• Главная
  • Чому ціна на нерухомість знижується, коли будується нове житло?
Новости компаний
23:23, 12 марта 2017 г.

Чому ціна на нерухомість знижується, коли будується нове житло?

Новости компаний

Регулярно аналізуючи викладений на сайті lun.ua/ первинний ринок двокімнатних квартир, неможливо не помітити той факт, що ціни на нерухомість знижуються. Чому так відбувається?

З давніх часів всі процеси у суспільстві підпорядковуються математичним законам, про які написана не одна дисертація і отримана не одна нобелівська премія. Якісь закони простіші і виявляються зрозумілими, а деякі настільки складні, що для їх засвоєння потрібен випадок. Деякі процеси настільки очевидні, що їх не треба пояснювати, а деякі вивчають у спеціальних навчальних закладах.

Для вивчення процесів, які відбуваються на ринку нерухомості не треба витрачати роки та вивчати вищу математику. Та все ж інколи дещо потребує роз’яснення. Звичайно, факторів утворення ціни на нерухомість є багато, та основні серед них це коливання курсу валют та кількість новобудов. Саме про залежність ціни від новобудов і піде мова. Цей математичний закон виглядає просто: чим більше співвідношення нових квартир до кількості населення, тим квартири дешевше. Те саме стосується і приватного сектору.

Чому так? Розглянемо приклад. Біля озера Синевир немає жодного багатоквартирного будинку. Уявімо, що там побудували споруду на 10 апартаментів. На кожну квартиру забудовник встановив певну ціну і 20 сімей виявили бажання там оселитися. Тож вони згодні будуть заплатити будь-які гроші, аби і справді там жити. Аж раптом ще один забудовник побудував такий самий будинок поруч, а через деякий час і третій. Тож тепер ми маємо 30 квартир. Кожен забудовник розуміє, що деякі квартири залишаться незаселені, а це означає, що гроші за їх будівництво ніхто не поверне. Тому, аби  цей ризик зменшувався, ціна на квартиру буде знижуватись.

Саме тому в місті, в якому найбільша кількість населення потребує житла, ціна на нерухомість буде найвища.

Объявления
live comments feed...