• Головна
  • Навчальний заклад зі столітньою історією, який рашисти піддали ракетному удару, - ФОТО
12:10, 26 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Навчальний заклад зі столітньою історією, який рашисти піддали ракетному удару, - ФОТО

Історія міста ховається у його людях, будівлях...Звісно і навчальні заклади Миколаєва маюсть свою історію. 

Редакція 0512 розповість про Національний університет кораблебудування, який влітку російська армія вирішили звільнити, запустивши по ньому декілька ракет. 

Миколаїв - місто корабелів, тому і не дивно, що у нашому місті є Національний університет кораблебудування - єдиний для нашого регіону.

Наприкінці XVIII століття у Миколаєві почали працювати навчальні заклади, пов’язані з навігацією і корабельною архітектурою.  

До прикладу, у 1902 році було відкрито середнє механіко-технічне училище. Активну участь у його створенні взяв учений-кораблебудівник того часу Костянтин Петрович Боклевський, один з творців науки про проектування корабля.

У 1917 році середнє механіко-технічне училище перетворили в Миколаївське політехнічне училище. У 1920 році в ході реорганізації радянської системи народної освіти, Миколаївське політехнічне училище перетворено в технікум імені К. Тімірязєва на правах вищого навчального закладу, а його випускникам присвоювалась кваліфікація інженера. Вже в 1925 році політехнічний технікум реорганізується в індустріальний, а в 1927 роцістає кораблебудівним.

У 1929 році Миколаївський кораблебудівний технікум  об’єднали з Миколаївським вечірнім робітничим технікумом. Цей заклад отримав назву Миколаївського машинобудівного інституту, який згодом перейменували у Миколаївський кораблебудівний інститут (МКІ).

Рішенням уряду СРСР у 1949 р. МКІ було присвоєно ім’я адмірала С. Й. Макарова – уродженця  Миколаєва, відомого вченого-кораблебудівника, адмірала-флотоводця.

У 1994 р. рішенням Кабінету Ради Міністрів України МКІ імені адмірала С. Й. Макарова отримав найвищий  рівень акредитації, статус університету і назву – Український державний морський технічний університет (УДМТУ). Згодом  Указом Президента України від 25 березня 2004 року ухвалено надати університету статус національного та іменувати його «Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова».

НУК ім. адм. Макарова – єдиний в Україні унікальний заклад вищої освіти, який здійснює підготовку фахівців для суднобудівного, кораблебудівного, машинобудівного, енергетичного, морегосподарського комплексів України.

15 липня російський агресор вдарив ракетами по головному корпусу цього університету. Проте рашисти забули, що університет - це не про будівлю, а про людей, а тому якісну вищу освіту українці все одно здобудуть.

Під час написання редакція послуговувалася матеріалам з сайту НУК

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#росія напала на україну #війна миколаїв #війна в миколаєві
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Редакція 0512 продовжує інформувати своїх читачів про ситуацію в Миколаєві та області. Це виходить і завдяки Хабу регіональних медіа, який підтримує нашу редакцію.
Оголошення
live comments feed...