У Миколаєві оголосили бій амброзії

У всіх тлумачних і енциклопедичних словниках перше значення слова «амброзія» (грецьке ambrosia, буквально – безсмертя) визначається як їжа олімпійських богів, що дає безсмертя і вічну юність.

Інше значення слова: «карантинна рослина, бур'ян». І лише деякі джерела вказують, що воно викликає «сінную лихоманку» (алергічну хворобу). Насправді все значно складніше і небезпечніше.

Амброзія полинолиста з'явилася на території України менше ста років тому. На новому грунті вона поширилася настільки широко, що пригнічує «аборигенів», оскільки тут немає її природних ворогів. При цьому вона дійсно "маскується" під полин і навіть під декоративні чорнобривці. Наразі ця рослина встигла стати справжнім лихом не лише для сільського господарства чи благоустрою міста, але й для здоров'я людей.

Наче "зелена пожежа" вона засмічує подвір'я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок та ставків, а на ланах – посіви і полезахисні смуги.

Значної шкоди здоров'ю людини рослина завдає в період цвітіння, виробляючи величезну кількість пилку та насіння. Вони переносяться безліччю способів: з відходами, соломою, транспортними засобами, тваринами та людиною, розносяться повітрям і водою під час повені, злив та при зрошенні.

Пилок амброзії має особливу властивість: швидко руйнує захисний бар'єр слизистих оболонок носа, око, викликаючи чхання, свербіж, почервоніння та інші алергічні реакції. Ці захворювання відомі також під назвами "сінна лихоманка", "пилкова алергія", "сінна астма", "осіння пропасниця". Але від амброзії можуть виникати не лише негативні прояви з боку слизових, але і через певний період – напади бронхіальної астми причому нерідко вельми важкі.

Вона здатна спровокувати перехресну харчову алергію з деякими іншими продуктами рослинного походження. Наприклад, з гірчицею, яка міститься в майонезі, різних соусах і приправах.

На жаль, амброзії полинолистій властива висока регенераційна здатність. Навіть частини рослини, присипані вологим ґрунтом, здатні утворювати додаткове коріння і добре приживлятися. Тому боротьба із зеленим шкідником триває щороку.

В липні місяці у районах міста створено спеціальні комісії з боротьби із карантинними рослинами, визначені місця розповсюдження амброзії, складено карти з вогнищами її розповсюдження, які якнайскоріше ліквідуються. В роботі з видалення алергенних рослин беруть участь і громадські організації.

Працівниками районних адміністрацій і житлово-комунальних підприємств, членами вуличних комітетів проведені рейди з метою встановлення власників територій, на яких ростуть алергенні рослини, для притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Департаментом ЖКГ проведено обстеження територій об'єктів зеленого господарства, які знаходяться на утриманні департаменту ЖКГ, на наявність карантинних рослин.

Згідно інформації міського управління охорони навколишнього природного середовища, за результатами обстеженні об'єктів зеленого господарства на території Центрального і Корабельного районів, які знаходяться на обслуговуванні департаменту ЖКГ , зроблені висновки, що їх санітарний стан відповідає нормам, карантинні рослини відсутні. Такі ж висновки зроблені при обстеженні об'єктів зеленого господарства, що знаходяться на утриманні департаменту ЖКГ, на територіях Заводського та Ленінського районів.

З метою запобігання розповсюдження карантинних рослин на вищезазначених територіях начальникам районних дільниць підрядних організацій надано доручення щотижня проводити обстеження всіх об'єктів на наявність карантинних рослин.

Не припиняється і просвітницька робота. Серед підприємств, організацій, шкіл, дитячих садків, вуличних комітетів поширюються інформаційно-роз'яснювальні листівки з інформацією про необхідність видалення алергенних рослин, та їх основними ознаками.

Треба пам'ятати, що амброзія полинолиста на вигляд дуже нагадує полин звичайний (звідки і назва – полинолиста). Але відрізнити їх все ж можна. Стебло амброзії пряме, опушене, гіллясте. Його висота може доходити до 2,5 метра. Корінь стрижньовий з потужним розгалуженням, проникає углиб до 4 і більше метрів. Листя зверху темно-зелене, знизу - сизуваті. Квітки амброзії маленькі, жовтого кольору.

В містах найдієвіший метод боротьби з амброзією - це виривання одиночних рослин, а також проведення скошування до початку цвітіння. Але останній метод дає тимчасовий результат, оскільки при зрізанні рослина починає кущитися і на місці одного паростку зростає два. Проте якщо регулярно стригти газон то амброзія не встигає викинути мітелки і розсіяти пилок.

Амброзія полинолиста – шкідлива алергенна рослина, в "приціл" якої може потрапити кожен. Щоб не допустити її поширення, необхідно об'єднати зусилля для боротьби з цим бур'яном. Лише разом ми зможемо захистити здоров'я наших дітей, рідних і близьких від страшної хвороби – алергії, яка нерідко переходить в астму.

www.gorsovet.mk.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В субботу, 17 ноября, в Николаеве прошел атмосферный проект "Я ошибаюсь".  Об этом сообщает корреспондент 0512.  Ни для кого не секрет, что в жизни людей всегда присутствуют ошибки или провалы, часто люди очень негативно относятся к этому в принципе и осуждают тех, кто их делает, особенно в школе. К сожалению, акцентируются внимание на том, что ты сделал что-то неправильно, а не на том, что ты можешь улучшить. Абсолютно все люди ошибаются и в этом нет ниче...
Спорт
В субботу, 17 ноября, в Николаеве прошла мотивационная встреча "От дивана до Ironman" с участником соревнований по триатлону Олегом Яном.  Об этом сообщает корреспондент 0512.  Стоить заметить, что Ironman — это серия соревнований по триатлону на длинную дистанцию. Каждая отдельная гонка серии cостоит из трёх этапов, проводимых в следующем порядке без перерывов: заплыв на 2,4 мили (3,86 км), заезд на велосипеде по шоссе на 112 миль (180,25 км) и марафонски...
Общество
В Николаеве телеканал «Март» просит выделить 2,5 млн грн для покупки нового оборудования и ремонта студии. Об этом стало известно на бюджетной комиссии, сообщает корреспондент 0512. По словам директора Юрия Тазарачева, телеканал хочет перейти в формат вещания HD, но для этого нужно новое оборудование. Депутаты выслушали директора телеканала и попросили на следующее заседание комиссии подготовить отчет о финансировании канала за последние 3 года. Читайте та...
Криминал
На Николаевщине неизвестные совершили кражу и пытались скрыться с места преступления. Об этом сообщает отдел коммуникации ГУНП в Николаевской области. Правоохранители, преследуя злоумышленников, которые пытались убежать от полицейских на автомобиле, перекрыли все возможные пути бегства преступников. Когда автомобиль злоумышленников съехал в кювет, они побежали пешком. Благодаря слаженным действиям неравнодушных фермеров и полицейских - беглецы были задержа...
Общество
В Николаеве провели профилактические беседы с родителями на  территории поселка Ялты. Об этом сообщает отдел коммуникации Николаевского городского совета. В рейде приняли участие: служба по делам детей администрации Заводского района совместно с представителями городского центра социальных служб для семьи, детей и молодежи, ювенальной превенции Заводского отдела полиции и председателем комитета самоорганизации населения рабочего поселка Ялты. В ходе рейда...
Общество
В Николаеве здравоохранительные учреждения лишь на 64% обеспечены медиками. Об этом сообщает корреспондент 0512. Как рассказала начальник управления здравоохранения Ирина Шамрай в городе существует проблема с нехваткой кадров. "Город обеспечен кадрами лишь на 64%. На сегодняшний день, у нас проблема недостатка кадров, а не переизбытка, - отметила Ирина Шамрай. Напомним, в Николаеве планируют закрыть детскую поликлинику №2, жители этим очень возмущены. Неко...
Происшествия
В субботу,17 ноября, неподалеку с. Сухой Еланец Новоодесского района водитель, управляя автобусом ЛАЗ, по предварительным данным, не справившись с управлением на грунтовой дороге, съехал в кювет. Об этом сообщает отдел коммуникации ГУНП в Николаевской области. Из-за этого, транспортное средство перевернулось. Вследствие ДТП четверо пассажиров 22, 42, 48 и 70 лет с телесными повреждениями разной степени тяжести доставлены в медицинское учреждение. Сейчас на...
Происшествия
В ночь на воскресенье, 18 ноября, в Николаеве на спецлинию 102 поступил сигнал, что в магазине "Пивнвая Кружка" находится посторонний мужчина. Об этом сообщает корреспондент 0512. Оперативно прибывшие на место сотрудники патрульной полиции обнаружили  разбитое стекло во входной двери магазина. Зайдя во внутрь помещения, полицейские выявили парня. Пояснить, как и почему он там оказался злоумышленник не смог.  На место происшествия был вызван СОГ. Ведутся ра...
Происшествия
В субботу вечером, 17 ноября, на трассе Вознесенск-Николаев лоб в лоб столкнулись два легковых автомобиля. Об этом сообщает корреспондент 0512. ДТП произошло недалеко от с.Ракове. Автомобиль "Mitsubishi" выехал на полосу встречного движения автомобиля "ВАЗ". В связи с чем произошло столкновение.  В результате ДТП пострадал пассажир "ВАЗа". На месте происшествия работают сотрудники патрульной полиции. Читайте также: В Николаеве "Fiat" задел пешехода: девушк...