• Головна
  • Лазерна імплантація: рекламні міфи та реальність
Новини компаній
11:15, 12 листопада 2022 р.

Лазерна імплантація: рекламні міфи та реальність

Новини компаній

Імплантація без болю / імплантація із 98% успішного приживлення конструкції / інноваційний метод імплантації зубів без болю та крові — подібні дефініції маркетологи стоматологічних клінік використовують для опису лазерної імплантації.

Лазерна імплантація: рекламні міфи та реальність , фото-1

Процедура імплантації складається із кількох етапів:

лікар розрізає ясна, щоб отримати доступ до кістки;

 в місці майбутнього “штучного кореня” робиться отвір;

у сформовану лунку вкручується гвинтовий імплант або вставляється методом;

ясна зашиваються.

Тривалість приживання імпланту складає 3-6 місяців. Після інтеграції конструкції із кісткою за допомогою абатмента кріплять коронку штучного зуба.

Як відбувається встановлення імпланту за допомогою лазера?

Чим відрізняється лазерна імплантація від класичної?

Лише способом, як саме стоматолог-хірург добирається до кістки щелепи. При класичній імплантації використовують спеціальні скальпелі. При лазерній імплантації спрямований потік променів замінює металевий скальпель. Тобто принципова відмінність у цих процедур одна. А саме — чим розрізають ясна. Все інше іде за стандартним протоколом імплантації.

Плюси та мінуси лазерної імплантації

До переваг використання лазера під час імплантації відносять:

мінімізація кровотечі. Під час розрізу слизової лазер одночасно запаює пошкоджені капіляри. Тому крові майже немає;

висока естетичність. Лазер дозволяє добре “покроїти” ясна під установку імпланта та майбутню коронку. Це особливо важливо при протезуванні передніх зубів та нижньої щелепи. Але досвідчений стоматолог-хірург класичним скальпелем досягає того ж результату;

психологічний ефект. Для багатьох пацієнтів саме усвідомлення, що під час маніпуляції буде використовуватися лазер, додає впевненості, віри в успішність процедури. А позитивний настрій — це половина успіху при протезуванні;

бактерицидний ефект. Лазер випалює бактерії, мінімізуючи появу запальних процесів після маніпуляції. Але і при класичному протезуванні імплантації передує процес санації ротової порожнини, лікування зубів із карієсом, запальних явищ на яснах.

На цьому переваги лазерної імплантації закінчуються. Щодо мінусів лазера, то це запах горілого м’яса під час процедури. Явище малоприємне, може налякати непідготовленого пацієнта.

Ще один мінус лазерної імплантації — завищена вартість процедури. За використання лазера клініки беруть додаткову плату, збільшуючи чек. Хоча доцільніше вкластися у якісні імпланти, абатменти та коронки, ніж у маркетинговий хіт.

Рекламні міфи та реальність

Процедура стала вдалим маркетинговим кроком для стоматологічних клінік, обросла міфами.

Міф 1. Використання лазерного розрізання тканини підвищує шанси успішного інтегрування конструкції.

Лазер лише розрізає слизову оболонку. Пучок світла не впливає на обмін речовин в організмі пацієнта, не усуває хронічні хвороби, які можуть уповільнювати процес заживання штифта.

Міф 2. Метод лазерного протезування у рази скорочує тривалість процедури

Тривалість установки імпланту залежить від анатомічних особливостей лицього відділу черепа, щелепи пацієнта, кваліфікації стоматолога хірурга. На тривалість процедури ніяк не впливає спосіб розрізання слизових.

Міф 3. Лазерна імплантація настільки швидка процедура, що може обходитися без знеболення

Ні, момент розрізання тканини, вкручування гвинтової конструкції може викликати певні больові відчуття у пацієнта. В залежності від побажань пацієнта, висоти больового порогу стоматолог обирає методи знеболення операційного поля.

Міф 4. Лазерна імплантація має вищу стерильність, ніж класична із використанням скальпеля

Ні, установка конструкції у кістку — це хірургічна операція, до якої готуються відповідно. Не залежно від методу розрізу тканини стоматолог та його асистент мають забезпечити чистоту, стерильність операційного поля, інструментів, матеріалів.

Міф 5. Швидке заживлення тканин ясен, у порівнянні із класичним методом.

Знову неправда. Слизові оболонки, тканини ясен природно мають один із найшвидших темпів регенерації. Це знає кожен, хто хоча б раз обпікав ротову порожнину надто гарячим чаєм, ранив слизову кісточкою від риби. Незалежно від типу інструменту, яким розрізали тканини, при дотриманні правил асептики вони добре заживають. Значно важливіше, щоб прижився штифт у кістці щелепи. На це йде зазвичай від 4 до 6 місяців. І на темп інтеграції конструкції із кістковою тканиною використання лазера ніяк не впливає.

На практиці лазерна імплантація — не більше, ніж вдалий маркетинговий прийом, виграшно обіграти простий спосіб розрізу тканин. Успіх процедури залежить не від того, за допомогою лазера чи скальпеля добралися до кісткової лунки, а від професіоналізму стоматолога та його команди. Тому краще обирати лікарів, спираючись на відгуки пацієнтів, тривалість медичної практики та кваліфікацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...