• Головна
  • Що робити миколаївцям під час блекауту, - поради
17:10, 27 листопада 2022 р.
Надійне джерело

Що робити миколаївцям під час блекауту, - поради

В умовах постійних обстрілів критичної інфраструктури з боку росії українцям краще заздалегідь готуватися до гіршого сценарію - відсутності тепла, води та зв'язку.

Суспільне опублікувало кілька порад що варто робити під час блекауту.

Заряд батарей

Щоб зекономити заряд повербенку, потрібно тримати його в теплі, краще — біля себе.

Наприклад, якщо лягти спати і залишити повербанк на підвіконні, він весь цей час буде розряджатися через низьку температуру. Якщо ж покласти цей повербанк до себе у спальник, то відповідно він буде в теплі і розряджатиметься вже набагато менше.

Вода

У Миколаєві КП ”Миколаївоблтеплоенерго” облаштували міні станції де можна набрати чистої води. Повний перелік тут.

Крім того, підвіз води також здійснює КП “Миколаївелектротранс”. Графік оприлюднюється на офіційній сторінці підприємства.

Якщо вода не дуже якісна, то можна зробити фільтр самостійно: потрібно мати дві місткості. Неважливо, які вони за об’ємом — важливо, щоб по них могла стікати вода, тобто, щоб зверху можна було заливати цю воду, а знизу вона могла витікати. Це, наприклад, може бути невеличке пластикове відерце — одне і друге.

В одне відерце потрібно скласти всі компоненти: пісок, вугілля, камінці. Зверху потрібно наливати воду і знизу, де вона має витікати, вона вже витікає чистою в іншу місткість, звідки вже можна пити.

Як краще одягатися

Якщо повністю відключається опалення, то єдине джерело тепла квартирі — це є сама людина.

Коли ми одягаємо щось на себе, воно має створювати шар повітря між нами і одежею. Відповідно варто обирати речі, які є товстими, з ворсом: наприклад, це може бути фліска, у якої є ворс, або пухові речі.

Важливо зберігати порядок одягання різних шарів. Не треба одягати на себе багато одних і тих самих речей: потрібно просто одягти білизну, а далі якийсь шар фліску.

Також можна одягнути в'язаний светр, тому що він гарно зберігає тепло, тобто другий шар — це саме те, що зберігає тепло. Зверху, якщо вже дуже холодно, можна одягнути пуховий жилет або пухову куртку.

Потрібно також не забувати про кінцівки: руки, ноги, голову, тому що через кінцівки виходить доволі багато тепла.

Вдома можна поставити палатку, тобто створити навколо себе замкнений простір, і коли тіло генеруватиме тепло, то відповідно теплим буде і цей простір. Всю квартиру нагріти таким способом неможливо: тепло просто виходить і розсіюється.

Однак якщо зробити так, щоб цей простір був дуже маленький, то його можна нагрівати: особливо це ефективно, коли людина просто спить.

Як найкраще морально пережити блекаут

Найкраще, що можна зробити — це частіше спілкуватися з друзями, з родичами підтримувати контакти, з сусідами, тому що у спільноті все це переживається легше. Можна знайти моральну підтримку, можна когось від себе морально підтримати, і тоді цій людині буде морально легше.

Варто підтримувати просто нормальні теплі відносини з родичами, друзями, сусідами і допомагати один одному.

Що краще їсти

Треба зважати на два фактори — це час приготування і калорійність. Якщо співставити ці факти, можна відповідно вийти на ті продукти, які краще застосовувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#миколаївщина війна #прифронтова лінія миколаїв #зсу переможуть #росія окупанти #миколаїв новини
Високі оцінки користувачів за Корисність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
24 лютого росія напала на Україну під виглядом спецоперації. Зараз рашисти обстрілюють будинки, дитсадки,школи, лікарні. Не гребують вбивати мирних та розкрадати будинки в селах. Ми боремось за нашу свободу!!
Оголошення
live comments feed...