• Головна
  • 5 питань при виборі приладу нічного бачення
Новини компаній
11:00, 21 жовтня 2022 р.

5 питань при виборі приладу нічного бачення

Новини компаній

Обладнання, яке дає змогу бачити предмети чи живі істоти за умов дуже слабкого освітлення або навіть у повній темряві – це ПНБ, або прилади нічного бачення. В основу їх функціонування покладено принцип дії так званої ЕОП-системи або Електронного Оптичного Перетворювача.

Основними компонентами цього технічно складного приладу є вакуумна трубка, фотокатодна і люмінофорна пластини та декілька електродів, на які подається електричний струм певної напруги від вбудованих елементів живлення. Завдяки цьому, відбувається багаторазове підсилення зображення, яке при недостатньому освітленні, наприклад, місячному або зірковому, людське око не може розпізнати.

Стосовно того, як влаштовані теплові різновиди. Крім класичного ПНБ, існує обладнання комбінованого типу. Це найновітніша військова розробка гібридної системи від американської компанії Exelis, яка поєднує звичайний електронно-оптичний підсилювач зображення з тепловим інфрачервоним мікроболометром. Теплова та візуальна інформація в цьому приладі одночасно комбінується на дисплеї, завдяки чому значно покращується виявлення загроз, а солдат має кращу ситуаційну обізнаність навколо себе.

Як вибрати ПНБ

Прилади нічного бачення для військових мають дещо інші параметри на відміну від тих, якими користуються мисливці або туристи. Загалом їх можна поділити на 5 категорій.

1. Кратність збільшуваного зображення. Чим вона більша, тим кращу картинку можна побачити в окулярі, але при збільшенні цього показника зменшується кут обзору.

2. Діаметр об’єктиву. Цей параметр має прямий вплив на яскравість зображення.

3. Кут обзору. Найбільш ефективними вважаються ті моделі, в яких він найширший. Але треба бути уважними і враховувати показник кратності.

4. Наявність регульованого фокусування. Це, звичайно, дуже зручна опція, але вона значно збільшує вартість приладу.

5. Роздільна здатність зображення. Чим вище цей параметр, тим краще він дозволяє роздивитися найменші об’єкти.

Це основні характеристики, на які треба звертати увагу в першу чергу, щоб знайти відповідь на запитання, як вибрати пристрій нічного бачення. Крім цього, варто враховувати здатність приладу витримувати силу віддачі, якщо він використовується як навісне обладнання для стрілецької зброї.

Особливості використання ПНБ

Таке обладнання має досить малу кількість елементів, щоб їх можна було пошкодити. В першу чергу, це оптичні пристрої – лінза та окуляр. Для їх дбайливого використання слід застосовувати захисні накладки або, що буде кращим, високоякісні скляні фільтри. Небажано також роняти пристрій або тривалий час зберігати його без використання зі вставленими елементами живлення. Це практично все, що можна відповісти на запитання про те, як доглядати за приладами нічного бачення.

За умов дбайливого догляду, тепловізори можуть використовуватись багато років поспіль, чого не можна сказати про термін служби у приладів нічного бачення. На якість зображення в них безпосередній вплив має певний рівень електронно-оптичної системи, лінзи якої мають обмежений ресурс. Щоб максимально подовжити його, пристрій треба відключати від живлення, якщо він тривалий час не використовується.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Приладами нічного бачення #ПНБ #Монокуляр #Бінокуляр #Viatec
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...