• Головна
  • Україна планує реєструвати ліки у ЄС, щоб переселенці могли придбати відчизняних виробників
08:10, 29 травня
Надійне джерело

Україна планує реєструвати ліки у ЄС, щоб переселенці могли придбати відчизняних виробників

В Україні планують реєструвати лікарські засоби в країнах ЄС, щоб тимчасово переміщені особи могли придбати відчизняних виробників закордоном. 

Як повідомив перший заступник глави МОЗ Олександр Комаріда, наразі міністерство опрацьовує питання реєстрації лікарських засобів в країнах ЄС, але даний процес складний.  

- Ліки – це такий специфічний продукт, коли люди можуть не знати назву препарату чи діючої речовини, але добре знають, яка на вигляд упаковка, і шукають саме її. Однак тут задіяно багато регуляторних механізмів, тому процес не такий простий, як нам хотілося б,- зазначив Комаріда.

В МОЗ підкрекслили, що реєстрація лікарських засобів у країнах ЄС є складним процесом, адже зарубіжні ринки себе захищають, а український продукт може стати потужним конкурентом на європейському ринку, оскільки він дешевший, але фактично тієї ж якості, що і європейські ліки.

- Ми постійно зв'язуємося із нашими іноземними партнерами, щоб збільшувати експорт з України, шукаємо для них нові ринки, щоб за кордоном закуповували українські лікарські засоби так, як це було в час активного ковіду. Зараз ми просимо дружні країни допомогти нашій економіці, щоб ми могли продавати лікарські засоби за кордон. Наші виробники, вже просто змінивши маршрут, поновили експорт до таких країн, як Казахстан, Узбекистан,- говорить перший заступник глави МОЗ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #реєстрація українських ліків в ЄС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...