрономії Віталій Шевчук. В основному ролики на каналі не оригінальні, а адаптовані з іноземних джерел.

Проблеми з навчанням дітей: причини

Навчання в школі далеко не ідеальне – деякі з вчителів не сильно націлені на те, щоб діти добре вчили їхній предмет. Це можуть спричиняти різні фактори: низька зарплата, невдоволення місцем роботи тощо і це є чималою проблемою. Саме через у дітей і немає інтересу до вивчення хімії чи фізики. Можливо, саме через це в Україні зникає потенційний вчений.

Виправити ситуацію можна, але тут батькам доведеться також докласти зусиль. Можна додатково навчатись з репетитором – звичайно, якщо дитині це цікаво. Зазвичай до репетиторів звертаються, коли необхідно підготуватись до екзаменів або треба виправити ситуацію з оцінками в школі.

Втім, до цього можна підійти трохи інакше, зробивши навчання хобі. Так, це таке саме хобі, як футбол чи заняття на гітарі чи піаніно. Комусь може подобатись вивчення хімії, але через нецікавого вчителя інтерес зникає. Якщо ж почати займатись з репетитором, можна додати інтересу до предмету, а дитина отримає ґрунтовні знання.

Научпоп-канали є чудовим варіантом, аби зацікавити дітей у вивченні нового. До речі, цим ви також можете допомогти розвитку українського контенту, споживаючи саме те, що роблять українські блогери. Так можна не тільки поліпшити свої знання, але й робити українську мову популярною серед молоді. Після нападу росіян на Україну це стало особливо актуально, тож чим більше ви дивитесь українського – тим більше допомагаєте зміцнити позиції рідної мови в країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Букі #Buki #Буки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...