
Миколаївщині 87 років з дня заснування. Розповідаємо про красу нашої області, - ФОТО
22 вересня Миколаївська область відзначає 87 років з дня її існування. Наша область неповторна та дуже красива.
Саме тому, редакція 0512.ua хоче розповісти про перлини нашої області. Звісно, в одному матеріалі розповісти про все - неможливо, але про найпопулярніші місця дізнатись слід.
Кінбурнська коса
Це прекрасне і, глоовне, заповідне місця страждає через дії російського агресора. Кінбурнська коса - місце казкових ландшафтів і унікальних природних пам'яток. Цілинні степи змінюють реліктові гаї, густі порослі папороті змінює хміль і виноград. У сосняку водяться білі гриби,а через кілька сот метрів ліс уже нагадує джунглі. На озерах і в морських затоках збираються зграї рожевих фламінго, гніздяться чаплі і журавлі, знаходять притулок орли-білохвіст. До нашого часу, на жаль, збереглися лише залишки турецької фортеці Кінбурн.
Природний парк "Білобережжя Святослава"
Нацпарк лежить на Кінбурнському півострові. Його береги омивають води Дніпровсько-Бузького лиману та Чорного моря, утворюючи нескінченні піщані пляжі й відому Кінбурнську косу. Інша частина назви походить із часів Київської Русі, коли князь Святослав, повертаючись із походу, залишився тут на зиму. Так сподобалися йому ці місця.
Природа парку по-справжньому виняткова: білосніжні піски, степова рослинність, велика кількість озер, море та лиман. Тут збереглися природні комплекси Нижньодніпровських пісків з особливою флорою й фауною (береза дніпровська, чебрець дніпровський, сліпак піщаний).
За матеріалами офіційного сайту.
Трикратський ліс
Ще в 20 столітті граф Скаржинський створив неподалік свого маєтка справжній зелений оазис. Трикратський ліс складається з декількох урочищ, які плавно перетікають одне в одне. З «Васильєвої пасіки» потрапляєш в «Лабіринт», з «Літнього хутора» – в «Мироновий гай» і «Виноградний сад». Цей ліс може скласти конкуренцію Софіївському парку.
Бузький гард
Як пише Природно-Заповідний фонд України, Бузький Гард – це історична назва козацької паланки Війська Запорозького, яка розташовувалася на місці злиття річок Великий Ташлик і Південний Буг. А “гард” – це спеціальна споруда для вилову риби, що використовувалася за козацької доби. Тут досі збереглися пороги – кам’янисті підвищення дна. З ними пов’язана велика кількість запорізько-гайдамацьких легенд і переказів.
Озеро Мальта
Ще в радянські часи тут активно добували граніт. Так, один з кар'єрів заповнився водою, тим самим утворивши штучне озеро, яке стало справжньою знахідною для туристів.Через те, що це все ж кар'єр, його дно дуже нерівне. Десь вирили глибше, десь дрібніше. У найглибшій своїй частині озеро досягає 60 метрової глибини. На дні озера є «підводні дороги» які залишилися від техніки, яка працювала в кар'єрі.
Ольвія
Сім чудес України розповідають читачу, Ольвія– офіційна назва міста, засвідчена в декретах, написах на монетах, більшості літературних джерел. Проте в творах деяких античних авторів місто названоБорисфеном(за грецькою назвою Дніпра), а його жителі — борисфенітами. Певно, це пояснюється тим, що Ольвія знаходилася неподалік від гирла Дніпра, а цю ріку греки вважали однією з найбільших рік у світі.
Сьогодні на цьому місці – Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія», заснований у 1926 році як комплекс пам’ятників – залишків відомого античного міста-держави Ольвії. Заповідник займає площу у 300 га.
Актовський каньйон
Актовський каньйон у селі Актове входить до списку семи природних чудес України і є однією з найстаріших європейських ділянок суші. Актовський каньйон – єдиний у Європі має подібні до знаменитих каньйонів у Північній Америці геолого-ландшафтні показники. Скелі у самому селі є найпопулярнішими серед мандрівників. Відвідати Актовський каньйон найкраще у теплу пору року – весною або ж літом, коли дні стають довшими та теплішими. Через складний рельєф місцевості туристам не вдається сплавлятися по річці Мертвовід, але тутешні місця полюбилися скелелазам. Долина цікава для любителів старовини і тих, хто захоплюється езотерикою. Адже каньйон був сакральним центром Скіфії, де у давнину люди проводили ритуали і молилися своїм богам.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів