• Головна
  • Фантомна сирена: як миколаївцям з цим боротися
15:10, 8 квітня 2022 р.
Надійне джерело

Фантомна сирена: як миколаївцям з цим боротися

Психолог Наталія Єжова пояснила, чому в голові гудуть сирени, навіть коли їх немає, і як цього позбутися.

Про це пише НВ.

Війна триває і кількість повітряних загроз удару не зменшується. Сирени повітряної тривоги гудуть щодня та багаторазово. Хтось до них звик, а хтось чує навіть тоді, коли їх нема. Це синдром фантомної сирени. Що це, та як його побороти, розповіла психолог та ведуча проекту Екси на Новому каналі Наталія Єжова.

Як позбутися синдрому фантомної сирени?

1. Вимовте вголос, що чуєте сирену. Скажіть про це родичам, друзям, будь-кому, хто поруч. Поділіться своїм переживанням.

2. Вимовляйте свої емоції. «Мені страшно», «Я злюсь», — не бійтеся зізнатися. Намагайтеся відчути в організмі цей стан. Відчути, де в тілі стиснулося чи захворіло на той момент.

3. Ведіть щоденник. Коли емоції накопичуються, виникає велика ймовірність стресу, а, відповідно, і сирен у вашій голові. Викладання своїх думок та переживань на папір допоможе " заземлитися". Вивільнити емоції з організму означає стабілізувати свій загальний стан.

4. Не ізолюйтеся. Дуже важливо бути з людьми, спілкуватися, обмінюватись переживаннями, ділитися інформацією. Коли залишаєтеся наодинці, є велика можливість накопичити ці стресові емоції.

5. Це нормально! Зрозумійте, що ви такий не один, що ви не збожеволіли. Синдром фантомної сирени справді існує, і він лікується. Це точно не назавжди! Зверніться за допомогою до психолога, не соромтеся. Це не щось дивне, а просто захисна реакція організму

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сирена Миколаїв #фантомна сирена
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...