У Миколаєві стартував проект з утилізації біогазу на полігоні твердих побутових відходів
12 серпня між Миколаївським міськвиконкомом і компаніями «Asuka Green Investment (Японія) і Polska Green Envestment (Польща) був підписаний трьохсторонній договір про партнерство в спільному проекті з утилізації біогаза на полігоні твердих побутових відходів.
Як розповів міський голова Володимир Чайка, така співпраця – новий етап в справі вирішення проблем полігону ТБО. Воно вписується в програму "Чисте місто" і Кіотський протокол. А його результатом повинне стати упорядковане за європейськими стандартами міське звалище.
Власне, 12 серпня стартував перший етап проекту, в рамках якого планується провести дослідження на предмет визначення пропорції метану в біогазі. Для цього на полігоні буде пробурено 14 свердловин, з яких відкачають біогаз для проведення хімічного аналізу. За словами Петра Келбика представника компанії «Termall», що виграла в польської та японської сторін тендер на проведення даних робіт, перший етап займе 2-3 місяці. І якщо дослідження виявить достатня кількість метану в біогазі, буде підписано інвестиційний договір про реалізацію проекту спільної дії, результатом якого і повинна стати рекультивація полігону ТБО і зменшення викидів в атмосферу метану, який шкодить озоновому шару значно сильніше за вуглекислий газ.
За умов успішної реалізації проекту місто отримає інвестиції у розмірі 1,5 млн. євро. Його фінансування беруть на себе польська і японська сторони: по 50 % кожна.
Таким чином, вигоду отримують всі. Миколаїв – безпечне звалище. Польща і Японія – додаткові квоти на викид парникових газів.
Нагадаємо що Україна, Японія і Польща входять до числа країн, які підписали і ратифікували Кіотський протокол, згідно якому наша країна зобов'язалася стабілізувати об'єми викидів парникових газів на рівні 1990 року, а Японія і Польща – зменшити їх емісію. Але, як відзначають фахівці, Україна не лише не збереже на запланованому рівні викиди парникових газів, але й значно скоротить їх. В той же час Японії і Польщі не вдасться виконати свої зобов'язання. В цьому випадку Кіотський протокол передбачає різні механізми виходу з ситуації, у тому числі міждержавну торгівлю квотами на викиди, а також втілення в життя спільних проектів, спрямованих на зниження викидів в тих країнах, де вартість компенсуючи заходів є нижчою.