• Главная
  • Хто відповідає за утримання контейнерних майданчиків: роз’яснення надає компанія «Місто для людей»
Новости компаний
17:00, 4 февраля

Хто відповідає за утримання контейнерних майданчиків: роз’яснення надає компанія «Місто для людей»

Новости компаний

Останнім часом до колл-центру компанії «Місто для людей» надходять численні звернення та скарги від мешканців багатоповерхівок щодо утримання в чистоті та порядку контейнерних майданчиків.

Надаємо до інформації детальні роз’яснення про те, хто та чому відповідає за це питання.

По-перше, майданчики для розміщення контейнерів для зберігання побутових відходів (контейнерні майданчики) та власне контейнери не є спільною сумісною власністю співвласників багатоповерхового будинку. Відповідно, їх прибирання та утримання у порядку не входить до тарифу компанії-управителя, ЖЕКу чи ОСББ.

По-друге, для обслуговування багатоквартирного житлового фонду використовуються контейнери, що знаходяться на балансі або у власності діючих виконавців послуг із вивезення побутових відходів. Земельні ділянки, на яких розташовані контейнери, належать міській раді. Схема розміщення контейнерних майданчиків узагальнюється районними адміністраціями міста, погоджується органами санепіднагляду, архітектури та затверджується головою адміністрації району міста (п.9.7 Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві (Рішення ММР № 12/21 від 2007-04-19).

По-третє, послуги із вивезення побутових відходів надаються підрядними організаціями-виконавцями, визначеними на конкурсних засадах міською радою. У Миколаєві це такі організації:

  •  у Центральному районі – ТОВ «Валан», тел (0512) 48-12-02
  • в Інгульському та Заводському районі – КП ММР «Миколаївкомунтранс», тел (0512) 58-69-60
  • у Корабельному районі – КП «Обрій-ДКП», тел (0512) 60-07-55

По-четверте, згідно п.9.9 Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві (Рішення ММР № 12/21 від 2007-04-19), відповідальність за утримання контейнерів та контейнерних майданчиків покладається на балансоутримувачів.

Також у Типовому договорі про надання послуг з поводження з побутовими відходами (Додаток до ПРАВИЛ надання послуг з поводження з побутовими відходами) серед інших визначено наступні обов’язки виконавця:

«14. Виконавець зобов’язується: […]

11) забезпечувати утримання у належному санітарно-технічному стані контейнерів у разі перебування їх у власності виконавця;

12) ліквідувати звалище твердих відходів у разі його утворення на контейнерному майданчику через недотримання графіка перевезення, проводити прибирання в разі розсипання побутових відходів під час завантаження у спеціально обладнаний для цього транспортний засіб».

Відповідно до п. 2.15 Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених Наказом МОЗУ 17.03.2011 № 145, власник контейнерів для зберігання побутових відходів зобов'язаний забезпечити їх миття та дезінфекцію засобами, дозволеними до використання Міністерством охорони здоров'я України, у літній період року - не рідше одного разу на 10 діб, а в інші періоди року - не рідше одного разу на місяць.

Отже, керуюча компанія «Місто для людей» у Миколаєві наголошує, що у разі виявлення контейнерних майданчиків у неналежному стані співвласникам слід звертатися до підрядних організацій-виконавців, які надають послуги із вивезення побутових відходів у їхньому районі. Власне компанія за цей напрямок роботи не відповідає.

Якщо ви не впевнені, хто відповідальний за певний напрямок роботи в місті, ви можете звернутись до міської диспетчерської служби 1588, де заявку зафіксують і точно виявлять відповідального виконавця.

Якщо у вас є необхідність звернутись до компанії, телефонуйте за номером гарячої лінії “Місто для людей” у Миколаєві:

38 067 400 90 91

Заявки на виконання робіт приймаються цілодобово без вихідних. Детальну інформацію по оплатам за послуги з управління, нарахуванням, заборгованості, про стан виконання заявок можна отримати з 9:00 до 18:00. Менеджери компанії обов'язково проконсультують та допоможуть у вирішенні ваших питань.

Объявления
live comments feed...