• Головна
  • Легалізація свердловини на воду відповідно до вимог законодавства
Новини компаній
17:00, 12 жовтня 2022 р.

Легалізація свердловини на воду відповідно до вимог законодавства

Новини компаній

Артезіанські свердловини часто бурять для водопостачання приватних домогосподарств. Однак у деяких випадках мало провести земельні роботи. Іноді потрібно отримати дозвіл на буріння свердловини. Навіть якщо Закон не вимагає жодних дозволів, все одно доведеться оформити паспорт на споруду.

Коли потрібно легалізувати свердловину?

Згідно із законом України «Про надра», всі природні копалини належать державі. У статті 23 цього закону зазначено, що без спеціального дозволу можна бурити свердловину, якщо добовий обсяг видобутку вбирається у 300 м3. Вода може використовуватися суб'єктом для побутових та господарських потреб. Для більшого споживання потрібен дозвіл. Однак не все так просто.

Легалізація свердловини на воду відповідно до вимог законодавства, фото-1

Використання підземних вод також регулюється Водним Кодексом України. У статті 48 цього закону зазначено, що без дозволу на спецводокористування можна споживати до 5 м3 на добу. Якщо ви плануєте витрачати більше, доведеться оформити цей документ та платити ренту за користування надрами. Підприємства, 75% доходу яких становить виробництво сільськогосподарських товарів, мають право споживати понад 300 м3 на добу без оформлення дозволу.

Щоб держава могла контролювати витрати, стаття 98 СКУ забороняє введення в експлуатацію свердловин, не обладнаних лічильником та запірною арматурою. Ця вимога стосується всіх свердловин, незалежно від добового споживання.

Крім лічильника потрібно буде отримати й паспорт на спорудження. Про це сказано в Постанові КМУ №963 «Про затвердження порядку державного обліку артезіанських свердловин та облаштування їх приладами обліку».

Зазначимо, що статті 110 та 111 Водного кодексу містять докладні відомості про відповідальність за порушення цього закону. Передбачено серйозне покарання до кримінальної відповідальності.

Що потрібно для легалізації промислової свердловини?

Щоб отримати дозвільні документи, необхідно провести комплекс робіт. Він включає:

  • обстеження свердловини;
  • встановлення лічильника;
  • встановлення крана та відбір води для аналізу її хімічного та бактеріологічного складу;
  • розробку проєкту на буріння;
  • підготовка документів — гідрогеологічного висновку, акта обстеження земельної ділянки, технічних умов, протоколу сесії виконкому;
  • оформлення дозволу на спецводокористування;
  • видача паспорта на свердловину.

Свердловину обстежують визначення глибини, конструкції, рівня підземних вод. Проводять контроль насоса, лічильника та крана для відбору проб. Обов'язкова вимога – дотримання санітарних норм. Поблизу не повинно бути септиків, вигрібних ям, господарських споруд та земельних споруд. Координати джерела обов'язково зазначають на карті.

Документи на свердловину

Основний документ – паспорт встановленого зразка. Навіть якщо дозвіл на буріння не потрібний, його все одно доведеться оформити. У ньому вказують усі відомості:

  • реєстраційний номер споруди;
  • найменування суб'єкта, який розробив проєкт;
  • найменування організації, яка провела бурові роботи;
  • спосіб буріння;
  • використане обладнання;
  • географічне розташування;
  • результати гідрогеологічних досліджень;
  • дані про хімічний та бактеріологічний склад води.

Паспорт видає бурова організація, яка має на це право. Дія паспорта набирає чинності після реєстрації у Геологічній службі. Дані також вносять до Водного кадастру України.

Законодавчі основи для легалізації свердловини

Усі корисні копалини та природні ресурси знаходяться на балансі держави. Вона контролює їх витрату та вплив на екологію. Саме тому для видобутку артезіанської води в промислових масштабах потрібен дозвіл. Для цього буде потрібна згода місцевої влади. Вона видається на підставі проєкту буріння.

Державний контроль над користуванням підземними водами є досить складним. Базою для нього є 2 закони — «Про надра» та Водний Кодекс України. Дозвільна документація буде потрібна, якщо ви плануєте витрачати понад 5 м3 на добу, але всім власникам свердловин доведеться оформити паспорт на цю споруду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...