Чи бути Пласту у Миколаєві?, - ІНТЕРВʼЮ

Пласт — українська скаутська організація, яка за мету має сприяння всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді. Був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом у 1907 році,а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу.

Що таке жити по-пластунськи? Кожен, хто виростає у пластовому русі знає, що пластун: словний, сумлінний, точний, ощадний, справедливий, ввічливий, братерський і доброзичливий, врівноважений, корисний, дисциплінований, пильний, дбає про своє здоров'я, любить красу і дбає про неї, завжди доброї гадки. 

В основі назви “Пласт” лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів-козаків-розвідників.  На відміну від більшості скаутських організацій світу, де членство завершується із досягненням 25-ліття, для членства у Пласті немає обмежень.

 Умовний віковий поділ передбачає 5 вікових категорії: пташата (до 6 років, можуть бути членами Пласту лише разом зі своїми батьками), новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуни-сеніори (від 35 років).

На відміну від західних областей України, Пласт у південних регіонах тільки починає розвиватись. У Миколаєві намагались це зробити, але, на жаль, намагання ні до чого не призвело. Зараз питанням Пласту займається трохи більше людей. В їх числі і Ганна Чмельова, яка зацікавилась цим рухом та хоче його популізувати Миколаєвом. 

Редакція 0512.ua. поспілкувалась з  Ганною Чмельовою та Сергієм Учнем та дізналась, що таке ПЛАСТ, що означає жити по-пластунськи і чи буде він популярним серед миколаївців.

“Пласт - це гра”

- Як ви дізнались про Пласт? Здається, що про Пласт знають усі…

- Насправді, мало хто знає про Пласт саме в Миколаєві. Я особисто не памʼятаю, коли почула вперше про Пласт, адже працюю у бібліотеці і скоріш за все на роботі. Якось я натрапила на книжку “Пласт - це український скаутинг” і завдяки їй вже більше дізналась про цю організацію. Ось в ній (показує книжку) і історія руху, і ідея Пласту. Пласт вчить бути гнучкою людиною, яка легко адаптується у різних життєвих ситуаціях. Це я вже зрозуміла, спілкуючись з пластунами. Розвиває людину всебічно. Пласт навчить тебе бути доброю людиною в цьому житті. І сама ідея Пласту - це виховати гарного громадянина. 

- З чого треба починати саму організацію Пласту у Миколаєві?

- Нам варто згуртувати охочих дітей у гуртки, а вже потім можна організувати курінь. У Пласті дівочі гуртки ведуть жінки, а хлопчачі - чоловіки. Саме тому є велика потреба у виховниках, маємо знайти  та надихнути тих, хто хоче цим займатися. Маємо знайти однодумців. Але вже є охочі. Є батьки, які хочуть, щоб Пласт в нашому місті був. І ці ж батьки теж можуть бути виховниками, тобто тими людьми, які хочуть та прагнуть бути у Пласті. Виховником може бути будь-яка людина. На сьогодні я є пластуном-прихильником, а не дійсним членом. Це звання ще треба заробити. 

- Зараз Пласт в Миколаєві діє, як офіційна організація?

- Так, офіційно. Були проведені установчі збори. Але статус відокремленого підрозділу осередок отримає після півроку діяльності, коли гуртки вже будуть зареєстровані.

Чого досі в Миколаєві не було Пласту?

С: Пласт у Миколаєві розвивася тим шляхом, що ті підлітки, які потрапляли до УАЛу (Українська академія лідерства), пробували його продовжувати.  Адже вони знали, що таке Пласт в їхніх містах та хотіли, щоб Пласт був у Миколаєві. Повноцінно розвинути Пласт вони не змогли в силу обʼєктивних причин, тому що вони лише 10 місяців в УАЛі і вони не весь час займались саме розвитком Пласту. 

А:  Щоб зрозуміти, чому немає Пласту в Миколаєві, треба почати його створювати і робити вже якісь висновки. І лише тоді можна сказати, чому раніше його не було. 

“Питання Пласту в Миколаєві - це питання часу” 

-  Що треба зробити в першу чергу, щоб в Миколаєві Пласт почав розвиватися?

С: Перший етап вже відбувся - сформована ініціативна група, яка хоче це зробити. Пройшли перші засідання, перші виїзні навчання, тому що виховника теж треба формувати. Зараз формується колектив виховників - тих людей, які будуть вести групи дітей і формуються групи інструкторів, які також будуть залучені. Це перший етап. І він є основним. Цей етап в процесі і він успішно триває.  Досить добре, що нас почули, нас підтримали і нами зацікавились. Один із моментів: миколаївський інститут післядипломної освіти на чолі з директором Василем Івановичем Шуляром, а також Тарас Дмитрович Кремінь - мовний омбудсмен, підтримали цю ідею. Весною провели вебінар, де були присутні директори шкіл, і розповіли їм, що взагалі таке Пласт. Багато зацікавились цим.  Також є інформація, що осередки створять у ряді містечок: Вознесенск, Баштанка, Снігурівка.. Питання Пласту - це лише питання часу.

А: Ми над цим працюємо і цього прагнемо.

- На вашу думку батьки зацікавляться, щоб відвести туди сюди своїх дітей?

С: Я думаю, що буде. Все залежить від вектору розвитку країни. Але все буде.

А: Навіть під час карантину, до мене звернулась мама дітей та цікавилась, як можна долучитись до Пласту в Миколаєві. 

“Долучитися до Пласту можуть всі”

- Хто може вступити до Пласту? Будь-яка людина?

- Пласт для кожного, тому долучитися можуть всі.  Ми хочемо створити вибір. Якщо дитині це подобається - вона сама прийде.  Кожна людина визначається сама наскільки Пластова Ідея і Пластові Цінності їй важливі. І вирішує, чи залишатися в організації.

- Чим особисто вам сподобався Пласт?

С: Він дуже сильно сформований науково-методично. Він охоплює багато сфер нашого життя: там багато руханок, багато заходів спрямованих не на сидіння за компʼютером. Діти розвиваються всебічно. Більш того, якщо ви прийдете з готовим проектом до Пласту, то вас підримають. Це життя, молодь, діти, любов до країни. Це стиль життя. Тут є підтримка. В Пласті ти не будешь кинутий напризволяще. 

А: Тут є однодумці. Пласт єднає. А для дітей Пласт - це друзі, спілкування, мандрівки, яскраві й незабутні враження та гарна підготовка до життя. Пласт готує лідерів суспільства.

- Кого ви зараз потребуєте і які критерії відбору?

А: Пласт в Миколаєві потребує виховників. В першу чергу, у людей мають бути зацікавленість та бажання. 

С: Бажання розвиватися, змінювати себе, свій світогляд. Бажання працювати з дітьми, бути лідером та організатором. Пласт потребує всезагальної підтримки. Не цікаво зосередитись на одному напрямку. У сучасних дітей багато інтересів. Їм потрібно багато інформації, адже вони цікавляться всім. 

- Чи плануєте провести в майбутньому заходи з метою інформування миколаївців?

- Так, звісно. На жаль, карантин вніс свої корективи. Але проводились  зустрічі, навчання у Zoomі. Нам вкрай потрібна підтримка з боку органів місцевого самоврядування та влади. Більшості міст вона надається. У тому числі надають приміщення.

- Чи може бути таке, що дитині не сподобається?

С: Це не гурток типу  піонерів. Діти формуються разом і спільнуються  саме завдяки їхнім інтересам. Вони самі обирають собі лідерів та спрямовують свої інтереси, пластуни живуть  активним життям. Якщо гурток збирається півроку і за цей час комусь стало не цікаво - він сам з нього піде. У дитини немає зобов'язань залишатися. А якщо ти вже в Пласт влився, одягнув хустку - ти вже живеш цим життям. Дуже мало людей, які виходять з Пласту. Є багато людей, які туди не потрапляють. 

- Скільки часу витрачається на Пласт в тиждень?

- 2-3 години на тиждень. 

- Якщо Пласт буде розвиватись в Миколаєві, це дасть якийсь поштовх для розвитку міста?

С: Це плюс для країни.  Не лише для Миколаєва. 

- До кого звертатись, якщо дитина хоче вступити до Пласту?

Сторінка Миколаїв.Пласт у мережі Facebook. Крім того на офіційному сайті Пласту теж можна заповнити форму та долучитись.

пласт николаев украина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Бизнес
Утром, 22 октября, Нацбанк установил официальный курс гривны относительно других иностранных валют. Как сообщает корреспондент 0512.com.ua со ссылкой на Минфин, Национальный банк Украины установил курс гривны в Николаеве на уровне 28,2737 гривен за доллар и 33,5312 гривен за евро. В банках Николаева курс доллара установили в пределах 28,150 - 28,400 гривен. Курс евро составил 33,220 - 33,665 гривен. Читайте также: В Николаеве Госэкоинспекция нашла нарушени...
Общество
В Николаеве продолжают прокладку дюкера, чтобы у жителей микрорайона Варваровка появилось централизованное водоснабжение и питьевую воду. Проект находится на финальной стадии.  Об этом сообщил  городской голова в Facebook. Руководитель компании "ВиК" Александр Жак рассказал о том, что проложена уже одна нитка дюкера, а вторую проложат к концу этого месяца. По планам - в ноябре уже будет вода в Варваровке. Сенкевич отметил, что уже проложили 9 километров тр...
Криминал
В Николаеве, 22 октября, проводились следственные действия по факту жалоб жителей Заводского района на шум и качество воздуха со стороны "Экотранса". Об этом сообщает отдел коммуникации ГУНП в Николаевской области. Следователи совместно с Госэкоинспекцией и Госпотребслужбой проводят следственные мероприятия. Уже открыто уголовное производство по факту загрязнения воздуха по части 1 статьи 241 УК. Выяснилось, что руководители злоупотребляли своим служебным...
Общество
В Николаеве за минувшие сутки зарегистрировано 176 новых заболевших коронавирусом. Об этом сообщает николаевский областной штаб по ликвидации последствий ЧС. Больше всего заболевших в Николаеве - 153 человека, а меньше всего заболело, по состоянию на 22 октября, в Баштанском районе - всего 1 человек. По два человека заболело в Первомайске и Вознесенске, а также в Новоодесском районе. Три человека заболело в Николаевском районе, 4 - в Вознесенском и 9 - в П...
Криминал
В Николаеве правоохранители выявили факт подкупа избирателей. Об этом сообщает отдел коммуникации ГУНП в Николаевской области.  Речь идет о том, что 22 октября, в соцсетях появилось видео, на котором неизвестные предлагали людям принять участие в мероприятиях одной из полтипартий за денежное вознаграждения. По данному факту следователи Заводского района уже открыли уголовное дело по части 3 статьи 160 Уголовного кодекса Украины, а именно: "Предоставление и...
Общество
В Николаеве, 22 октября, не будет водоснабжения из-за аварийно-ремонтных работ. Об этом сообщает Николаевводоканал. До 18:00 водоснабжения не будет по улице Николаевская, 15, 15А, 17, 17А.
Общество
По состоянию на утро 22 октября, в Украине зафиксировано 7 053 новых случаев коронавирусной болезни COVID-19 — это антирекорд по количеству больных за день. Всего за сутки выздоровели 2 679 пациента. Как сообщили в Министерстве здравоохранения Украины, всего проведено 2 914 006 тестирования методом ПЦР. За весь период пандемии в Украине - 322 879 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19. Из них - 6 043 летальных, 134 898 пациентов выздоровели. Статистик...
Общество
До обеда в Николаеве продержится пасмурная погода, а во второй половине дня небо прояснится. В целом - день будет относительно теплый, солнечный и без осадков. Об этом сообщает корреспондент 0512.ua. Согласно данным Укргидрометцентра, Николаеву и Николаевской области не стоит переживать о пожароопасности или резких климатических изменениях на сегодняшний день. Четверг, 22 октября Максимальная температура в дневное время достигнет +18 С, а в ночное упадет д...
Общество
22 октября в аптеках Николаева будут отпускать бесплатный инсулин тем, у кого сахарный диабет. Об этом сообщает издание НикВести.  Изданию рассказал мэр Александр Сенкевич. Он же сообщил, что на сессии депутаты проголосовали за внесение изменений в бюджет, тем самым проголосовали за выделение 3,2 миллиона гривен субвенции из государственного бюджета, чтобы обеспечить инсулином жителей Николаева, который в нем нуждаются. Напомним, что Ирина Шамрай обратилас...