Як відомо, із прямим від природи волоссям майже завжди є спрага змінити зачіску та зробити миловидні завитки. Для цього існує безліч способів, наприклад, заплітання кіс або бігуді, проте зараз більше не потрібно терпіти незручності та довго чекати. На допомогу приходить плойка – сучасний прилад для завивання волосся, котрий дозволяє створити «голлівудські» або африканські кучері за короткий час. Проте плойки бувають різними – за формою, діаметром, покриттям тощо, а ще для кожного типу волосся потрібен свій інструмент. Про деякі особливості вибору розповідають фахівці у цій галузі – представники BaByliss.
Плойка за типом волосся: яку обрати?
Перш за все, пасма бувають різних типів та станів: тонке, жорстке, пошкоджене, фарбоване тощо. Кожен з них потребує особливого догляду та свого підходу до формування зачіски, адже важливо не лише гарно виглядати, а й зберегти здоров’я волосся.
Одним з найважливіших критеріїв при виборі плойки виступають температурний режим та матеріал покриття. Зважаючи на це, фахівці дають наступні поради:
- Для нормального волосся, тобто не фарбованого, середньої щільності та густоти можна використовувати температуру нагрівання у діапазоні 170…180°С.
- Фарбоване, пошкоджене та тонке волосся вимагає більш делікатного ставлення. Його не можна сильно нагрівати та пересушувати, щоб не погіршити стан, а тому максимальна температура на плойці має бути не вищою за 100-165°С.
- Густе та жорстке волосся насправді важко завити, воно погано тримає форму, і локони швидко розкручуються. Проте такі пасма витримують високу температуру, а саме вона й потрібна створення стійких завитків на жорсткому та густому волоссі. У цьому випадку підходить прилад, що видає 190-230°С.
Гарна новина: зазвичай у плойках є кілька температурних режимів, тому пошук потрібної саме вам значно спрощується.
Яке покриття краще?
Ще один важливий критерій – тип покриття, тобто матеріал, який безпосередньо контактує з волоссям. Яким він буває:
- Метал – зараз майже не використовується, особливо у професійних приладах, адже метал дуже шкодить пасмам, пересушує їх, призводить до посічених кінчиків, провокує появу статичної напруги на поверхні, робить стан локонів незадовільним.
- Кераміка – вона розподіляє тепло рівномірно, вважається універсальною, бо підходить для різних типів волосся, не допускає перегрівання, проте легко пошкоджується – через не дуже дбайливе використання залишаються подряпини, і її властивості погіршуються.
- Турмалін – це покриття ідеальне для пасм, схильних до пушіння. Завдяки генерації іонів статична напруга зникає, а волосся стає блискучим та слухняним.
- Титан – забезпечує швидке нагрівання та високу температуру, а тому підходять лише для густого, жорсткого волосся. Для тонкого, пошкодженого чи фарбованого такі плойки – не найкращий варіант.
- Кератин – умовна назва покриття з інтегрованим кератином, саме воно стане гарним рішенням для ослабленого та тонкого волосся. Такі плойки, крім формування зачіски, також зволожують пасма, роблячи їх блискучими та здоровими.
Чи важлива форма плойки?
Якщо мова про тип та стан волосся, то форма не має значення, але коли мається на увазі отриманий результат, то вона дуже важлива. Найрозповсюдженіші форми плойки:
- Циліндрична – із затискачем чи без нього. Вона дозволяє створювати класичні та «голлівудські» локони, однакові за розміром.
- Конусна – така плойка виробляється без затискача, а її застосування дозволяє створити більш крупні локони біля коренів та дрібні – на кінчиках. У результаті зачіска виходить привабливою та натуральною.
- Потрійна – це прилад з трьома одразу нагрівальними поверхнями, завдяки чому можна досягти ефекту «гофре».
Крім того, плойки розрізняються за діаметром, що також впливає на кінцевий результат. А більше інформації про такі пристрої можна отримати за посиланням: https://www.babylisspro.com.ua/catalog/plojki/.