Нині міські квартири в Україні використовують один із трьох способів опалення:
- Централізоване опалення від міської Тец. Автономне опалення від котельні, розташованої в підвалі або на даху багатоповерхового будинку.
- Індивідуальне опалення квартири. У цьому разі газовий або електричний котел встановлено на кухні або на балконі.
Кожна система має свої особливості, зокрема тиск, вид, якість і температуру теплоносія, Тому перед тим як купити батареї у квартиру, уточніть, у яку конкретно систему опалення вони будуть інтегровані. Адже від цього безпосередньо залежить вибір приладів, які на ринку опалювального обладнання представлені в асортименті.
Чавунні радіатори
Опалювальні прилади секційного виконання, виготовлені з чавуну. Основні їхні переваги — висока теплоємність. Прилади зберігають тепло тривалий час. Вони довговічні. Їхній експлуатаційний ресурс перевищує 50 років. Є ще стійкість до корозії та гідроударів. Такі вироби часто зустрічаються у квартирах вторинного ринку нерухомості. Але також можуть встановлюватися в новобудовах. Вони підходять для систем опалення будь-якого типу.
Недоліком чавунних радіаторів можна вважати велику вагу і важкий монтаж. Чавунні батареї нагріваються не дуже швидко. Дизайнери інтер'єрів їх рідко включають у проєкти через простий, злегка застарілий дизайн.
Алюмінієві радіатори
Плюси цього обладнання — висока теплопередача, мала вага і сучасний дизайн, простота встановлення. Однак алюмінієві опалювальні прилади не вирізняються фізичною міцністю, вразливі до перепадів тиску і якості теплоносія. Вони схильні до корозії, тому їх рекомендується використовувати для автономних систем опалення з контролем якості води.
Біметалеві радіатори
У конструкції використовуються зовнішні секційні теплообмінники з алюмінію з внутрішніми сталевими трубками, якими циркулює теплоносій. Переваги біметалевих радіаторів — висока стійкість до тиску і гідроударів, ефективна теплопередача і довговічність. До мінусів можна зарахувати лише вищу вартість. Оптимальний варіант для квартири з централізованим опаленням.
Сталеві панельні радіатори
Панельні радіатори випускаються в широкому асортименті розмірів, відрізняються сучасним дизайном і компактними розмірами. Економічні та мають гарну теплопередачу. Через невисоку стійкість до гідроударів і сприйнятливість до корозії, рекомендовані в квартири з індивідуальним опаленням.
Критерії вибору
Обираючи певний вид батареї опалення, звертайте увагу на такі характеристики:
- Робочий тиск системи опалення. Для централізованих систем — до 15-20 атмосфер. Для автономних — до 10 атмосфер.
- Якість теплоносія. У центральній системі часто використовують воду з домішками, що може пошкодити алюміній.
- Потужність радіатора. Розраховується на основі площі кімнати (зазвичай 100 Вт на 1 м²).
- Розмір і дизайн. Обирайте радіатори, які вписуються в інтер'єр і підходять за габаритами.
Для міської квартири з централізованим опаленням найчастіше рекомендують біметалеві радіатори. Вони витримують високий тиск і не бояться агресивного середовища.