• Головна
  • Україна планує створити інтегровану систему радіаційного моніторингу
16:40, 1 травня 2022 р.
Надійне джерело

Україна планує створити інтегровану систему радіаційного моніторингу

Кабмін схвалив стратегію інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу на період до 2024 року - передбачається, що вона взаємодіятиме з аналогічною системою ЄС.

Про це йдеться у розпорядженні уряду № 323-р від 29 квітня, яке опубліковане на Урядовому порталі, пише Економічна правда

Створення такої системи дасть змогу виявляти в режимі реального часу радіаційні забруднення і загрози транскордонного перенесення радіоактивних речовин, йдеться в документі.

На першому етапі - до кінця 2022 року - планують визначити коло суб'єктів, які здійснюватимуть збір, обробку та передачу радіологічної інформації, та розробити нормативно-правові акти, необхідні для побудови і функціонування системи моніторингу.

На другому етапі - до кінця 2024 року - планують забезпечити безпосередню побудову системи "шляхом функціонального поєднання окремих суб'єктів моніторингу в єдину систему та забезпечення її автоматизованої взаємодії із системою радіологічного моніторингу ЄС".

При цьому, фінансування створення і функціонування інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу здійснюватиметься в межах чинних бюджетних програм.

Організаційне забезпечення та моніторинг реалізації стратегії, а також координацію суб'єктів моніторингу здійснює Міндовкілля.

Серед очікуваних результатів стратегії:

  • створення єдиної інтегрованої системи радіаційного моніторингу;

  • синхронізація української системи радіаційного моніторингу з європейською EURDEP;

  • доступ до результатів моніторингу у режимі реального часу;

  • впровадження механізмів раннього оповіщення населення та прогнозування розвитку радіаційної обстановки в Україні при транскордонному перенесенні радіоактивних речовин;

  • прийняття ефективних оперативних рішень щодо заходів радіаційного захисту в разі виникнення радіаційної загрози.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#україна оборона #рф війна #окупанти рф #миколаїв новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
24 лютого росія напала на Україну під виглядом спецоперації. Зараз рашисти обстрілюють будинки, дитсадки,школи, лікарні. Не гребують вбивати мирних та розкрадати будинки в селах. Ми боремось за нашу свободу!!
Оголошення
live comments feed...