• Головна
  • Криптовалютна біржа WhiteBIT оголосила про запуск безстрокових фʼючерсних контрактів
Новини компаній
15:00, 23 вересня 2022 р.

Криптовалютна біржа WhiteBIT оголосила про запуск безстрокових фʼючерсних контрактів

Новини компаній

bWmetFZHnyA90NVgP54yAV6fxak8DgRK5ExOQ83_EAABXudAnu1tQ9RJtdBQwVsGTkPm3cNAUjSeMHAEQ6sLYuHD0kzSanrvrwReA1ztkhbX93llTQd-qf9saN5_1SaTjJ13RhO9daqrsxovbaP45gvN2L8VijQvgEtgl4jeS8PJ6krzfn-Wn3XW4nKLTG5YPOGc4w

На світовому та українському ринку з’явилися безстрокові ф’ючерсні контракти. Відтепер користувачі української біржі криптовалют WhiteBIT можуть утримувати ф’ючерсний контракт на криптовалюту без обмеження в часі. Вартість цього контракту буде адаптивною до цін на спотовому ринку.

В Україні дуже легко купити криптовалюту в безпечний спосіб, тому що про це піклуються централізовані біржі криптовалют. Наприклад, українська криптовалютна біржа WhiteBIT, що інтегрована з порталом держпослуг Дія. Це спрощує процедуру верифікації документів на платформі та дає змогу використовувати гривню в операціях з фінансовими активами.

Що таке безстрокові фʼючерсні контракти

На крипторинку є два види ф’ючерсних контрактів — класичні та відтепер — безстрокові.

Класичний працює за таким принципом: криптоінвестор купує контракт на продаж чи купівлю базового активу в обумовлений час. Вартість такого контракту фіксована, у чому полягає основний фінансовий ризик операції. Вартість базового активу згодом може змінитися зовсім в іншу сторону, а власник контракту отримати збитки.

Безстроковий ф’ючерсний контракт — це також домовленість між двома сторонами про купівлю чи продаж базового активу. Але конкретної дати виконання угоди на WhiteBIT немає, позицію можна утримувати будь-який час.

Також біржа впровадила спеціальний інструмент утримання цін на ф’ючерсному ринку наближеними до цін на спотовому ринку (тобто актуальному на сьогодні). Що можна вважати інструментом хеджування: ризик невдалого виходу з позиції (тобто продажу чи купівлі за менш вигідною ціною) знижується.

Які переваги безстрокових фʼючерсних контрактів та як вони працюють

Безстроковий ф’ючерсний контракт на WhiteBIT дає практично такі ж можливості, що й маржинальна торгівля. Тобто користувач може одержати доступ до більш об’ємної торгівлі активом, самостійно сплачуючи лише частину Long (купівля) чи Short (продаж) позиції. Йому дається можливість збільшити обсяг свого ордера від 1 до 20 разів.

Торгівля фʼючерсами відбувається між користувачами платформи. Водночас відбувається імітація торгівлі на споті, завдяки чому розрив вартості між ціною ф’ючерсу та активу на спотовому ринку зменшується. Це основна перевага послуги WhiteBIT.

Крім того, розрахунок комісії на торгівлю (Funding) по відкритих позиціях відбувається безпосередньо між користувачами. Якщо ринок зростає, то Funding буде позитивним. у цьому разі сторона, яка купує (лонгісти) платить тим, хто продає (шортистам). Якщо вартість криптовалют падає, то Funding буде негативним. У такому випадку, навпаки, продавці платять покупцям.

Висновок

Зважаючи на представлену інформацію, безстрокові контракти мають менше ризиків для інвесторів, ніж класичні. Крім того, їх можна закрити в будь-який момент, якщо позиція стає збитковою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#WhiteBit
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...